4eaa94a22dc6d0ab1fcdda6092bb49db4589641b.jpg
W ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej został wykonany „Wybieg dla psów przy Parku Włókniarzy”. Ideą projektu było stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca, korzystając z pełni swojej...
d5817ae0c766c259cf39e52b60d274b435875b5b.jpg
9 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej została podpisana umowa dotycząca modernizacji Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego.
 • „Kręci mnie bezpieczeństwo...” na obozie harcerskim

  Policyjni profilaktycy z bielskiej komendy oraz wydziału prewencji komendy wojewódzkiej i dzielnicowy z drugiego komisariatu spotkali się dzisiaj z harcerzami w Ośrodku Obozowym Hufca ZHP w Wapienicy. Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wymieniali się także uwagami i informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa z dowództwem obozu.

 • Poszukujemy sprawcy kradzieży z włamaniem

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej „jedynki” poszukują mężczyzny, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem w jednym ze sklepów Bielsku-Białej przy ul. Leszczyńskiej. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • Policjanci w Bielsku-Białej skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową

  Trzech amatorów zabronionych substancji zatrzymali w ciągu jednej tylko doby Policjanci z Bielska-Białej. Policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 34-latka, który posiadał przy sobie kilka porcji kokainy. Na bielskiej ulicy Cieszyńskiej mundurowi z wapienickiej prewencji ujawnili przy 31-latku amfetaminę. Zatrzymany przez stróżów prawa ze Szczyrku w Rybarzowicach 22-latek posiadał kilka porcji marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Znaleziono kluczyk do samochodu

  Podczas zabezpieczenia 76 Tour de Pologne, funkcjonariusze Straży Miejskiej znaleźli w rejonie ul. Owsianej kluczyk do samochodu marki Fiat.

  b607487837f7967309eeea5c70d83205a1b3640b.jpg
  Luka Mezgec (Mitchelton Scott) wygrał piąty etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostaje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).
  6ce1f583f70518e683cb990d2f77f7e238d6a59e.jpg
  Aż trudno uwierzyć, że redakcjaBB ma już 5 lat i w tym miesiącu odda w Państwa ręce #10 numer magazynu! Taki dzień trzeba odpowiednio uczcić, dlatego przygotowano mnóstwo jubileuszowych atrakcji!
  7d8031dc6b2c126a61d7a4a144436d0968e634e6.jpg
  W sobotę, 10 sierpnia w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej już po raz piąty zorganizowany zostanie Międzynarodowy Maraton Zumba Fitness dla Bielskich Amazonek i dzieci z rzadkimi chorobami.
 • Policyjne zabezpieczenie 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej

  Wczoraj ulicami Bielska-Białej przejechał 76. kolarski wyścig Tour de Pologne. Trasę V etapu zabezpieczali Policjanci, Strażnicy Miejscy i Strażnicy Graniczni. Policjanci na całej trasie przejazdu dbali o bezpieczeństwo sportowców oraz licznie zgromadzonej przy trasie przejazdu publiczności. Na mecie wyścigu policyjni profilaktycy przekazywali rowerzystom zestawy obowiązkowego oświetlenia jednośladów.

 • W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie gospodarstwo domowe pozbawione samochodu. Jest to bardzo ważny gadżet, który znacznie ułatwia życie, pozwala na swobodne, szybkie i wygodne przemieszczanie się i przewożenie różnorodnych towarów. Jednakże, dobry samochód, który spełnia stawiane mu zadania, to samochód sprawny. Niestety, jest to rzecz, która często ulega różnorodnym awariom. Jedną z nich są usterki oświetlenia, można tutaj wymienić uszkodzenia mechaniczne kloszy, przepalenie odbłyśnika, zarysowania i zamglenia obudowy oraz uszkodzenia soczewek. Oczywiście są to tylko nieliczne sytuacje, które mają wpływ na obniżenie komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa. W takich momentach konieczna jest naprawa reflektorów, która może szybko pożegnać wszystkie niedogodności. Jednakże, o pomoc warto zwrócić się do cenionych firm, aby osiągnięte efekty były satysfakcjonujące.

  Najlepszy serwis lamp

  Niewątpliwie, jednym z lepszych serwisów dostępnych na rynku, jest PVL Polska. Pracują oni w branży od lat i doskonale wiedzą na czym polega naprawa reflektorów samochodowych. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga posiadania odpowiednich umiejętności. Wielu kierowców, uważa że usterki dotyczące oświetlenia wiążą się z zakupem nowych lamp, jednak jest to mylne podejście. Wystarczy skorzystać z fachowego wsparcia i można cieszyć się znacznymi oszczędnościami i precyzyjnie pracującymi lampami. Wspomniana firma posiada wszystkie potrzebne do przeprowadzenia naprawy sprzęty, wie co można naprawić, a co nie nadaje się do regeneracji. Serwis reflektorów przeprowadza szlifowanie kloszy, spawanie obudowy, wymiana elementów, naprawa wszelkiego rodzaju lamp oraz doświetlenie zakrętów.

  Najlepszy serwis oświetlenia dla zapalonych kierowców

  Naprawę zostaw specjalistom

  Niestety w Polsce panuje przekonanie, że najlepiej zrobić coś samemu. Mimo to, nie zawsze efekty mogą być zgodne z tym co się zakładało. Z pewnością jest tak w wypadku naprawy reflektorów. Jest to proces niezwykle delikatny, wymagający cierpliwości, odpowiedniej wiedzy, a także umiejętności. Nie obejdzie się oczywiście bez specjalistycznych narzędzi, takich jak mocowania, elementy regulacji czy spinki. Dzięki temu, praca jest o wiele bardziej skuteczna i prawidłowa. Bardzo często, wykonanie samodzielnie jakiejkolwiek naprawy, może doprowadzić do pogorszenia stanu danej lampy. Serwis reflektorów z Zabrza nie skreśla takich usterek. Nawet po nieudanej próbie naprawy, można wysłać element do siedziby firmy, a ona podejmie próbę doprowadzenia go do pełnej używalności. Jest to bardzo ważne zwłaszcza jeżeli chodzi o naprawę reflektorów Led, które charakteryzują się wysokim zaawansowaniem technologicznym i skomplikowaną budową.

  Naprawy z całej Polski

  Firma PVL Polska przyjmuje zlecenia z całej Polski. Wystarczy przesłać do niej daną cześć opisać model samochodu i jego parametry, a serwis szybko doprowadzi lampy do pełnej sprawności. Jest to bardzo cenne dla wszystkich, którzy mieszkają poza terenem najbliższym marce. Ponadto, firma dokonuje bardzo szerokich napraw. Nie straszne jej uszkodzone LEDy, soczewki, a także naprawa reflektorów ksenonowych. Zakres ich pracy jest bardzo szeroki. Prowadzą także coraz popularniejszy w ostatnim czasie tuning, a także regenerację reflektorów czy przeróbki oświetlenia z wersji amerykańskiej na europejską. Jest to renomowana firma, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stara się dostarczać i, to co najlepsze. Ich usługi są na najlepszym poziomie, a odbiorcy darzą ich niesłabnącym zaufaniem.

  901f8d58480f6fa6e85b39385873c9e5b94d268f.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 12:00 dnia 07.08.2019 do godz. 19:00 dnia 07.08.2019 burz z gradem (stopień 2).
 • 76 Tour De Pologne zawitał na Podbeskidzie

  3 sierpnia ruszył 76. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasz rejon przebiegał wczorajszy - IV etap wyścigu z Jaworzna, aż do Kocierza, który biegł przez powiat bielski. Policjanci na całej trasie przejazdu kolarzy dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.

 • Policjant w ostatniej chwili uratował mężczyznę, który chciał skoczyć z dachu

  „Chcę popełnić samobójstwo(...)” - takie zgłoszenie w sobotnią noc odebrał operator centrum powiadamiania ratunkowego. Dzięki st. post. Dawidowi Jankowskiemu z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, który w sytuacji kryzysowej błyskawicznie podjął dobrą decyzję, wszystko skończyło się dobrze. 32-latek z województwa małopolskiego, który chciał skoczyć z dachu z pętlą na szyi, został uratowany. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi.

 • Jutro ogólnopolska akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  8 sierpnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Uszczelki muszą cechować się idealnym dopasowaniem do miejsca montażu – tylko wtedy mogą zapewnić maksymalną skuteczność. Właśnie dlatego wielu producentów uszczelek oferuje swoim klientom uszczelki na wymiar.

  Producent uszczelek wykona je także na wymiar

  Szerokie zastosowanie uszczelek powoduje, że zapotrzebowanie na tego typu elementy jest bardzo wysokie. Producent uszczelek może zatem zaoferować swoim klientom szeroką gamę gotowych wyrobów tego typu o uniwersalnym zastosowaniu. Co jednak wtedy, gdy żadna gotowa uszczelka nie pasuje do konkretnej konstrukcji?

  W takim przypadku najczęściej zamawia się uszczelki na wymiar, które mogą być dopasowane do praktycznie każdego miejsca montażu.

  Dzisiaj uszczelki na zamówienie jest w stanie wykonać wiele firm. Takie usługi oferuje między innymi firma, która od lat zajmuje się wytwarzaniem uszczelek różnych typów.

  Na czym dokładnie polega produkcja uszczelek na zamówienie? Zapraszamy do sprawdzenia!

  Producent uszczelek – szeroka gama uszczelek do wyboru

  Każdy dobry producent uszczelek może zaoferować swoim klientom różne ich rodzaje.

  Aktualnie najbardziej popularne są uszczelki gumowe, ale również elementy te wykonuje się z innych typów materiałów, na przykład silikonów i pozostałych tworzyw sztucznych, z tektury, z metali miękkich czy też ze skóry.

  Uszczelki te mogą posiadać różne zastosowanie, na przykład mogą być wykorzystane do uszczelniania instalacji, urządzeń, maszyn. Tutaj także panuje pełna dowolność i producent może dostosować uszczelkę indywidualnie do potrzeb klienta.

  Może on także dobrać ją do jego wymagań pod innymi względami, które prezentujemy poniżej.

  Producent uszczelek może dopasować je do potrzeb klienta pod następującym kątem:

  • materiał
  • wymiary
  • właściwości
  • zastosowanie
  • kolorystyka
  • jakość wykonania

  Możliwe jest zatem wykonanie uszczelek w pełni niestandardowych, które nie znajdują się w regularnej sprzedaży.

  Producent uszczelek – jak odbywa się produkcja uszczelek na wymiar?

  Produkowanie uszczelek na indywidualne zamówienie jest procesem, który wymaga posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego, dlatego też wtedy, gdy chcemy zlecić wykonanie usługi, powinniśmy wybrać dobrą firmę posiadającą pozytywne opinie od swoich klientów.

  Podstawą do wykonania uszczelki na wymiar jest dostarczenie dokładnych informacji związanych z jej parametrami. W tym celu najczęściej wymagane są rysunki techniczne wraz ze specyfikacją. Warto jednak zaznaczyć, że niektórzy producenci uszczelek mogą zaoferować swoim klientom usługi w ramach projektowania uszczelek.

  Gdy wymagane informacje zostaną przekazane producentowi, ten może przygotować ofertę wraz z wyceną uszczelki.

  Następnie, gdy podpisana zostanie umowa, rozpoczyna się produkcja uszczelek na wymiar. Zakład producenta przygotowuje uszczelki zgodnie z określonymi standardami, aby spełnić wszystkie wymagania zamawiającego.

  Producent uszczelek – oferty znajdziesz już teraz on-line!

  Jeżeli także chcesz zamówić uszczelnienia techniczne o różnorodnym przeznaczeniu, oferty na nie można znaleźć już teraz przez internet.

  Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „uszczelki producent” czy też „produkcja uszczelek na zamówienie” można znaleźć usługi na terenie całego kraju.

  Przy doborze najlepszego producenta warto przede wszystkim skoncentrować się na firmach działających w kraju – polski producent uszczelek może zaoferować klientom pełną, profesjonalną obsługę oraz korzystne ceny.

  Podsumowując, gdy potrzebne są uszczelki nietypowe, które nie są do dostania w sklepach, warto zamówić je na wymiar!

  Jedni planują wakacyjne urlopy z rocznym wyprzedzeniem, a drudzy zaś odkładają to na ostatnią chwile. Dla każdego bez wyjątku znajdzie się miejsce w przepięknym Uniejowie, gdzie oprócz historycznych ścieżek, odpocząć możemy zanurzając się w gorących wodach termalnych. Lecz oprócz wakacyjnych atrakcji pamiętać trzeba o wynajęciu tymczasowego lokum, a zatem co z noclegi w Uniejowie? Uniejów oferuje dziesiątki noclegów wszystkim odwiedzającym, jednak my wiemy, że najlepszym rozwiązaniem dla każdego urlopowicza będzie Apart Hotel Termy Uniejów.

  Apart Hotel - miejsce odpowiednie dla każdego!

  Apart Hotel usytuowany jest w bliskim sąsiedztwie term uniejowskich. Na tle większości ofert noclegów na terenie miasta Uniejów, wyróżnia się on przede wszystkim swoją wielkością oraz nowoczesnym i zminimalizowanym designem. Miejsce to oferuje swoim gościom przede wszystkim pokoje, w których każdy odwiedzający może złapać chwile oddechu po całodniowych atrakcjach oferowanych przez miasto, ale też o wiele więcej. Do dyspozycji gości przygotowano aż cztery rodzaje pokojów do wyboru. Pierwszym z czterech jest pokój dwuosobowy standard, które wyposażone są w łóżko typu king size lub dwa osobne łóżka oraz wannę w przypokojowej łazience. Kolejnym pokojem, z którego dobroci korzystać możemy w Apart Hotel jest pokój dwuosobowy typu studio. Pokój ten podzielony został na część sypialną oraz część wypoczynkową wyposażoną w wygodną sofę. Dwuosobowe pokoje superior stworzone zostały z myślą o najbardziej wymagających klientach. W tych pokojach goście znaleźć mogą odrębną sypialnie z wygodnym łóżkiem małżeńskim lub dwoma oddzielnymi oraz pokój dzienny z rozkładaną sofą oraz fotelami.

  Wakacje czasem podróży, gdzie wybrać się w tym roku?

  Dla gości, którzy liczą na wszystko co najlepsze Hotel Apart ma do zaoferowania wypoczęcie w jednym z wielu apartamentów. Apartamenty to przede wszystkim przestronne, nowoczesne wnętrza z łazienką w pobliżu sypialni oraz częścią wypoczynkową. Dodatkowym asortymentem tych pokoi jest zestaw kina domowego i ciśnieniowy ekspres do kawy. Oprócz pokoi, na terenie hotelu znaleźć możemy miejsca przeznaczone dla najmłodszych gości. Hotel Apart proponuje naukę przez zabawę na świeżym powietrzu, bawilandię z niesłychaną ilością kolorowych zabawek oraz mini park linowy przeznaczony dla małych łowców przygód. Każda z atrakcji jest w stu procentach bezpieczna dla dzieci. Główną atrakcją hotelu Apart jest możliwość korzystania z uzdrawiających, gorących źródeł, które goście hotelu znaleźć będą mogli w swoich pokojach. Jest to możliwe dzięki bliskiemu sąsiedztwu term uniejowskich oraz specjalnemu połączeniu z tamtejszymi źródłami. Wszyscy wczasowicze nawet po opuszczeniu term uniejowskich będą mogli relaksować się w wynajmowanej hotelowej łazience. To dopiero luksus! Dodatkowo każdy z klientów hotelu będzie mógł rozsmakować się w daniach szefa kuchni restauracji Aqua Restaurant gdzie spróbować będą oni mogli zarówno polskich dań jak i kuchni międzynarodowej.

  Apart Hotel jako organizator imprez okolicznościowych

  Jeśli oferta uniejowskiego noclegu w hotelu Apart to wciąż za mało skupmy się na organizacji imprez okolicznościowych. Apart Hotel daje możliwość wynajęcia czterech przestronnych oraz klimatyzowanych sal konferencyjnych, które służyć mogą na spotkania biznesowe i zebrania pracownicze. Ponadto hotel daje swoim gościom możliwość organizacji imprez okolicznościowych takich jak komunie, chrzciny, wesela, urodziny czy jubileusze, a także imprezy dostosowane do potrzeb klienta. To wszystko czyni Apart Hotel miejscem idealnym, w którym odnajdziemy wakacyjny spokój.

  58219c98e4d82f5a38ef39f0fa0bdec3654eec92.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 15:10 dnia 06.08.2019 do godz. 22:00 dnia 06.08.2019 burz z gradem (stopień 1).
 • Policyjni wywiadowcy skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

  Po raz kolejny policyjni wywiadowcy z bielskiej komendy zatrzymali osobę z narkotykami. Tym razem był to 34-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Mężczyzna wpadł kiedy stróże prawa patrolowali kamienice przy ul. Grażyńskiego. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat za kratami.

 • Etap 76 Tour de Pologne w Bielsku-Białej

  7 sierpnia br. ulicami Bielska-Białej przejadą uczestnicy V etapu 76. TOUR de POLOGNE