• W drodze do piekarni zatrzymał złodzieja

  55- letni mieszkaniec Kaniowa nie pozostał obojętny kiedy zauważył złodzieja. Dogonił on i schwytał przestępcę, który chwilę wcześniej okradł garaż jednej z nieruchomości na ulicy Myśliwskiej w Kaniowie. Złodziej został przekazany w ręce policjantów z Komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, którzy zatrzymali 49-latka z Chorzowa. Za kradzież grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci zlikwidowali nielegalną hurtownię alkoholu i tytoniu.

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wytropili i zatrzymali hurtownika nielegalnego alkoholu i tytoniu. 45-letni mieszkaniec powiatu bielskiego na terenie kilku nieruchomości posiadał blisko 1500 litrów różnego rodzaju wyrobów spirytusowych i 60 kilogramów tytoniu. Na czarny rynek nie trafił towar o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

 • Kiedy przebywanie pod wodą trwa dość długo, a dodatkowo woda przejawia bardzo niską temperaturę, istnieje pewne ryzyko, że dojdzie do wychłodzenia organizmu. Może nie pomóc nawet odpowiedni skafander. Ekstremalne warunki, wymagają zatem bardzo dobrej ochrony ciała nurka.

  Aby bezpieczeństwo było zapewnione, niezbędna może okazać się specjalna bateria grzewcza oraz ocieplacz Santi. Wymienione narzędzia, to doskonałe produkty, które sprawdzą się podczas bardzo zimnego nurkowania. Zostały one wykonane bowiem z materiałów o najwyższej możliwej jakości.

  Właściwości

  Każdy znawca sprzętu do nurkowania, zapewne doceni fakt, że do wykonania tego produktu, wykorzystano ocieplinę Thinsulate. Są to specjalne mikrowłókna, które obecnie stosuje się na masową skalę przy produkcji specjalistycznej odzieży ochronnej, sportowe oraz roboczej.

  Od standardowych rozwiązań odróżnia je to, że są one o wiele gęstsze oraz będą w stanie efektywniej kumulować cząsteczki powietrza. Dla każdego, kto będzie użytkownikiem takiego produktu oznacza to, że dzięki nagromadzonemu ciepłu, będzie on odpowiednio chroniony przed niskimi temperaturami, które panują na zewnątrz. Jest to jeden z powodów, dla których Santi ocieplacz jest tak popularny wśród profesjonalnych nurków. Specjalna ocieplina, która została tutaj zastosowana, posiada także wiele innych właściwości. Przede wszystkim, gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza, co eliminuje problem nadmiernej potliwości. Ponadto, jest generalnie bardzo odporna, dlatego może służyć swojemu użytkownikowi przez długi czas. Jest to też, bardzo niska waga, stąd sprawdzi się nawet podczas wyjątkowo długiego nurkowania w warunkach uznawanych za skrajnie ekstremalne.

  Wykonanie najwyższej jakości

  Santi to producent, specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych skafandrów do nurkowania i innych specjalistycznych sprzętów. Podczas projektowania tej baterii, specjaliści skupili się na każdym, nawet najmniejszym szczególe, co pozwoliło na wykonanie bardzo funkcjonalnego sprzętu, który poradzi sobie ze spełnieniem wymagań wszystkich użytkowników. Produkt gwarantuje doskonałe zabezpieczenie termiczne ale co istotne, także pełne bezpieczeństwo oraz bezawaryjność swojego rozwiązania. Wszystko to, dzięki temu, że wszelkie okablowanie zasilające i grzewcze, zostało stosowanie zabezpieczone, a układ rozprowadzenia kabli został zaprojektowany z uwzględnieniem wszelkich standardów ergonomii. Jest to bateria, która umożliwia pracę i skuteczne grzanie nawet przez 5-6 godzin. Produkt posiada wszelkie międzynarodowe certyfikaty, co dodatkowo umacnia w przekonaniu, że jest to najwyższa półka sprzętów tego rodzaju oraz świadczy o najwyższej jakości.

  Szczegóły oraz specyfikacja prezentowanego urządzenia:

  • wartość maksymalnej mocy grzewczej – 55W
  • wartość temperatury grzania – 45 stopni Celsjusza
  • posiada certyfikat CE
  • zaopatrzone w nowoczesny kabel grzewczy, który pokryty jest wyjątkowo miękką izolacją odporną na uszkodzenia
  • termiczne zabezpieczenie
  • profesjonalna torba na kamizelkę
  • najnowocześniejszy oplot kabla zasilającego, któremu nie straszne wysokie temperatury i przecięcia
  • nowo zaprojektowany ergonomiczny układ rozprowadzenia kabli wewnętrznych

  Długość czasu pracy:

  W wypadku baterii Santi 24Ah – wynosi ona od 5 do 6 godzin grzania. W wersji 6Ah, będzie odpowiednio mniej, czyli około – 1h 30 minut grzania. Należy pamiętać o tym, że bateria i przejściówka najczęściej wymaga osobnego zakupu.

  Sprzęt dla najbardziej wymagających nurków

  W wypadku kiedy dochodzi do wielogodzinnego przebywania pod wodą lub charakter pracy sprawia, że występuje częsty kontakt z wyjątkowo zimną wodą, ocieplacz Santi to wręcz niezbędne urządzenie. Jest to gwarancja pełnego bezpieczeństwa oraz należytego komfortu. Producent podszedł bardzo profesjonalnie do wykonania tego sprzętu, dlatego możemy być pewni najwyższej jakości. Jest to typ produktów, na których nie można oszczędzać i poszukiwać budżetowych rozwiązań, dlatego powinno się sięgać tylko po urządzenia od renomowanych producentów, licząc się z wyższym wydatkiem.

  Santi ocieplacz – dlaczego warto na niego postawić?

  Straż Miejska i dni otwarte Wyższej Szkoły Finansów i Prawa.

  W tegorocznym „Dniu Otwartym” zorganizowanym przez władze Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej na zaproszenie uczelni udział wzięła również bielska Komenda Straży Miejskiej.

  grafika
  Prezydent Miasta Bielska-Białej zaprasza organizacje pozarządowe działające na terenie Miasta Bielska-Białej do zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym...
  87609f87edcc2fd4b6316f40d10fbc9d40e199db.jpg
  76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej...
  Drukuj
  PDF

  Więcej…W dniach 4-5 kwietnia 2019 roku na terenie hali sportowej Orlen Arena w Płocku odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej. Tytuł Mistrza Polski 2019 po zaciętej walce, zdobyła drużyna województwa śląskiego. W jej składzie był strażak z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej – Rafał Lejawa.

  Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego XXXVI Mistrzostw Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej:
  1. miejsce - województwo śląskie,
  2. miejsce - województwo łódzkie,
  3. miejsce - Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,

 • Skradziony pick-up wróci do właściciela

  Policjanci odzyskali skradzionego w Bielsku-Białej pick-upa wartości 250 tysięcy złotych. Dodge Ram został utracony w marcu z parkingu przed jednym z bielskich centrów handlowych. Auto pod Piotrkowem Trybunalskim odnaleźli policjanci z Łodzi. Śledczy z bielskiego wydziału kryminalnego prowadzą w tej sprawie postępowanie.

 • Inauguracja akcji "Bezpieczny rowerzysta"

  Zastępca naczelnika bielskiej drogówki podinsp. Ewa Bracha oraz policjanci zajmujący się profilaktyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym zainaugurowali akcję "Bezpieczny rowerzysta". W rejonie bielskiej ulicy Lotniczej towarzyszył im gość specjalny Przemysław Niemiec-olimpijczyk w kolarstwie szosowym. Rozpoczynający się sezon rowerowy jest dobrą okazją, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa związane z ruchem jednośladów.

 • 1fe6a36c9846c125cc7749a59c1fed26adc5d797.jpg
  13 kwietnia w godz. 9.00-17.00 w Centrum Handlowym "Sarni Stok" odbędzie się akcja „Drzewko za surowce”. Na uczestników czeka 5000 sadzonek drzew i 4000 sadzonek kwiatów.
  1792c0288c82aef0c98a49733084f0b14d4e477e.jpg
  Wchodzi w życie Uchwała Nr VI/61/2019 Rady Miejskiej Bielska-Białej, podjęta na sesji w dniu 19 marca 2019 roku, która oficjalnie rozpoczyna siódmą już edycję Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, opisaną jako BOBB 2020.
  grafika
  Dziś Wasz ważny dzień. Po trzech latach nauki w gimnazjum przystępujecie do egzaminów sprawdzających nabytą przez Was w tym czasie wiedzę. To nie pierwszy i nie ostatni test w Waszym życiu. Ma on jednak swoje znaczenie. Od jego wyniku zależy...
 • Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej odbył się Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, który przeprowadzili policjanci z bielskiej drogówki. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

 • Poszukujemy świadków wypadku drogowego

  Poszukujemy świadków wypadku, do którego doszło 07.04.2019 r. ok. godz. 14.40 w Bielsku-Białej na ul. Bohaterów Monte Cassino - trasa S-52 - na jezdni w kierunku Żywca. Do wypadku doszło z udziałem samochodu osobowego marki Alfa Romeo 159 koloru czarnego oraz motocykla marki Honda CBR 600F koloru czerwonego. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł motocyklista.

 • Uroczyste pożegnanie z mundurem

  Dzisiaj w bielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano odchodzącą na zasłużoną emeryturę asp.szt. Izabelę Zarębę. Służyła ona w Policji przez ponad 32 lata. Uroczystość prowadził Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej, insp. Krzysztof Herzyk. Wzięli w niej udział także naczelnik bielskiej prewencji podinsp. Marcin Bębenek ze swoim zastępcą asp.szt. Andrzejem Chmielem oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni bielskiej komendy.

 • 0a6ae5507ceec835912bcbf672d1ad5fd7655c84.jpg
  Na potrzeby promocji miasta i Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019 Urząd Miejski w Bielsku-Białej przygotował wirtualne zwiedzanie stadionu w technologii VR 360°.
 • Naczelnik bielskiej prewencji - we właściwym miejscu i czasie

  „Łapać złodzieja!” - takie wołanie usłyszał naczelnik bielskiego wydziału prewencji podinsp. Marcin Bębenek wraz z policjantem zespołu zwalczającego przestępczość nieletnich. W ubiegły piątek znaleźli się oni we właściwym miejscu o właściwym czasie. Patrolując ulicę Słowackiego w Bielsku-Białej, zatrzymali 53-letniego złodzieja, który wcześniej usiłował skraść elektronarzędzia na jednym z placów budów.

 • Zaproszenie dla dziennikarzy

  Zapraszamy dziennikarzy oraz wszystkich miłośników dwóch kółek na inaugurację kampanii pn. "Bezpieczny rowerzysta", która odbędzie się w środę 10 kwietnia o godz. 11.00 na ul. Lotniczej w Bielsku-Białej w rejonie stacji BBbike. Gościem specjalnym będzie Przemysław Niemiec - polski olimpijczyk w kolarstwie szosowym. Informacji w tej sprawie udziela asp. Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej, tel. 668 400 657.

 • Nie dla dilerów!

  Policyjni wywiadowcy zatrzymali trzech młodych mieszkańców powiatu bielskiego, którzy przynieśli na boisko szkolne w Międzyrzeczu Górnym marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, zajęli się nimi kryminalni z bielskiego referatu antynarkotykowego. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy antynarkotykowej, za co grozi im do 3 lat więzienia.

 • Poszukujemy świadków wypadku drogowego

  Poszukujemy świadków wypadku, do którego doszło 03.04.2019 r. ok. godz. 13.20 w Janowicach na ul. Górskiej. Kierujący motocyklem marki Honda CBF 125 poruszający się w kierunku ul. Samotnej w Bestwinie, wykonując manewr wyprzedzania pojazdu marki Toyota Corolla zderzył się z w/wymienionym pojazdem w trakcie rozpoczynania przez ten pojazd manewru skrętu w lewo w ulicę Obcą, w wyniku czego kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała.

 • Sprawca podpalenia bielskiej kamienicy tymczasowo aresztowany

  Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej aresztował na 3 miesiące 61-latka podejrzanego o podpalenie kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za przestępstwo to może trafić do więzienia nawet na 10 lat.