Sporty zimowe, w tym jazda na nartach, to niezwykle popularna atrakcja dla osób w niemal każdym wieku. Doskonale przygotowane stoki kuszą wielbicieli białego szaleństwa zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jak dobrze zabezpieczyć się podczas ferii na wypadek kontuzji? Dowiedz się wszystkiego o ubezpieczeniu narciarskim, które zapewni Ci pomoc w każdej trudnej sytuacji.

Ubezpieczenie na narty – ochrona podczas ferii w kraju i za granicą

Jazda na nartach należy do najbardziej popularnych aktywności zimowych, z której bardzo często korzystają także Polacy. Zarówno w kraju, jak i za granicą znajduje się wiele wspaniałych tras, dostosowanych do różnego poziomu umiejętności miłośników białego szaleństwa – tak duży wybór pozwala znaleźć idealną destynację na ferie zimowe. Niezależnie, czy planuje się spędzić ten czas w kraju, czy za granicą, warto pomyśleć o bardzo ważnym aspekcie, jakim jest odpowiednie ubezpieczenie na narty, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw.

Choć jazda na nartach to sport amatorski, który nie wymaga dużego przygotowania – istnieją łagodne stoki dla początkujących, gdzie mogą oni próbować swoich sił np. podczas lekcji z instruktorem – niesie ze sobą pewne ryzyko kontuzji. Podczas zjazdu łatwo rozpędzić się do dużej prędkości, dlatego nagłe zatrzymanie na skutek upadku czy zderzenia z przeszkodą może doprowadzić do nieraz poważnych urazów. Nietrudno o skręcenia i złamania kończyn, jest się również narażonym na poważniejsze kontuzje. Z tego względu zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie na narty, zarówno dla siebie, jak i dla swoich bliskich, jest kluczowe. Polisa pozwoli bowiem szybko uzyskać odpowiednią pomoc medyczną oraz opłacić leczenie, a w razie zniszczenia mienia lub szkód osób trzecich pokryje także te koszty dzięki zawartemu ubezpieczeniu OC.

Warto pamiętać, by przy wycieczce zagranicznej wybrać opcję o wyższych świadczeniach – koszty leczenia w niektórych państwach potrafią być bardzo wysokie, dlatego warto mieć polisę, która będzie w stanie opłacić opiekę medyczną w razie wypadku.

Jak wezwać pomoc w razie wypadku na nartach i co zapewni ubezpieczenie?

Aby móc skorzystać z ubezpieczenia narciarskiego w kryzysowej sytuacji, należy możliwie jak najszybciej zadzwonić pod numer całodobowej infolinii ubezpieczyciela oraz podać swój numer polisy. Konsultant przyjmie zgłoszenie, a firma przystąpi do natychmiastowej organizacji pomocy medycznej. W przypadku wypadków na nartach zapewniona zostanie także akcja ratownicza, jeśli jest potrzebna. Poszkodowany otrzyma pierwszą pomoc oraz zostanie przewieziony do odpowiedniej placówki medycznej.

Pomoc przy wypadkach na stoku

Dlaczego ubezpieczenie narciarskie jest tak ważne za granicą?

W przypadku wypadków poza granicami kraju, wezwanie pomocy może być znacznie utrudnione – bariera językowa jest dużą przeszkodą w sytuacjach stresowych, dodatkowo można także nie orientować się w numerach alarmowych do konkretnych służb ratowniczych. Z tego względu ubezpieczenie na narty jest niezastąpioną pomocą, poszkodowany może bowiem zadzwonić na polskojęzyczną infolinię i zgłosić zdarzenie. Po stronie ubezpieczyciela będzie leżało zorganizowanie odpowiedniej pomocy na miejscu oraz opłacenie kosztów leczenia, a także transportu do kraju, jeśli będzie to potrzebne.

Zakres ubezpieczenia – narty jako sport ekstremalny?

Warto przed wyjazdem zorientować się również co do zakresu ubezpieczenia – narty oraz inne sporty zimowe, o ile są uprawiane w granicach wyznaczonych tras zjazdowych, są kwalifikowane jako sporty amatorskie, a więc podlegające zwykłej polisie turystycznej. Jeśli jednak użytkownik zjedzie z trasy, dyscyplina zaczyna być postrzegana jako ekstremalna – w takim wypadku konieczne będzie poszerzenie swojego pakietu o sporty podwyższonego ryzyka. Takie same zasady dotyczą osób jeżdżących na deskach snowboardowych.

Aby być zawsze bezpiecznym podczas wypoczynku na nartach, należy koniecznie pamiętać o odpowiedniej polisie turystycznej dla siebie oraz bliskich.

5148a83c83714a8ba467671c336f29eb45da82a6.jpg
8 stycznia br. Janina Kajdas obchodziła 102. urodziny. Z okazji jubileuszu, Przemysław Drabek wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Danuta Brejdak, dyrektor Biura Rady Miejskiej złożyli jej najserdeczniejsze życzenia.
b6f11e9428031fc0dc557e09182ca762a0c84446.jpg
W związku z realizacją projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej ogłasza konkurs pn. „Zamień kopciucha na ekoczyściucha”.
 • Trwa kampania pn: "Seniorze, nie daj się oszukać!"

  Dzielnicowi spotykają się z seniorami w ramach trwającej od ubiegłego roku kampanii "Seniorze, nie daj się oszukać". Z członkami bielskiego koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów spotkała się sierż.szt. Anna Maciończyk z bielskiej trójki. Z kolei asp.szt. Dawid Prochot i mł.asp Tomasz Zontek z pierwszego komisariatu, odwiedzili podopiecznych Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany. Z seniorami ze Spółdzielni Socjalnej w Kozach spotkał się asp.szt. Sebastian Harężlak.

 • Lekcje wychowawcze z koziańskim dzielnicowym

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kozach prowadzi cykl lekcji wychowawczych z uczniami szkół podstawowych. Tematami prelekcji są zasady odpowiedzialności za łamanie prawa przez młodzież oraz obowiązki dzieci względem rodziców i szkoły. Na spotkaniach dzielnicowy tłumaczy jak niebezpieczna może być niewłaściwa aktywność na portalach społecznościowych oraz jak odpowiedzialnie korzystać z internetu

 • c3dd9f02f970301fe1c2b4021735469df6ba9d3d.png
  Koncert 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej odbędzie się 13 stycznia na Rynku. Początek tego wydarzenia zaplanowano już na godz. 14.00.
  f34085cfacd24fd16da7643e03808320b06117b7.jpg
  Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzeń mienia. Wysoki poziom wykrywalności przestępczości kryminalnej – na poziomie ponad 70%. Mniej wypadków drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach.
 • Ogólnodostępny alkomat w Komisariacie Policji w Kobiernicach

  W Komisariacie Policji w Kobiernicach zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Gminy w Porąbce. W uroczystym przekazaniu alkomatu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Bielski-Białej, Wójt Gminy Porąbka oraz kierownictwo miejscowego komisariatu.

 • Policyjne patrole narciarskie na stokach Podbeskidzia – „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

  Przez najbliższe 6 tygodni codziennie na stoki wyjeżdżać będą patrole narciarskie. Służba pełniona jest w okresie zimy na terenie kilkunastu stacji narciarskich w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. W czasie ferii zimowych, które dla wszystkich województw trwają łącznie 6 tygodni, służba pełniona będzie codziennie. Ponadto policjanci w patrolach zmotoryzowanych zabezpieczą prewencyjnie drogi dojazdowe i parkingi przy stacjach narciarskich.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 10:00 dnia 08.01.2019 do godz. 07:00 dnia 09.01.2019 intensywnych opadów śniegu (stopień 1).

  afc005157fbb5296e300182caa59e91f01bdd648.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 10:00 dnia 08.01.2019 do godz. 07:00 dnia 09.01.2019 intensywnych opadów śniegu (stopień 1).
  Drukuj
  PDF

  Jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj późnym wieczorem pożar w Czańcu . Paliła się wiata garażowa przy budynku jednorodzinnym wraz z zaparkowanym pod nią samochodem osobowym.

  Pożar został zgłoszony o godzinie 22.08. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej ustalono, że pożarem jest objęta cała wiata garażowa przy budynku jednorodzinnym wraz z zaparkowanym pod nią samochodem osobowym marki ford galaxy. Bezpośrednio zagrożone były budynek mieszkalny i przylegający do wiaty budynek gospodarczy. Sześć osób, w tym dwoje dzieci opuściło budynek mieszkalny. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego nie stwierdził konieczności hospitalizacji mieszkańców. Strażacy podali dwa prądy wody na palącą się wiatę garażową oraz w obronie budynku mieszkalnego.

 • Przypominamy o obowiązku usuwania sopli oraz śniegu z dachów

  W związku z intensywnymi opadami śniegu policjanci przypominają właścicielom oraz administratorom budynków o obowiązku usuwania zalegającego śniegu z dachów oraz sopli. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe oraz sportowe, a także magazyny. Spadające z dachów nawisy śnieżne mogą poważnie zranić, a nawet zabić człowieka, dlatego apelujemy o wyobraźnię.

 • „Kaskadowy pomiar prędkości” – policyjne działania

  Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

 • Zaproszenie dla dziennikarzy

  Już jutro, 9 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 w Komisariacie Policji w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6 odbędzie się uroczyste przekazanie nowo zakupionego urządzenia do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Gminy w Porąbce za kwotę 2500 zł.

 • Inauguracja kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zaproszenie dla dziennikarzy

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, serdecznie zapraszamy na briefing prasowy dotyczący bezpieczeństwa na stokach narciarskich. W czasie spotkania, które odbędzie się już jutro o godz. 12.00 w Szczyrku na stokach Skrzycznego (Hala Pośrednia), policjanci z patroli narciarskich oraz ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzą wspólnie szkolenie i porozmawiają o bezpieczeństwie.

 • Bielscy policjanci podsumowali pracę w 2018 roku

  Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzeń mienia. Wysoki poziom wykrywalności przestępczości kryminalnej – na poziomie ponad 70%. Mniej wypadków drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach. Tak w dużym skrócie można podsumować ubiegły rok w bielskim garnizonie.

 • Aplikacje AR, czyli wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną, to nowatorskie rozwiązanie, skutecznie przyciągające uwagę użytkowników. Jest bardzo chętnie stosowane w biznesie, szczególnie jako narzędzie reklamowe, ale sprawdza się świetnie także w innych dziedzinach, a to dzięki jego szerokim możliwościom. Na czym polega Augmented Reality i jakie ma zalety?

  Aplikacje AR – co oznacza rzeczywistość rozszerzona?

  Augmented Reality, inaczej rzeczywistość rozszerzona, to nowatorskie połączenie świata rzeczywistego z wirtualnym. Efekt jest wykorzystywany w aplikacjach AR, np. http://3rstudio.com/oferta/aplikacje-mobilne/, projektowanych najczęściej na urządzenia mobilne. Użytkownik poprzez ich aparat obserwuje rzeczywistą lokalizację, wzbogaconą przez oprogramowanie o grafikę lub animację 3D, dopasowane do „tła”. Najczęściej może wchodzić z nimi w interakcję, np. obracając widoczny obiekt. Wrażenia wzrokowe są często bardzo realistyczne i zapewniają zupełnie nowy efekt, który robi ogromne wrażenie na użytkownikach.

  Aplikacje AR posiadają obecnie cały szereg zastosowań, który może być ciągle powiększany – a to dzięki możliwościom, jakie daje rzeczywistość rozszerzona. Doskonale sprawdzają się jako produkt rozrywkowy, ale wykorzystuje się też je w biznesie, np. w celach reklamowych czy w interaktywnych tablicach informacyjnych. Mogą służyć do prezentowania projektów produktów czy budynków, wykonanych w 3D, są także bardzo przydatne w materiałach edukacyjnych.

  Aplikacje AR odnoszą bardzo duży sukces, a to dzięki ich interaktywności – ze względu na swój charakter, bardzo angażują użytkowników, których rola nie ogranicza się jedynie do roli obserwatora. Wrażenia wizualne są ważnym aspektem, ale równie ciekawym doświadczeniem jest oddziaływanie na widoczne obiekty 3D – sprawia to, że przekazywane odbiorcy materiały zostaną przez niego zapamiętane, a cały proces będzie sprawiał wrażenie rozrywki, a nie nauki czy oglądania spotu reklamowego.

  Aby zamówić tego typu aplikację, wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną, należy znaleźć doświadczoną firmę, która specjalizuje się zarówno w oprogramowaniach tego typu, jak i grafice 3D, stanowiącą podstawę efektowności tego rozwiązania. Doświadczony zespół może przygotować dowolny program, dostosowany do branży klienta, jego wymagań oraz celu, jaki chce dzięki temu osiągnąć.

  możliwości aplikacji AR na urządzenia mobilne

  Zastosowanie aplikacji AR w biznesie i innych dziedzinach

  Przyjrzyjmy się bliżej zastosowaniom aplikacji AR, które są szeroko wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Do najważniejszych z nich należą:

  - reklama – skuteczność aplikacji rozszerzonej rzeczywistości w przyciąganiu uwagi odbiorców została szybko zauważona przez biznes. Oprogramowanie tego typu bardzo szybko budzi zainteresowanie większości grup odbiorczych, nie tylko wśród osób młodych czy zainteresowanych nowinkami technologicznymi. Ze względu na swoją interaktywność, z aplikacji bardzo chętnie korzystają osoby w różnym wieku i związane z różnymi branżami. Świetnie sprawdzają się podczas promocyjnych eventów i na targach, zapewniając przyciągnięcie uwagi wielu osób oraz wyróżnienie się na tle konkurencji.

  - Edukacja – ważnym zastosowaniem jest także rozszerzenie materiałów edukacyjnych, przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i starszych odbiorców. Podręczniki szkolne oraz do samokształcenia się są wzbogacane o aplikację AR, którą użytkownik może pobrać na swoje urządzenie mobilne. Na wybranych stronach książki zamieszczane są kody QR, które po zeskanowaniu odtwarzają na telefonie czy tablecie odpowiednią animację, objaśniającą dane zagadnienie czy rozszerzającą omawiany temat.

  - Wystrój wnętrz – aplikacje rozszerzonej rzeczywistości umożliwiają także dopasowanie do istniejących pomieszczeń zupełnie nowych aranżacji, poprzez wyświetlenie przez urządzenie mobilne nowego koloru podłogi, ścian czy dodanie mebli. Możliwości są nieograniczone, a użytkownik może w szybki sposób sprawdzić, jak dane wnętrze będzie wyglądało po zmianach.

  Kontrole niskiej emisji z użyciem dronów.

  W poniedziałkowy poranek 7 stycznia br., Straż Miejska w Bielsku-Białej rozpoczęła kontrolę niskiej emisji przy wsparciu dronów firmy Flytronic S.A. , które umożliwiają analizę składu chemicznego dymu wydobywającego się z domów jedno i wielorodzinnych.

  grafika
  Służba dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina o obowiązkach administratorów obiektów budowlanych, dotyczących sprawdzania grubości pokrywy śnieżnej, oraz usuwania śniegu, nawisów śnieżnych i sopli...
  e5ae415c2234bea84ac12f897802660a9b8f95f9.jpg
  8. Puchar Reksia odbędzie się ponownie w dwóch miejscach, dając tym samym szansę na udział w profesjonalnie organizowanych zawodach narciarskich, 800 młodym narciarzom.