• Policjanci uratowali 42-latka przed zamarznięciem

  Dzisiaj w nocy temperatura w naszym regionie dochodziła do minus 5 stopni Celsjusza i tylko dzięki interwencji policjantów z komisariatu IV w Bielsku-Białej udało się uratować przed wychłodzeniem 42-letniego bielszczanina. Gdy tylko zauważyli nietrzeźwego mężczyznę, który siedział na ławce natychmiast zareagowali. Mężczyzna był wyczerpany, a jego organizm wychłodzony. Mundurowi udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie oddali pod opiekę krewnych.

 • Komu zlecić przewóz, żeby się nie rozczarować?

  Zanim podpowiemy, której firmie transportowej działającej na terenie Warszawy zlecić transport HDS postaramy się odpowiedzieć na pytania czym tak właściwie jest HDS i jakie materiały można transportować przy jego użyciu.

  Choć to zaskakujące, wielu przedsiębiorców wciąż nie korzysta z zalet transportu HDS. Firmy oferujące usługi transportowe na terenie miasta Warszawa tłumaczą, że wśród przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych istnieje przeświadczenie, że HDS to droższa forma transportu, gdyż jest to pewnego rodzaju usługa 2w1. W praktyce okazuje się, że HDS pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze, gdyż – choć usługa transportu HDS jest standardowo nieco droższa od klasycznej usługi transportowej – zamiast wynajmować dwa urządzenia i dwóch operatorów, korzystamy z usług jednego urządzenia w całości obsługiwanego przez jedną osobę. To sprawia, że w ogólnym rozrachunku specjalistyczne usługi transportowe HDS okazują się tańsze od pozostałych form transportu. Ale zacznijmy od początku.

  Co to jest HDS?

  HDS to skrót, oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Hydrauliczny dźwig samochodowy jest urządzeniem przeładunkowym, które przymocowuje się do samochodu ciężarowego. Urządzenie to działa na zasadzie klasycznego żurawia przeładunkowego z tą różnicą, iż jest przytwierdzone do samochodu i przemieszcza się wraz z ładunkiem. Dzięki temu rozładunek i załadunek przewożonych towarów nie wymaga wynajmowania innych urządzeń. Obsługa dźwigu jest stosunkowo prosta i najczęściej pozostaje w gestii kierowcy, który przywiózł towar. Zdecydowana większość firm transportowych oferujących transport HDS na terenie miasta Warszawa oraz innych miejscowości w Polsce zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych kierowców posiadających uprawnienia do obsługi hydraulicznego dźwigu samochodowego.

  Bardzo często skrót HDS odnosi się do samochodu z przymocowanym żurawiem przeładunkowym, który de facto stanowi samobieżne urządzenie służące do załadunku, transportu oraz rozładunku towarów wielkogabarytowych.

  Towary wielkogabarytowe – co może przewieźć samochód z HDS?

  Auto z HDS może przewieźć praktycznie każdy towar. Wszystko zależy od rodzaju oraz wyposażenia przytwierdzonego do niego żurawia przeładunkowego. Większość żurawi to urządzenia uniwersalne, które można dostosować do obsługi konkretnych ładunków. A co najczęściej trafia na samochód z HDS?

  HDS to przede wszystkim transport kontenerów – do tych mieszkalnych na budowy, po te przewożące przeróżne towary z Chin i całego świata. Usługi transportowe wykorzystujące samochody HDS to także przewóz towarów sypkich. Zakończony chwytakiem dźwig może z łatwością załadować naczepę wywrotki, jak również naczepę samochodu ciężarowego bez funkcji wywrotki. HDS z odpowiednim chwytakiem to także doskonałe rozwiązanie do załadunku i rozładunku drewna. Zakończony hakiem HDS załaduje na przysłowiową pakę jacht śródlądowy, drewnianą altankę czy europalety z materiałami budowlanymi.

  Transport HDS Warszawa – szukamy rzetelnej firmy oferującej usługi transportowe

  Jeśli chcesz zlecić transport HDS na terenie miasta Warszawa sprawdź http://udzwigniemy.pl/oferta/transport-hds. To jedna z firm zatrudniających najlepszych kierowców. A do tego, dysponująca flotą nowoczesnych samochodów o zróżnicowanych parametrach, które z łatwością poradzą sobie z realizacją praktycznie każdego zlecenia.

  Jesteś osobą fizyczną? Chcesz przewieźć nietypowy ładunek? Może drewnianą altankę na działkę? Sprawdź, jak może Ci pomóc firma transportowa z Warszawy. HDS to także rozwiązanie dla klientów indywidualnych.

  Transport HDS na terenie miasta Warszawa

  W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przeświadczenie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, a ich borowanie to tylko niepotrzebne narażanie dzieci na ból. Ciężkie medyczne fakty przeczą prawdom ludowym – fakt, iż mleczaki i tak w końcu wpadną nie zwalnia nas z obowiązku dbania o stan jamy ustnej naszego dziecka, nawet kosztem bólu… Choć w dzisiejszych czasach stomatologia dziecięca to stomatologia bez bólu.

  Wolsztyn lub okolice? Pod adresem http://www.ortodonta.org/ czeka na was sprawdzony dentysta. W naszych gabinetach oferujemy wysokiej jakości usługi związane ze stomatologią zachowawczą, leczniczą oraz estetyczną. Działamy w ścisłej współpracy z lekarzem ortodontą, dzięki czemu możemy zapewnić kompleksowe leczenie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli twoim miejscem zamieszkania jest Wolsztyn lub mieszkasz w okolicy, nasz dentysta już na ciebie czeka!

  Stomatologia od pierwszego ząbka

  Kiedy leczenie zębów wiązało się z bólem i dyskomfortem lekarz dentysta często przymykał oko na drobne ubytki próchnicze w zębach mlecznych – wydawało się, że ich leczenie nie jest aż tak istotne, żeby narażać dziecko na ból i zniechęcać do dalszych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Mleczaki poświęcano więc w imię przyszłego dbania o zęby stałe.

  Dzisiaj stomatologia dziecięca jest stomatologią bez bólu. Rynek środków przeciwbólowych rozwinął się tak bardzo w ostatnim czasie, że znany obecnym trzydziestolatkom z dzieciństwa areozol zamrażający dziąsła to już przeżytek. Dzisiaj w gabinetach stomatologicznych leczących małych pacjentów króluje gaz rozweselający. Dzieci nie czują bólu, a stomatolog może usuwać ubytki bez obaw o pogryzienie palców – Kto z nas w dzieciństwie nie ugryzł dentysty?

  dentysta, który leczy od pierwszego ząbka

  A dlaczego warto leczyć mleczaki?

  Dobry dentysta odpowie na to pytanie bardzo prosto – żeby zapobiegać namnażaniu się szkodliwych dla zdrowia bakterii w jamie ustnej. Nie brzmi zbyt przekonywująco? W takim razie pora na bardziej obrazowe wyjaśnienie. Każdy ubytek to miejsce, w którym gromadzą i namnażają się bakterie. Te same bakterie są odpowiedzialne za powstawanie nowych ubytków. Ich poziom wyjściowy w naszej jamie ustnej jest uzależniony od diety, a także działań higienicznych. Bakterie namnażają się w płytce nazębnej, która tworzy się w wyniku nieprawidłowego szczotkowania zębów. Wróćmy jednak do jamy ustnej Naszej Pociechy. Powiedzmy, że jest w niej ubytek. W gnijącym ząbku – tak możemy bowiem określić ubytek – harcują bakterie, które nadgryzają zdrowe ząbki i z czasem doprowadzają do ich gnicia. To jeden problem. Te same bakterie chętnie „przytulają” się do pokarmów, które przez jamę ustną wędrują do naszego układu pokarmowego. Nieleczone mleczaki to więc źródło bakterii w układzie pokarmowym.

  Dlaczego lekarz dentysta konsultuje się z ortodontą?

  Dobry stomatolog wie, jak duży wpływ na stan jamy ustnej ma prawidłowy zgryz. Dostrzegając u dziecka pierwsze oznaki nieprawidłowości lub podejrzewając, iż zęby stałe mogą się nie zmieścić w szczęce – brzmi to absurdalnie, ale nie wszystkie dzieci mają to szczęście, że zęby drugie idealnie mieszczą się w górnym i dolnym łuku zębowym – zachęca do skonsultowania się z ortodontą lub – jeśli ich gabinety ze sobą sąsiadują – zaprasza ortodontę na szybką konsultację. Wprawnemu ortodoncie wystarczy rzut oka, żeby stwierdzić, czy mały pacjent powinien odwiedzić jego gabinet, czy jest na to jeszcze za wcześnie. Nie powinniśmy się jednak obawiać, że stomatolog wyśle nas do ortodonty zupełnie bez powodu.

  Nie ma wśród nas osób, które nie ceniłyby sobie możliwości życia w możliwie jak najlepszych warunkach – przede wszystkim w pięknym, zaaranżowanym estetycznie i czystym domu. Oczywiście chcąc, aby wszystko to było możliwe, niezbędne jest regularnie sprzątanie, na które w wielu przypadkach nie ma czasu albo chęci. Jest jednak alternatywa, mianowicie profesjonalne sprzątanie domów w Warszawie, dzięki któremu odetchniesz i zyskasz czas dla siebie oraz najbliższych. Dlaczego warto na nie postawić?

  Sprzątanie domów w Warszawie, czyli oszczędzaj czas i zyskuj komfort

  Usługi sprzątające dedykowane są wszystkim właścicielom – nie tylko dużych domów, ale również tych mniejszych, a nawet mieszkań znajdujących się w blokach. Wszystko dlatego, że ten typ usług jest skierowany do każdego, kto chce cieszyć się codziennym komfortem i mieć możliwość spędzania każdego dnia w jak najlepszych warunkach. Profesjonalne sprzątanie domów w Warszawie odciąży Cię od wszelkich obowiązków, związanych z czyszczeniem, myciem, praniem czy odkurzaniem, ponieważ zajmą się tym specjaliści. A jak to robią i dlaczego ich działania są skuteczne?

  • Sprzątanie domu odbywa się przy wykorzystaniu odpowiednio dopasowanych do każdego rodzaju czynności i każdej powierzchni preparatu cenionego producenta, a także za pomocą odpowiednich sprzętów – Ty nie musisz w związku z tym kupować niczego swojego, dzięki czemu oszczędzasz.
  • Usługi sprzątające realizowane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy dodatkowo są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej. Nie musisz więc obawiać się tego, że coś pójdzie nie tak albo usługi nie będą realizowane zgodnie z Twoimi potrzebami.
  • Sprzątanie domów w Warszawie, takie jak np. tutaj: https://eclear.pl/oferta/, jest rozwiązaniem kompleksowym, co oznacza, że świadczony jest Ci szeroki zakres usług – możesz więc być pewien, że specjaliści zadbają zarówno o umycie okien, jak i wysprzątanie podłóg czy wyniesienie śmieci. Dzięki temu Ty nie musisz nawet kiwnąć palcem.
  • Sprzątanie odbywa się w dowolnym, dostosowanym do Twoich potrzeb terminie, co nie zdezorganizuje Twojego codziennego dnia i nie wywoła dyskomfortu. Możesz skorzystać z bardzo elastycznej oferty, dopasowanej do Twoich potrzeb – również w zakresie ilości wizyt w tygodniu czy miesiącu, jak i świadczonych podczas tych wizyt usług.

  Warto do tego wszystkiego dodać, że sprzątanie mieszkań i domów w Warszawie posiada w pełni jasne i klarowne zasady – oczywiście o ile wybierzesz profesjonalną, sprawdzoną firmę. Poza tym, że otrzymasz szacunkowy cennik usług, całkowity koszt świadczonych usług będzie ustalony indywidualnie – w zależności od tego, co potrzebujesz. Oczywiście wiesz w takiej sytuacji za co płacisz i możesz wybierać rozwiązania, najbardziej optymalne dla siebie i Twojej rodziny.

  Dla najbardziej wymagających – również sprzątnie biur w Warszawie

  Oczywiście sprzątanie domów w Warszawie to nie wszystko, co obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ogromnie popularne jest również sprzątanie biur w firmach – zarówno tych małych, średnich, jak i dużych. Jest to usługa w formie outsourcingu, co umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z zewnętrznych zasobów i tym samym skorzystanie z rozwiązań bardziej ekonomicznych. Sprzątanie firm w Warszawie pozwala zrezygnować z tworzenia nowych stanowisk pracy i korzystać z usług cyklicznie, np. raz w tygodniu, co pozwala znacznie zoptymalizować koszty.

  Oczywiście chcąc skorzystać z odpowiedniej jakości usług sprzątających, zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć odpowiednich specjalistów – konkurencja jest duża, a nie wszystkie firmy prezentują równie wysoki poziom. Sprawdź więc dokładnie ofertę na stronie internetowej, poczytaj opinie wcześniejszych klientów i porównaj ceny. Dzięki temu znajdziesz firmę sprzątającą, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

  usługa sprzątania domów w Warszawie

  kiedy są potrzebne słuchawki z mikrofonem

  Słuchawki z redukcją hałasów, słuchawki nagłowne, słuchawki nauszne, słuchawki bezprzewodowe – rodzajów słuchawek jest całe mnóstwo! Jednym z nich są słuchawki z mikrofonem. Kiedy są potrzebne? Przede wszystkim sprawdzają się w biurach, ale nie tylko. Najczęściej stosowane są w firmach call center. Posługujemy się nimi również grając w gry komputerowe. Powinny być wygodne, lekkie. Niemniej ważne jest ich wygląd.

  Komunikacja wideo – słuchawki są konieczne

  Podczas komunikacji wideo, czy to podczas rozmów, konferencji, czy w czasie gier online, słuchawki z mikrofonem bardzo się przydają. Wybierając słuchawki warto zadać sobie trochę trudu, aby znaleźć te najlepsze, najbardziej dopasowane do indywidualnych wymagań – warto sprawdzić sklepy online, w których oferowane są dobre słuchawki z mikrofonem https://www.axtelheadsets.com/pl/sluchawki-z-mikrofonem. Dobre słuchawki nie są tanie, dlatego warto tę kwestię dobrze przemyśleć!

  Dla kogo słuchawki z mikrofonem?

  Dla osób często rozmawiających przez Internet z przyjaciółmi lub rodziną,

  Dla firm, w których często prowadzone są konferencje,

  Dla osób prowadzących częste rozmowy telefoniczne,

  Dla osób, które pracują w telefonicznej obsłudze klienta,

  Dla osób zajmujących się nagrywaniem vlogów, prowadzących transmisje online w sieci.

  Jakie powinny być i na co zwrócić szczególną uwagę?

  Wybierając słuchawki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na:

  • Dobrą konstrukcję, komfort użytkowania – dla wygodny, warto zainwestować w słuchawki, które będą stabilne na głowie, nie będą spadać, ani zsuwać się. Nie mogą też być zbyt ciasne i usiekać uszu. Jeżeli chodzi o konstrukcję, warto również zwrócić uwagę na to, z czego wykonany jest pałąk. Waga? Ona także jest ważna!
  • Mikrofon regulacja i redukcja szumów. Mikrofon, aby zwiększyć wygodę powinien być regulowany. Do tego, powinien być wyposażony w redukcję szumów. Słuchawki z mikrofonem muszą zapewniać jak największą wygodę, która gwarantuje efektywne wykonywanie działań – bez względu czy chodzi o pracę, czy o rozrywkę.

  Wybór słuchawek z mikrofonem zależy od tego, do jakiego celu będziemy wykorzystywać słuchawki. Jeżeli mają to być słuchawki typowo do gier, ich waga, wygoda, zamknięta konstrukcja oraz kompatybilność z najróżniejszymi platformami będzie się liczyć. Jeżeli jednak, szukamy słuchawek do pracy, przede wszystkim do wideo rozmów, wystarczą słuchawki lekkie, które mają dobry mikrofon. Wbudowany do słuchawek mikrofon, który znajduje się na wysokości ust, to gwarancja wygody – jest to jeden z najważniejszych, kluczowych elementów dobrych słuchawek wysokiej jakości. Właśnie takie słuchawki wykorzystywane są najczęściej w biurach typu call center.

  Parametry, na które warto zwrócić uwagę

  Kupując słuchawki, bez względu na to czy są to słuchawki nagłowne, słuchawki przewodowe, czy słuchawki do pracy w biurze, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów:

  • Czułość słuchawek,
  • Rezystencja,
  • Pasmo przenoszenia,
  • Wielkość membrany,
  • Regulacja,
  • Wygoda,
  • Funkcje, np. ANC, Noise Isolatione, Multipoint, Fast Fuel etc.

  Uwaga! Niezwykle przydatną funkcją w słuchawkach z mikrofonem jest funkcją jest EC – Echol Concellation, która eliminuje półgłos w mikrofonie.

  Każda z tych funkcji, a nie są to funkcje wszystkie, które można spotkać w słuchawkach, poprawiają jakość pracy. Warto zatem sprawdzić, czy model, którym akurat się interesujemy, posiada je.

  Słuchawki z mikrofonem są bardzo przydatne. Dzięki nim wszystkie działania są znacznie bardziej ergonomiczne. Rozmawiając z kimś nie trzeba trzymać telefonu w dłoni, można jednocześnie rozmawiać i np. swobodnie korzystać z komputera, przeszukując skrzynkę pocztową. Słuchawki z mikrofonem przydają się również w rozrywce, zwłaszcza w grach z innymi użytkownikami w sieci. Wybór słuchawek jest bardzo duży. Z pewnością każdy znajdzie model idealny dla swoich potrzeb, w dobrej cenie. Słuchawki dobrej jakości są szeroko dostępne. Można zakupić je w wielu sklepach stacjonarnych, w sklepach producentów, a także w profesjonalnych sklepach online ze sprzętem elektronicznym.

  Ostrzeżenie meteorologiczne

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 12:01 dnia 03.01.2019 do godz. 07:00 dnia 04.01.2019 intensywnych opadów śniegu (stopień 1).

  83f34df4941401fbb7a2560fb0b2bc1d4396dcb1.jpg
  Dom Kultury w Hałcnowie zaprasza na IV edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca, Muzyki i Piosenki „Świat Bajkowych Cudów”. 7 stycznia 2019r. będą tam gościć zespoły z Moskwy, Nowosybirska, Brześcia, Kaliningradu, Kazachstanu...
  f72830fe17b99edb14c97dfdda3dc71a960ed3f7.jpg
  6 stycznia już po raz ósmy ulicami Bielska-Białej przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się eucharystią o godzinie 10.30 w kościele w Aleksandrowicach. Tradycyjnie mszę św. odprawi biskup Piotr Greger.
  0b8df16f6ad1667d9021eb710cf1754ebd1000ff.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 12:01 dnia 03.01.2019 do godz. 07:00 dnia 04.01.2019 intensywnych opadów śniegu (stopień 1).
 • Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Przypominamy, jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 • Bracia zatrzymani na gorącym uczynku

  Policjanci z Kobiernic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież materiałów budowlanych ze składu w Kozach. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia. Jeden ze sprawców dodatkowo podejrzewany jest o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 39-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat więzienia.

 • Złamał sądowe zakazy. Został zatrzymany przez policjantów

  Kierował samochodem marki Iveco, rozmawiał przez telefon i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kiedy zatrzymali go policjanci z bielskiej drogówki bił się w pierś, wykazał skruchę i poprosił o najniższy mandat. Na nic się to zdało, bo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że sprawca złamał aż dwa obowiązujące go sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 • Przywłaszczyli znalezioną kartę bankomatową

  Znaleźli kartę bankomatową i zamiast oddać zgubę właścicielowi, postanowili zrobić z niej użytek. Dokonali 21 transakcji zbliżeniowych na kwotę blisko 600 zł. Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali złodziejską parę. 28-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna są już po zarzutach. Grozi im do 10 lat za kratami.

 • 0accf0266a42ca51d69727a11b6a256d554c089f.jpg
  Od 1 stycznia 2019 roku Adam Ruśniak (KWW Jacka Krywulta) rozpoczął pełnienie obowiązków trzeciego Zastępcy Prezydenta Miasta. Zastąpił on Lubomira Zawieruchę.
  grafika
  Wydział Dochodów Budżetowych Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że stawki podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych na 2019 rok nie ulegną zmianie.
  Drukuj
  PDF

  Wczoraj przed godziną dwudziestą, doszło do tragicznego zdarzenia w jednym z domów jednorodzinnych w Bielsku-Białej. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla, śmierć poniosła 32-letnia kobieta.

  Do zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że do zatrucia się tlenkiem węgla doszło w łazience. Pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu, jedna osoba dorosła i roczne dziecko opuściły dom przed przybyciem służb ratunkowych. Zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce działań jako pierwszy, rozpoczął reanimację osoby poszkodowanej, równocześnie wezwano kolejną karetkę w celu przewiezienia do szpitala dziecka, u którego podejrzewano również zatrucie śmiercionośnym czadem.

 • Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

  31-letnia kobieta poniosła śmierć, a jej roczne dziecko trafiło do szpitala na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w bielskim Hałcnowie, wyjaśniają policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej. Apelujemy o ostrożność przy korzystaniu z gazowych instalacji grzewczych!

 • Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 • c7da9ad5332aa945b3ee57a7587318e8d32405f7.jpg
  Od 27 do 30 grudnia w Bielsku-Białej na zaproszenie Inicjatywy Obywatelskiej „Witaj” gościła licząca ponad 50 osób grupa uchodźców z Czeczenii. W czasie wydarzenia nazwanego Dniami Radości w Bielsku-Białej organizatorzy...
  9f419e48729458d085c7780faa19797af5a7d022.jpg
  Wraz z dniem 1 stycznia 2019 roku, nieodpłatna pomoc prawna świadczona w siedmiu punktach nieodpłatnej pomocy prawnej przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.
  2806287e09646248e2ef230d15f76f44b3fa4015.jpg
  Szanowni Mieszkańcy Bielska-Białej! Bardzo dziękuję, że przyjęliście moje zaproszenie do udziału w ankiecie dotyczącej organizacji pokazów fajerwerków w naszym mieście i tak licznie wzięliście w niej udział.