• Czyje to pieniądze?

  W Komisariacie III Policji w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c na swojego właściciela czeka gotówka, którą ktoś zagubił w dniu dniu 16.05.2019 r. w godzinach porannych w Bielsku-Białej. Osoba, która zagubiła pieniądze proszona jest o zgłoszenie się w komisariacie. Pieniądze zostaną wydane po podaniu sumy jaką znaleziono i okoliczności ich zagubienia. Informacje można uzyskać pod nr 33 812-1717.

 • 4ce90f7dd15d02962991adc9c367a9a848c641f2.jpg
  Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot wygrał 27. Bieg Fiata, który 19 maja odbył się w Bielsku-Białej. W imprezie wzięło udział ponad 1800 biegaczy.
  32582b0fed19443c3b9012d2399b013f10c4c8b5.jpg
  W sobotę 18 maja na terenie Ośrodka Doskonalenia Zawodowego ZIAD Bielsko-Biała S.A. odbyło się pierwsze na Podbeskidziu wydarzenie pod nazwą Elektromobilność w praktyce.
  f958bd2a9ce82a6d5263c0f0c032021884f32dd9.jpg
  W dniu 20 maja br. oddano do ruchu ul. Międzyrzecką w Bielsku-Białej. Uzupełnieniem zmodernizowanej drogi jest infrastruktura dla pieszych oraz rowerzystów. Mieszkańcy Wapienicy mogą korzystać z nowych chodników oraz ścieżek rowerowych.
  4cc12aa3e4ba44e9c9dfc2f1f9479f0e17f4ef1b.jpg
  Miejska Komisja Wyborcza ogłasza przedłużenie terminu naboru kandydatów do 13 rad osiedli. Termin naboru mija 22 maja br.
 • Sprawca przemocy domowej aresztowany

  Policjanci z Jasienicy zatrzymali, a bielski sąd na wniosek prokuratora aresztował 33-latka z powiatu bielskiego, który od roku znęcał się nad swoją 22-letnią partnerką i swoim 80-letnim ojcem. Sprawca przemocy domowej zastraszał także świadka, żeby jego poczynania nie wyszły na jaw. 22-latka przełamała milczenie i oskarżyła swojego oprawcę. Będzie on oczekiwał w areszcie śledczym na wyrok sądu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z FIFA U-20 World Cup Poland 2019. O czym warto wiedzieć?

  W dniach od 23 maja do 8 czerwca 2019 r. na terenie Bielska-Białej odbędą się rozgrywki Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. W 8 dni meczowych, z których pierwszy przypada 25 maja wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach; Żywieckiej, Władysława Broniewskiego oraz Tadeusza Rychlińskiego. Prosimy kierowców i pozostałych użytkowników dróg o zapoznanie się ze zmianami i ich przestrzeganie. Zmiany wynikają z wytycznych organizatora tj. FIFA/PZPN oraz względów bezpieczeństwa.

 • 4bcb303cdcbc0b272ebd11f8225e75730ef7c24f.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa do godz. 19:00 dnia 19.05.2019 burz z gradem (stopień 1).
  21faa866c86db6dd796936fe459db0bddae8e228.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 12:00 dnia 17.05.2019 do godz. 19:00 dnia 17.05.2019 burz z gradem (stopień 1).
  03c8b83b6caa094ea6c4135b7db01f76f0a5b318.jpg
  Na terenach zielonych w Bielsku-Białej trwają prace związane z przygotowaniami do sezonu wiosenno-letniego. Wczesną wiosną w mieście rozkwitło około 20 tysięcy roślin cebulowych (krokusy, przebiśniegi, tulipany, narcyzy).
  bd6f2488422e2b053ee3e9c327b40242f393ae2c.jpg
  Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej informuje, że 25 maja 2019 r. wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz Komendą Miejską PSP organizuje - XXVI Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury...
  a621bb61f020c8b16a72a37e6d9fd28f35258f01.jpg
  Uznana bielska rzeźbiarka, Lidia Sztwiertnia, zakończyła prace nad modelem kompozycji rzeźbiarskiej, przedstawiającej postaci z serialu „Pampalini łowca zwierząt”.
 • Uwaga na oszustów! 73-latka straciła swoje oszczędności

  W Bielsku-Białej grasują oszuści. Wczoraj kilkanaście osób odebrało telefon od rzekomego członka rodziny, który miał mieć wypadek komunikacyjny i potrzebuje pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Niestety jedna osoba dała się oszukać i straciła całe swoje oszczędności. Sprawę wyjaśniają śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

 • Ostatnia prosta w policyjnych przygotowaniach do FIFA U-20 World Cup Poland 2019

  Dzisiaj w sztabie bielskiej komendy odbyło się spotkanie podsumowujące przygotowania do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Impreza sportowa odbędzie się w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 r. W Bielsku-Białej rozegranych zostanie aż 8 meczy. To ogromne wyzwanie dla Policji, jest to bowiem największa impreza sportowa w Polsce w tym roku.

 • 5 cech, jakie powinna posiadać dobra agencja ochrony mienia

  W dobie zagrożeń, które czają są na nas praktycznie za każdym rogiem, pytanie o bezpieczeństwo pojawia się niezwykle często. Chodzi tutaj o ochronę swej własności prywatnej, ochronę najbliższych nam osób, a także bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. W wielu przypadkach, jesteśmy wysoce narażeni na włamania, kradzieże i inne niemiłe sytuacje, do których nie zawsze musi dojść. Trzeba jedynie należycie o to zadbać.

  W otaczającym nas świecie, po prostu nie czujemy się bezpiecznie. W wyniku tego, sporo z nas chce, aby naszym nadzorem zajęła się profesjonalna agencja ochrony mienia. Nie chodzi tutaj o tylko jeden typ sytuacji, gdyż usługi tego typu przydadzą się nam zarówno do celów biznesowych, jak i tych prywatnych. Zatrudniając firmę ochroniarską, zapewniamy sobie skuteczne oraz atrakcyjne cenowo narzędzie, które zagwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa.

  Jako, że zapotrzebowanie na agencje ochrony stale rośnie, zwiększa się też liczba firm, które oferują usługi tego typu. Pojawia się jednak pytanie, jak poradzić sobie z wyborem najlepszej firmy? Przede wszystkim, dowiedzmy się czy interesujący nas usługodawca, przejawia poniższe cechy!

  Doświadczenie

  Po pierwsze, dokładnie zweryfikujmy od jak dawna biuro ochrony widnieje na rynku. Nie jest żadną tajemnicą, że każda agencja, która ma dłuższą historię będzie najczęściej lepsza, ponieważ oznacza to spore doświadczenie. Z drugiej jednak strony, nie skłaniajmy się ku temu, aby eliminować nowopowstałe firmy jeszcze w przedbiegach. Te również mogą być doskonale przygotowane, a w związku z chęcią wejścia w rynek, często będą miały atrakcyjniejsze oferty zabezpieczenia, niżeli te ze sporym doświadczeniem.

  Kadra/personel

  Dokładnie zweryfikujmy, kogo dokładnie zatrudnia dana firma ochrony. Niezwykle istotny będzie fakt, czy pracownicy posiadają niezbędną wiedzę techniczną. Ponadto, obowiązkiem jest to, aby znali oni wszelkie przepisy prawa, które obejmują zagadnienie obrony i ochrony. Powinni też potrafić udzielić pierwszej pomocy oraz być sprawni fizycznie. Tych cech nie można bagatelizować, gdyż przekładają się one bezpośrednio na jakość świadczonych usług, a co za tym idzie – na bezpieczeństwo swoich klientów.

  Metody działania

  Bardzo ważne będzie to, jak dużo czasu będzie potrzebował patrol interwencyjny, aby zjawić się na miejscu w wypadku alarmu. Praca w ochronie jest bardzo wymagająca, dlatego istotne jest to, jak wygląda interwencja, jakie podejmuje się procedury w wyjątkowych sytuacjach, chociażby kiedy napastnicy posiadają broń, lub jest ich bardzo wielu. Dlatego zanim podejmiemy decyzję, i postawimy na daną agencję ochrony w Warszawie, zapytajmy z ilu dokładnie osób składa się patrol.

  Ubezpieczenie

  Wszystkie firmy ochroniarskie w Warszawie, zobowiązane są do tego, aby mieć wykupione stosowne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nie można tego bagatelizować, gdyż ma to przełożenie na ewentualne odszkodowanie, w wypadku kradzieży lub zniszczenia mienia, kiedy grupa interwencyjna zjawi się na miejscu za późno.

  Portfolio

  Zorientujmy się, z jakimi podmiotami współpracowały wcześniej interesujące nas firmy ochroniarskie. Czy sprawowały dozór nad mieszkaniami, domami prywatnymi lub dobrami materialnymi. Będzie od tego wiele zależało, ponieważ zapewnienie bezpieczeństwa sporym obiektom biznesowym, wymaga specjalistycznej organizacji. Upewnijmy się, czy agencja ochrony mienia, na którą stawiamy, będzie mogła sprostać naszym oczekiwaniom.

  Na komfort pobytu gościa hotelowego składa się wiele różnych elementów – wśród nich znajdują się także tekstylia hotelowe. Czym powinny cechować się dobre artykuły tekstylne do pokoju hotelowego?

  Pościel, kołdry i poduszki, ręczniki – to tylko kilka przykładów tekstyliów hotelowych. Aktualnie w sprzedaży można szeroką gamę różnych artykułów tego rodzaju, na przykład oferuje je firma Tomark.

  Wielu hotelarzy nie wie jednak, jak dobrać najlepsze tekstylia hotelowe do swojego hotelu lub też innego obiektu noclegowego. Gdy poszukujesz sprawdzonych porad, zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami!

  1. Tekstylia hotelowe – wysoka jakość

  Zacznijmy od tego, że dobre tekstylia dla hoteli powinny cechować się wysoką jakością. Co dokładnie kryje się pod tym właśnie wskazaniem?

  Wysoka jakość tekstyliów hotelowych to przede wszystkim ich trwałość, wytrzymałość, ale także przyjemny dotyk oraz miękkość. Wszelkiego rodzaju ręczniki hotelowe, szlafroki, pościele powinny zapewniać gościom maksymalny komfort wypoczynku dla gości.

  Najczęściej wybór pada na tekstylia bawełniane – naturalna bawełna jest włóknem bardzo odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwym do utrzymania w czystości (można prać ją także w najwyższych temperaturach).

  Gdy chcemy kupić tekstylia bawełniane wysokiej jakości, sprawdźmy gramaturę – pościel hotelowa oraz ręczniki o wysokiej gramaturze będą grubsze, bardziej miękkie oraz przyjemne w dotyku.

  Z kolei takie tekstylia jak kołdra czy poduszki hotelowe najczęściej posiadają wypełnienie syntetyczne – jest antyalergiczne, miękkie, a także łatwe do utrzymania czystości, dlatego też idealnie nadaje się do hotelu.

  Chociaż za takie tekstylia hotelowe sklep może zażyczyć sobie większą sumę, to jednak warto potraktować je jako inwestycję. Tanie tekstylia hotelowe o niższej jakości nie posłużą nam na tak długi czas i będą wymagały szybkiej wymiany na nowe. a tym samym wygenerują wyższe koszty dla hotelu.

  2. Tekstylia hotelowe – uniwersalne wzornictwo

  Dobre tekstylia hotelowe także powinny wyróżniać się atrakcyjnym wzornictwie pasującym do aranżacji wnętrza.

  Tekstylia hotelowe takie jak bielizna pościelowa, ręczniki czy szlafroki najczęściej mają kolor biały – jest to kolor uniwersalny, który pasuje do różnych wnętrz, a także kojarzy się także z czystością, dlatego idealnie nadaje się do pokojów hotelowych, a także o hotelowego Spa czy na basen.

  Biała pościel do hotelu nie musi mieć jedna jednolitej struktury płóciennej – aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się pościele z dekoracyjnym pasami czy też pościele z satyny bawełnianej, które prezentują się bardzo elegancko.

  Warto także wskazać, że wiele firm oferujących tekstylia do obiektów noclegowych świadczy także usługę ich personalizacji. Polega ona na wykonaniu dekoracyjnych haftów z nazwą lub z logo obiektu. Najczęściej są one umieszczane na ręcznikach, dywanikach hotelowych, na szlafrokach, a także na poszewkach na poduszki.

  3. Tekstylia hotelowe – w idealnym rozmiarze

  Nie zapominajmy także o tym, jak duże znaczenie ma odpowiedni rozmiar tekstyliów, przede wszystkim pościeli. Gdy będzie za duża, będzie nieestetycznie się rolowała, a gdy będzie za mała, nie będzie pasować na używane w hotelu poduszki i kołdry.

  Pościelowe tekstylia hotelowe producent może najczęściej dostarczyć w wielu rozmiarach do wyboru, dlatego też warto dopasować je indywidualnie do rozmiarów poduszek i kołder używanych w obiekcie.

  Do zapoznania się ze swoją ofertą tekstyliów hotelowych zaprasza firma Tomark!

  Czym powinny cechować się dobre tekstylia hotelowe?

  Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

  W związku z organizacją w Bielsku-Białej w dniach od 23maja do 15 czerwca 2019 r. Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

  c8dc5d6ebbad66d0cb9a96727e09f1d1d7f89e55.jpg
  Rada Miejska Bielska-Białej na sesji 14 maja 2019 r. podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Szkoły Podstawowej nr 30 z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Mazańcowickiej 34 i nadania jej statutu.
  b2ebff765989d01ee22aaceac8a96d4fde356397.jpg
  18 maja 2019 roku obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji bielskie sceny - Teatr Lalek Banialuka oraz Teatr Polski – przyłączają się do akcji „Bilet do teatru za 350 groszy.
  61993b54791ca60c2b637d191fd09a9fe5706ace.jpg
  Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, rozpoczął w naszym mieście funkcjonowanie Ośrodek Integracji Obcokrajowców “myBB”. ...
  e6219a53346fd899ebec3eabedc865c2cd3c5d60.jpg
  Przypominamy mieszkańcom Bielska-Białej, że do czwartku 23 maja 2019 r. (włącznie) można składać swoje propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.