Drukuj
PDF

Więcej…Ponad 150 interwencji do chwili obecnej odnotowała Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej w związku z wichurami. Interwencje dotyczyły głównie połamanych drzew oraz uszkodzonych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Ponad 40 razy strażacy interweniowali przy zerwanych, bądź uszkodzonych pokryciach dachowych. W Starej Wsi wiatr w nocy zerwał dach budynku mieszkalnego, z kolei w Czechowicach-Dziedzicach doszło do zerwania prawie całej blachy z dachu. W Bielsku-Białej przy ulicy Krompareckiej zerwany dach znajdował się na pobliskim polu. Działania strażaków polegały na zebraniu i zabezpieczeniu porwanych arkuszy blach oraz przykryciu konstrukcji dachu plandekami dostarczonymi przez właściciela budynku.

 • Niepełnosprawni mogą uratować życie

  Nie przeszkadza im to, że poruszają się na wózku lub są niewidomi. Gdy w grę wchodzi czyjeś życie potrafią zareagować, bo wiedzą jak. Wszystko to dzięki warsztatom z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych pod hasłem „My też możemy ratować życie”.

 • Zarzuty za posiadanie narkotyków

  Kryminalni z bielskiej „dwójki” zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W czasie przeszukania sprawcy mundurowi odnaleźli marihuanę. Za przestępstwo to 19-latek może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata.

 • fd9b93edd80a204309f613d0f6b36b765e4f54a9.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 19:00 dnia 10.03.2019 do godz. 06:00 dnia 11.03.2019 silnego wiatru (stopień 1).
  21bc6ce63ef73fb075f96816fe19e8c6c04eead4.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 13:48 dnia 09.03.2019 do godz. 06:00 dnia 10.03.2019 silnego wiatru (stopień 2).

  Pomimo że narodziny dziecka są wyjątkowe, czas zaciera pewne wspomnienia. Są rzeczy i sprawy, o których chcielibyśmy wciąż pamiętać i chcielibyśmy, aby wspomnienia te były bardzo dokładne. Życie jednak biegnie bardzo szybko, dzieci rosną, my zajmujemy się pracą, domem, codziennymi obowiązkami wspomnienia stają się mniej wyraźne. Są jednak sposoby, aby niektóre wspomnienia nigdy nie przestały być wyraziste. Czy trzeba dużo, aby tak się stało? Absolutnie nie! Jednym ze sposobów na zatrzymanie wspomnień jest Fødselsplakat.

  Fødselsplakat – modne i pożyteczne

  Czym jest fødselsplakat? To rodzaj grafiki, na której znajduje się maluszek. Grafiki takie są dziś coraz częściej zamawiane po urodzeniu dziecka, ponieważ świetnie sprawdzają się jako coś co zachowuje wspomnienia – bardzo ważne wspomnienia! Fødselsplakat sprawdza się także jako prezent.

  Co znajduje się na fødselsplakat?

  Zastanawiasz się, co może zostać umieszczone na fødselsplakat? Standardowo, na takiej grafice umieszcza się postać noworodka w rzeczywistych wymiarach zaraz po urodzeniu. Jeżeli np. dziecko miało 54 cm, na grafice również będzie miało dokładnie tyle samo! Dodatkowo, na fødselsplakat znajdują się najważniejsze informacje o dziecku: imię i nazwisko, miejsce urodzenia, godzina urodzenia i oczywiście wymiary dziecka: długość i waga. Dzięki temu, grafika taka jest wyjątkową pamiątką, zarówno dla rodziców, jak i później dla samego dziecka.

  Do wyboru są także różne pozycje dziecka. Na grafice maluszek może być przedstawiony na boku prawym lub lewym, ale również może leżeć na pleckach. Dostępnych jest wiele wzorów i kolorów fødselsplakat, tak aby można było dopasować je do płci dziecka, czy tez do wystroju wnętrza. Tło może być białe, ale też różowe, zielone, niebieskie, czarne, a nawet złote. Grafika również może być wykonana w różnych kolorach. Do tego, fødselsplakat dostępny jest zarówno w ramie jak i bez. Opcja w ramie jest wygodna, ponieważ grafika może zostać natychmiast zawieszona na ścianie. Z kolei opcja bez ramy pozwala na dobranie ramy pasującej do wnętrza domu lub mieszkania. Dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie! Wybór jest naprawdę duży!

  Fødselsplakat można powiesić zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym. Niektórzy zawieszają taki obraz w swojej sypialni – taka pamiątka wszędzie będzie się doskonale prezentować!

  Fødselsplakat prezent dla samych siebie, ale też dla innych

  Fødselsplakat często kupują sami rodzice dziecka, aby mieć piękna pamiątkę po narodzinach dziecka. Często zdarza się, że rodzice robią kolekcję takich grafik, mając na honorowej ścianie grafiki swoich dzieci zaraz po urodzeniu, wraz ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. Fajne, prawda? Dzięki temu można obrazowo porównać swoje maleństwa. Fødselsplakat to także wyjątkowy prezent dla rodziców dziecka, od przyjaciół lub rodziny – każdy może zamówić Fødselsplakat!Rodzice dziecka na pewno będą bardzo zdziwienie, kiedy zobaczą taki prezent od dziadków maluszka, najbliższej rodziny lub od przyjaciół. Najczęściej, kiedy odwiedzamy maluchy po urodzeniu, przynosimy w prezencie zabawki, grzechotki, smoczki i gryzaki, a także wszelkie rzeczy przydatne do codziennej pielęgnacji: kosmetyki, pampersy. Jednak czasem, warto dać w prezencie coś, co stanie się pamiątką na wiele lat: nie tylko dla rodziców dziecka, ale w przyszłości dla samej postaci z grafiki.

  Dzieci rosną bardzo szybko. Już w kilka dni po porodzie, ba! nawet w kilka godzin po urodzeniu, zmieniają się. Pewne chwile i momenty nie są już do odzyskania – takie jest życie. Jednak, niektóre można zatrzymać na dłużej, a nawet na bardzo długo! Takim cudownym sposobem na zatrzymanie wspomnień jest Fødselsplakat! Sprawdź koniecznie! Być może właśnie tego potrzebujesz na pamiątkę urodzin Twojego dziecka?

  Fødselsplakat – pamiątka z narodzin i ozdoba w jednym

  Kolejna wizyta uczniów w Komendzie Straży Miejskiej

  W dniu 08.03.2019r. w siedzibie Straży Miejskiej w Bielsku Białej odbyło się spotkanie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz Technikum Technologii Wojskowych w Bielsku-Białej.

 • Poszukujemy świadków uszkodzenia przystanku

  Śledczy z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej poszukują świadków uszkodzenia wiaty przystankowej w dniu 7 marca br. pomiędzy godziną 12. a 13.15. Zdarzenie miało miejsce na ul. Wyzwolenia za Rondem Hałcnowskim w kierunku na Bielsko-Białą, w rejonie sklepu Paulinka. Osoby, które widziały jak wandale dewastują przystanek proszone są o kontakt z komisariatem przy ul. Komorowickiej 235 pod nr tel. 33-827-04-00 lub dzielnicowym, mł. asp. Adamem Tomeczek tel. 723-641-640. Zapewniamy anonimowość.

 • Z seniorami o bezpieczeństwie

  Dzielnicowy z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, sierż.szt. Bartłomiej Zaręba spotkał się z seniorami z Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowy uczył jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodami „na wnuczka” czy „na policjanta” oraz nieuczciwym przedsiębiorcom i tele-sprzedawcom. W organizacji spotkania pomagała Pani Iwona Stępień, Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Centrum” w Czechowicach-Dziedzicach.

 • Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest niczym łatwym, a właściciele firm na swojej drodze do sukcesu muszą często zmagać się z licznymi przeszkodami. Jedną z takich przeszkód są z pewnością słabe wyniki sprzedażowe w firmie, które uniemożliwiają rozwój. Dlatego też bardzo ważnym narzędziem, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy, jest coaching sprzedaży - sposób na poprawienie umiejętności sprzedażowych i podniesienie efektywności działu handlowego. Jeżeli wahasz się, czy z niego skorzystać, sprawdź jakie da Ci korzyści!

  Coaching sprzedaży – 6 korzyści, jakie da Twojej firmie

  Coaching sprzedaży – 6 najważniejszych korzyści dla Twojej firmy

  1. Aktualna wiedza teoretyczna i praktyczna

   Sprzedaż w oczach osoby nieznającej mechanizmów, jakimi się rządzi, wydaje się być czymś prostym. Jednak w rzeczywistości to skomplikowany proces, który cały czas zmienia się i ewoluuje, wymagając od handlowców ciągłego poszerzania oraz aktualizowania wiedzy. A nie ma lepszego sposobu na jej zdobycie, niż właśnie coaching sprzedaży. Ma on na celu przede wszystkim zaprezentowanie skutecznych metod i technik sprzedaży, które pomogą w zwiększeniu przychodów i rozwoju biznesu. Musi to być jednak nie tylko książkowe, teoretyczna wiedza, ale również ta praktyczna, dzięki której sprzedawca będzie mógł przećwiczyć techniki sprzedaży na konkretnych przykładach i w konkretnych sytuacjach.

   Z tego też powodu trener sprzedaży powinien być nie tylko osobą wyuczoną, ale doskonale czującą się w sprzedaży – to od jego doświadczenia zależeć będzie, jak szkolenia sprzedażowe wpłyną na pracowników przedsiębiorstwa i jaki efekt przyniosą. Warto więc szukać specjalistów uznanych i cenionych przez właścicieli firm.

  2. Możliwość skuteczniejszego sprzedawania

   Zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej, aktualizacja wiadomości oraz poznawanie nowych technik sprzedaży prowadzą do zwiększenia skuteczności pracownika. A to najważniejsze z punktu widzenia biznesowego – wyższa skuteczność to zarazem większe przychody i możliwość efektywniejszego rozwoju firmy. Warto jednak pamiętać, że szkolenia sprzedaży przyniosą skutek wyłącznie wtedy, gdy ich uczestnicy będą odpowiednio zaangażowani i będą mieli świadomość tego, że chcą się rozwijać – w przeciwnym wypadku nawet najlepszy coach sprzedaży nie będzie mógł uwolnić ich potencjału.

  3. Większa pewność siebie

   Duża wiedza i znajomość technik sprzedażowych prowadzą również do zwiększenia pewności siebie w kontaktach z potencjalnymi oraz aktualnymi klientami firmy. A jak wiadomo – to właśnie wiara w siebie i własne umiejętności jest jednym z najważniejszych elementów, pozwalających na skuteczniejszą sprzedaż. Bez tego, nie ma możliwości stworzenia w kliencie potrzeby zakupu danego rozwiązania i zaangażowania go w rozmowę. Co więcej – coaching sprzedaży nauczy pracownika reagowania w różnych sytuacjach, co również będzie miało niemały wpływ na jego zachowanie i osiągane wyniki.

  4. Dopasowanie szkolenia sprzedażowego do potrzeb przedsiębiorstwa

   Szkolenia sprzedaży mogą być dostosowane do różnych potrzeb przedsiębiorców, a także rozmaitych celów, umiejętności czy doświadczeń handlowców. Dzięki temu skorzystać z nich mogą zarówno początkujący handlowcy, jak również doświadczeni specjaliści, pragnący poszerzyć albo zaktualizować swoją wiedzę dotyczącą sprzedaży.

  5. Uwolnienie potencjału pracownika

   Każdy handlowiec jest inny i posiada odmienny potencjał, który jednak w każdym przypadku można uwolnić. Coaching sprzedaży jest narzędziem, które umożliwia pracownikowi poznanie jego mocnych i słabych stron, a co za tym idzie – wskazanie kierunku, w jakim ma podążać, aby jego wyniki były z tygodnia na tydzień coraz lepsze.

  6. Możliwość rozwoju firmy

   Coaching ze sprzedaży pozwala na zwiększenie przychodów, poprawienie relacji z klientami, a także polepszenie wizerunku przedsiębiorstwa. Wszystko to sprawia, że rozwój firmy jest o wiele łatwiejszy i skuteczniejszy, dlatego też nie musisz zastanawiać się nad słusznością takiego szkolenia – znajdź trenera sprzedaży z odpowiednim doświadczeniem i dużą wiedzą, a następnie… uzyskuj lepsze wyniki!

  Ostrzezenie meteorologiczne

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 22:30 dnia 06.03.2019 do godz. 17:00 dnia 07.03.2019 silnego wiatru (stopień 1).

  82578e0f0c072dded2bf86657378b38bf6ba7935.jpg
  Pat Metheny odebrał z rąk zastępcy prezydenta Adama Ruśniaka „Muzyczne klucze do Miasta”. Symboliczna statuetka została przekazana podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miejskim.
  Drukuj
  PDF

  Przed północą Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej otrzymała zgłoszenie o pożarze traw i zarośli w miejscowości Hecznarowice. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia panowało duże zadymienie, paliły się trawy i wysokie zarośla w zagajniku w pobliżu wałów rzeki Soła o powierzchni ok. 50m2.

  Po przeprowadzeniu rozpoznania przez dowódcę akcji ustalono, że pali się także stojący głębiej domek typu altana o powierzchni ok. 12m2 oraz samochód osobowy zaparkowany obok. Strażacy podali dwa prądy wody na domek objęty w całości ogniem (szkielet i ściany zawalone do środka przykryte od góry zapadniętym dachem z blachy trapezowej).

  Drukuj
  PDF

  Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu zrealizowała promocyjny materiał filmowy poświęcony kształceniu w PSP.

  W krótkim filmie został przedstawiony bohater, który realizuje swoje dziecęce marzenia i który podejmuje naukę w szkole aspirantów PSP, aby zostać strażakiem Państwowej Straży Pożarnej.

 • 16. rocznica "Magdalenki"

  W nocy z 5 na 6 marca 2003 roku w podwarszawskiej Magdalence policyjni antyterroryści przeprowadzili akcję zatrzymania groźnych przestępców, podczas której zginęło dwóch policjantów, a siedemnastu zostało rannych.

 • Tymczasowy areszt za rozbój

  Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Napastnik zaatakował bielszczanina. Pobił go i skradł mu portfel z dokumentami i gotówką. Sprawca jest już po zarzutach. Bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi mu do 12 lat za kratami.

 • Śmierć w pożarze

  55-letni mężczyzna poniósł śmierć w wyniku pożaru, do którego doszło w jednym z domków letniskowych w Hecznarowicach przy ul. Nowowiejskiej. Okoliczności, w jakich doszło do pożaru, ustalają policjanci z komisariatu w Kobiernicach wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Wstępne ustalenia wskazują, że pożar powstał w miejscu, gdzie stał żeliwny kominek ogrzewający pomieszczenia.

 • Informacja dla dziennikarzy

  Uprzejmie informujemy, że w dniach od 8 do 17 marca 2019 r. obowiązki oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pełnić będą asp. Ilona Michalczyk i asp.szt. Roman Szybiak. Dotychczasowe numery telefonów do rzecznika pozostają bez zmian.

 • Życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej

  Życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. mgr Krzysztofa Herzyka z okazji Dnia Kobiet.

 • Child Alert

  Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji. Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.

 • e3ba82bf7a3d13d61debd64b673bd8f3e3276109.jpg
  Bielskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku-Białej zaprasza młodzież klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum na „Targi Edukacyjne”, które odbędą się w dniach 7-8 marca 2019 r...