628ba9c4a9c1c47560cd79088de22843089e880f.jpg
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 12:00 dnia 12.08.2019 do godz. 06:00 dnia 13.08.2019 silnego deszczu z burzami...
8643b355ab23c8b63dc89e3552ffd9cc23a768bc.jpg
Stadion piłkarski „Na Górce” przy ulicy Młyńskiej w Bielsku-Białej przechodzi gruntowny lifting. Trwają tam prace związane z wymianą nawierzchni, która po 9 latach użytkowania była już mocno zużyta.
3b1c7a0babe5ac6c8365d08decdc84cb142637bb.jpg
Święto Wojska Polskiego przypada 15 sierpnia i upamiętnia rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, kiedy to wojska polskie powstrzymały natarcie wojsk bolszewickich na Europę. Przez niektórych historyków Bitwa Warszawska...
 • Poszukujemy sprawcy dźgnięcia nożem na bielskiej ulicy Michałowicza

  Kryminalni z bielskiej komendy poszukują mężczyzny, który tej nocy około godziny 23.20 ranił nożem dwie osoby w kamienicy na bielskiej ulicy Michałowicza.

 • Policjanci z Jasienicy zatrzymali sprawcę i odzyskali skradziony rower

  Mundurowi z Jasienicy odzyskali warty 600 zł rower, skradziony ubiegłej niedzieli spod sklepu spożywczego. Złodzieja zauważyli przechodnie, którzy podali policjantom rysopis sprawcy. Dzięki nim stróże prawa bezbłędnie wytypowali i ustalili miejsce pobytu sprawcy. Policjanci już po kilkunastu minutach zatrzymali zaskoczonego 47-latka i odzyskali skradziony jednoślad. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Policjanci zatrzymali nożownika z Bielska-Białej

  Kryminalni z bielskiej komendy wraz z policjantami z drugiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zranienie nożem dwóch osób, do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy w jednej z kamienic na ulicy Michałowicza w Bielsku-Białej. 36-latek został zatrzymany w rejonie osiedla, na którym doszło do ataku. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za uszkodzenie ciała grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 • 1a09ce126b0f17dfff52c17f0c3b5bf470278c45.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 17:00 dnia 10.08.2019 do godz. 04:00 dnia 11.08.2019 burz z gradem (stopień 1).
  4eaa94a22dc6d0ab1fcdda6092bb49db4589641b.jpg
  W ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej został wykonany „Wybieg dla psów przy Parku Włókniarzy”. Ideą projektu było stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca, korzystając z pełni swojej...
  d5817ae0c766c259cf39e52b60d274b435875b5b.jpg
  9 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej została podpisana umowa dotycząca modernizacji Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego.
 • „Kręci mnie bezpieczeństwo...” na obozie harcerskim

  Policyjni profilaktycy z bielskiej komendy oraz wydziału prewencji komendy wojewódzkiej i dzielnicowy z drugiego komisariatu spotkali się dzisiaj z harcerzami w Ośrodku Obozowym Hufca ZHP w Wapienicy. Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wymieniali się także uwagami i informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa z dowództwem obozu.

 • Poszukujemy sprawcy kradzieży z włamaniem

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej „jedynki” poszukują mężczyzny, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem w jednym ze sklepów Bielsku-Białej przy ul. Leszczyńskiej. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • Policjanci w Bielsku-Białej skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową

  Trzech amatorów zabronionych substancji zatrzymali w ciągu jednej tylko doby Policjanci z Bielska-Białej. Policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 34-latka, który posiadał przy sobie kilka porcji kokainy. Na bielskiej ulicy Cieszyńskiej mundurowi z wapienickiej prewencji ujawnili przy 31-latku amfetaminę. Zatrzymany przez stróżów prawa ze Szczyrku w Rybarzowicach 22-latek posiadał kilka porcji marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Znaleziono kluczyk do samochodu

  Podczas zabezpieczenia 76 Tour de Pologne, funkcjonariusze Straży Miejskiej znaleźli w rejonie ul. Owsianej kluczyk do samochodu marki Fiat.

  b607487837f7967309eeea5c70d83205a1b3640b.jpg
  Luka Mezgec (Mitchelton Scott) wygrał piąty etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostaje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).
  6ce1f583f70518e683cb990d2f77f7e238d6a59e.jpg
  Aż trudno uwierzyć, że redakcjaBB ma już 5 lat i w tym miesiącu odda w Państwa ręce #10 numer magazynu! Taki dzień trzeba odpowiednio uczcić, dlatego przygotowano mnóstwo jubileuszowych atrakcji!
  7d8031dc6b2c126a61d7a4a144436d0968e634e6.jpg
  W sobotę, 10 sierpnia w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej już po raz piąty zorganizowany zostanie Międzynarodowy Maraton Zumba Fitness dla Bielskich Amazonek i dzieci z rzadkimi chorobami.
 • Policyjne zabezpieczenie 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej

  Wczoraj ulicami Bielska-Białej przejechał 76. kolarski wyścig Tour de Pologne. Trasę V etapu zabezpieczali Policjanci, Strażnicy Miejscy i Strażnicy Graniczni. Policjanci na całej trasie przejazdu dbali o bezpieczeństwo sportowców oraz licznie zgromadzonej przy trasie przejazdu publiczności. Na mecie wyścigu policyjni profilaktycy przekazywali rowerzystom zestawy obowiązkowego oświetlenia jednośladów.

 • W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie gospodarstwo domowe pozbawione samochodu. Jest to bardzo ważny gadżet, który znacznie ułatwia życie, pozwala na swobodne, szybkie i wygodne przemieszczanie się i przewożenie różnorodnych towarów. Jednakże, dobry samochód, który spełnia stawiane mu zadania, to samochód sprawny. Niestety, jest to rzecz, która często ulega różnorodnym awariom. Jedną z nich są usterki oświetlenia, można tutaj wymienić uszkodzenia mechaniczne kloszy, przepalenie odbłyśnika, zarysowania i zamglenia obudowy oraz uszkodzenia soczewek. Oczywiście są to tylko nieliczne sytuacje, które mają wpływ na obniżenie komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa. W takich momentach konieczna jest naprawa reflektorów, która może szybko pożegnać wszystkie niedogodności. Jednakże, o pomoc warto zwrócić się do cenionych firm, aby osiągnięte efekty były satysfakcjonujące.

  Najlepszy serwis lamp

  Niewątpliwie, jednym z lepszych serwisów dostępnych na rynku, jest PVL Polska. Pracują oni w branży od lat i doskonale wiedzą na czym polega naprawa reflektorów samochodowych. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga posiadania odpowiednich umiejętności. Wielu kierowców, uważa że usterki dotyczące oświetlenia wiążą się z zakupem nowych lamp, jednak jest to mylne podejście. Wystarczy skorzystać z fachowego wsparcia i można cieszyć się znacznymi oszczędnościami i precyzyjnie pracującymi lampami. Wspomniana firma posiada wszystkie potrzebne do przeprowadzenia naprawy sprzęty, wie co można naprawić, a co nie nadaje się do regeneracji. Serwis reflektorów przeprowadza szlifowanie kloszy, spawanie obudowy, wymiana elementów, naprawa wszelkiego rodzaju lamp oraz doświetlenie zakrętów.

  Najlepszy serwis oświetlenia dla zapalonych kierowców

  Naprawę zostaw specjalistom

  Niestety w Polsce panuje przekonanie, że najlepiej zrobić coś samemu. Mimo to, nie zawsze efekty mogą być zgodne z tym co się zakładało. Z pewnością jest tak w wypadku naprawy reflektorów. Jest to proces niezwykle delikatny, wymagający cierpliwości, odpowiedniej wiedzy, a także umiejętności. Nie obejdzie się oczywiście bez specjalistycznych narzędzi, takich jak mocowania, elementy regulacji czy spinki. Dzięki temu, praca jest o wiele bardziej skuteczna i prawidłowa. Bardzo często, wykonanie samodzielnie jakiejkolwiek naprawy, może doprowadzić do pogorszenia stanu danej lampy. Serwis reflektorów z Zabrza nie skreśla takich usterek. Nawet po nieudanej próbie naprawy, można wysłać element do siedziby firmy, a ona podejmie próbę doprowadzenia go do pełnej używalności. Jest to bardzo ważne zwłaszcza jeżeli chodzi o naprawę reflektorów Led, które charakteryzują się wysokim zaawansowaniem technologicznym i skomplikowaną budową.

  Naprawy z całej Polski

  Firma PVL Polska przyjmuje zlecenia z całej Polski. Wystarczy przesłać do niej daną cześć opisać model samochodu i jego parametry, a serwis szybko doprowadzi lampy do pełnej sprawności. Jest to bardzo cenne dla wszystkich, którzy mieszkają poza terenem najbliższym marce. Ponadto, firma dokonuje bardzo szerokich napraw. Nie straszne jej uszkodzone LEDy, soczewki, a także naprawa reflektorów ksenonowych. Zakres ich pracy jest bardzo szeroki. Prowadzą także coraz popularniejszy w ostatnim czasie tuning, a także regenerację reflektorów czy przeróbki oświetlenia z wersji amerykańskiej na europejską. Jest to renomowana firma, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stara się dostarczać i, to co najlepsze. Ich usługi są na najlepszym poziomie, a odbiorcy darzą ich niesłabnącym zaufaniem.

  901f8d58480f6fa6e85b39385873c9e5b94d268f.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 12:00 dnia 07.08.2019 do godz. 19:00 dnia 07.08.2019 burz z gradem (stopień 2).
 • 76 Tour De Pologne zawitał na Podbeskidzie

  3 sierpnia ruszył 76. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasz rejon przebiegał wczorajszy - IV etap wyścigu z Jaworzna, aż do Kocierza, który biegł przez powiat bielski. Policjanci na całej trasie przejazdu kolarzy dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.