• Areszt za przywłaszczenie pieniędzy i handel narkotykami

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 30-letniego bielszczanina, który przywłaszczył powierzone mu 10 tys. zł. Podczas przeszukania śledczy znaleźli u niego amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy, którymi, jak się okazało, handlował. Bielski sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

 • Poligrafia to dziedzina stale udoskonalająca się. Aby tworzone formy druku zwieńczone były najwyższą jakością oraz starannością wykonania, do ich stworzenia przedsiębiorcy zakupują coraz to lepsze oraz nowsze maszyny poligraficzne. Jedną z najpotrzebniejszych maszyn drukujących, które powinny znaleźć się w każdej profesjonalnej drukarni jest naświetlarka. Czym więc jest to kolejne zmyślne urządzenie, jak ono działa i jakie rodzaje naświetlarek oferuje nam współczesny rynek? Sprawdźmy to!

  Maszyna niezbędna w każdej drukarni - naświetlarka

  Czym są naświetlarki?

  Naświetlarki, inaczej nazywane fotonaświetlarkami to urządzenia, które służą do nanoszenia obrazu drukowanego bezpośrednio na wybraną od potrzeb formę. Cały proces odbywa się przy wykorzystaniu metody optycznej, która zrewolucjonizowała świat poligrafii. Obraz, który chcemy wydrukować przy wykorzystaniu foto naświetlarki, możemy również nanieść na formę kopiową, która w przyszłości posłuży nam do wykonania ostatecznej formy drukowej.

  Naświetlarki w druku offsetowym

  Jeśli mówimy o naświetlarkach musimy również wspomnieć o druku offsetowym, ponieważ te dwie rzeczy to nieodłączna część przemysłu poligraficznego. Druk offsetowy wykorzystywany jest do produkcji nakładów drukowych liczonych w setkach, a nawet i tysiącach egzemplarzy na przykład gazety, druki reklamowe czy książki. Dlaczego więc druk cyfrowy, tworzony za pomocą naświetlarek, jest ściśle połączony z drukiem offsetowym? Ponieważ druk cyfrowy wykorzystywany jest do tworzenia niewielkich nakładów form drukowych. Jest to opłacalne zarówno dla klientów jak i właścicieli drukarni. Dlatego coraz więcej drukarni decyduje się na zakup zarówno podstawowych maszyn drukujących jak i naświetlarek, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów oraz spełnić ich wymagania.

  maszyny znajdujące zastosowanie w każdej drukarni na rynku

  Na szczególne wyróżnienie wśród naświetlarek zasługują naświetlarka bębnowa oraz naświetlarka liniowa inaczej zwana naświetlarką kapstanową. Wyżej wymienione rodzaje foto naświetlarek wykorzystywane są w technologiach CtF oraz CtP, czyli dwóch podstawowych metod tworzenia form drukowych. W procesie tworzenia druku przy użyciu naświetlarki bębnowe wykorzystuje się tak zwane blachy wykonane z aluminium lub klisze. Podłoża te kładzione są warstwą światłoczuła do wnętrza bębna maszyny, a specjalny laser, który podczas pracy porusza się po całej jego szerokości, oświetla kolejne fragmenty bębna rozpoczynając proces tworzenia nadruku.

  Z kolei naświetlarki liniowe wyposażone są w nieruchomy laser, a klisza jest przesuwana ze stałą, ustaloną prędkością co umożliwia tworzenie obrazu utajonego. Przez to, że podłoże poddane jest stałemu ruchowi naświetlarki liniowe uważane są za mniej precyzyjne od naświetlarek bębnowych. Po mimo to prędkość tworzenia naświetlarki liniowej jest o wiele większa od prędkości z jaką przebiega tworzenie form drukowych za pomocą naświetlarki bębnowej i to właśnie dzięki tej zalecie naświetlarki liniowe są wciąż doceniane przez przedsiębiorców, którzy na co dzień zajmują się przemysłem poligraficznym.

  Naświetlarka - kupno czy wynajem?

  Możliwości sfinansowania maszyn poligraficznych jest co najmniej kilka. Oczywiście, można je zakupić za gotówkę, jednak nie każda drukarnia dysponuje odpowiednimi środkami, by to zrobić. Drugą opcją jest wynajem - to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie dla mniejszych drukarnii lub takich, które dopiero chcą sprawdzić działanie tej maszyny. Trzecią opcją jest leasing - atrakcyjna forma finansowania zakupu sprzętu poligraficznego. Na rynku istnieje kilkanaście firm, które oferują taką usługę.

  b0491b563c465efca822f2a2453f4a586820cf81.jpg
  W hicie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 Argentyna pokonała pewnie Portugalię 2-0. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej zasiadło 11874 widzów.
  Drukuj
  PDF

  Więcej…W ramach kampanii społeczno-informacyjnych kierowanych do najmłodszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Roztropicach od 2018 roku do dnia dzisiejszego przeprowadziła 22 spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

  Łącznie w szkoleniach wzięło udział już blisko 3 000 dzieci, podczas 78 godzin zajęć. Zajęcia odbywały się w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Jasienica, a także w szkołach w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Skoczowie oraz Pszczynie.

 • Półmetek policyjnego zabezpieczenia FIFA U-20 World Cup Poland 2019 w Bielsku-Białej

  W Bielsku-Białej trwa młodzieżowy Mundial. Policjanci zabezpieczali wczoraj czwarty mecz piłkarskich mistrzostw świata. To półmetek futbolowych potyczek w Bielsku-Białej. Na widowisko z udziałem drużyn z Portugalii i Argentyny przyszła rekordowa liczba – blisko 12 tys. kibiców. Ogromne zainteresowanie meczem sprawiło, że miasto na chwilę dosłownie zatrzymało się. Podczas zabezpieczenia nie doszło do wydarzeń nadzwyczajnych, a mecz zakończył się zwycięstwem sportowego ducha i zasad fair-play.

 • Chciałbyś się dalej uczyć, ale nie masz pieniędzy? Istnieje wiele możliwości, dzięki którym będziesz mógł podjąć dalszą naukę – na przykład na studiach podyplomowych lub na szkoleniu.

  Skąd wziąć pieniądze na studia?

  Możliwości jest kilka. Jeśli szukasz pomysłu na to jak sfinansować studia podyplomowe Olsztyn, poszukaj informacji w sieci. Internet to prawdziwa skarbnica informacji. Jednak my postanowiliśmy, specjalnie dla Ciebie, zebrać je w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

  Studia podyplomowe dofinansowane – podstawowe informacje

  Dofinansowanie na studia może przybrać różne formy. Jednym z przykładów może być dofinansowanie nauki ze strony pracodawcy.

  Rozpoczęcie studiów z woli pracodawcy – to jedna z metod jaką lubią stosować pracodawcy, którzy chcą zachęcić swojego pracownika do poszerzenia kwalifikacji. Dla pracownika z kolei jest to możliwość uzyskani awansu zawodowego. Oczywiście ma to swoje dobre i złe strony, ponieważ idąc na studia możemy awansować, ale nasz pracodawca może od nas zażądać, że po ukończeniu nauki będziemy musieli przepracować w jego firmie jeszcze kilka lat. Wszystko po to, aby pracodawcy zwróciły się koszty, jakie poniesie na podnoszenie naszych kwalifikacji pracowniczych. Taką umowę o dofinansowaniu kształcenia zawiera się na piśmie, wtedy każda ze stron wie jakie ma prawa i obowiązki. Warto również pamiętać o tym, że w momencie, kiedy godziny zajęć kolidują nam z pracą, pracodawca jest zobowiązany do skrócenia naszego czasu pracy. Pracodawca może, w zależności od tego czy chce czy nie, ponieść całkowite koszty związane z naszymi studiami lub jedynie w części się do tych kosztów dołożyć. W przypadku, kiedy to nie pracodawca a my sami decydujemy się ba podjęcie nauki, pracodawca może sfinansować nasze studia, w całości lub w części, w przypadku, kiedy wybrany przez nas kierunek studiów ściśle pokrywa się z naszymi obowiązkami oraz profilem biznesowym firmy, która nas zatrudnia.

  Jakie koszty może ponieść pracodawca w ramach dofinansowania na naukę dla pracownika?

  Dofinansowanie od pracodawcy nie musi dotyczyć tylko kosztów czesnego, ale także wydatków na podręczniki czy kosztów związanych z naszym przejazdem na uczelnię.

  Kiedy pracodawca może domagać się zwrotu poniesionych kosztów na kształcenie pracownika?

  Jak już wspominaliśmy, bardzo często dochodzi do popisania umowy z pracodawcą, która dokładnie określa wszystkie warunki związane z naszym kształceniem oraz pokryciem kosztów przez pracodawcę. Bardzo częstym warunkiem, wprowadzanym przez pracodawców do umowy, jest warunek przepracowania przez pracownika określonej liczby lat w firmie, która ponosi koszty związane z poszerzeniem kwalifikacji przez osobę zatrudnioną. Ma to swoje uzasadnienie. Pracodawcy chcą, aby poniesione przez nich koszty zwróciły się w postaci wiedzy jaką pracownik zdobędzie podczas odbytych studiów, objętych umową dofinansowania.

  Czy pracownikowi przysługują dodatkowe prawa w związku z podjęciem studiów dofinansowywanych przez pracodawcę?

  Pracownikowi przysługuje urlop szkoleniowy. Polega to na tym, że pracodawca oddaje do dyspozycji pracownika dodatkowe dni urlopu, które może wykorzystać właśnie na naukę. Niestety ta forma pomocy czy ulgi przysługuje tylko pracownikom, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę, a pracodawca sam skierował ich na przykład na szkolenie. Jednocześnie, jeśli jesteśmy w tak dobrej sytuacji jak powyżej, przysługuje nam pełne wynagrodzenie, ponieważ urlop szkoleniowy jest urlopem w pełni płatnym.

  Zdobądź pieniądze na naukę!

  Firmy, które pragną zaistnieć na rynku, powinny pamiętać o tym, aby stale się rozwijać i doskonalić. Osiągniecie sukcesu, w dużej mierze zależy od szybkiej reakcji na potrzeby odbiorców, nawet te, które się jeszcze się nie pojawiły. Dlatego też, tak ważne jest inwestowanie w innowacje i wdrażanie nowych pomysłów, które mogą odmienić oblicze danego przedsiębiorstwa. Niestety, wiele firm, zwłaszcza tych młodych, nie dysponuje odpowiednimi środkami, które pozwolą na tego typu działania. Nie zawsze można starać się o pożyczkę w banku, z powodu braku wystarczająco dobrej historii kredytowej. Na szczęście, odpowiedzią na tego typu problemy, jest kredyt JEREMIE, który pozwolił wielu przedsiębiorcom na rozwój.

  O co właściwie chodzi?

  Wsparcie JEREMIE, jest to finansowanie zewnętrzne, które musi być wykorzystane na konkretny cel, a mianowicie na rozwój firmy. Jest to Program Unii Europejskiej, który otwiera drzwi do wielu nowych wyzwań i ułatwia lepszy start. Dofinansowanie JEREMIE, było wypłacane w określonych województwach w latach 2007-2013, jednakże nie odznacza to, że już nie można skorzystać z nisko oprocentowanej pożyczki. Jest to nadal możliwe, dzięki JEREMIE 2, czyli kolejnej edycji tak popularnej pomocy.

  Kredyt JEREMIE 2019 - nowy początek

  Młode firmy, mikro przedsiębiorstwa, a także start-upy, to główni odbiorcy tego typu pomocy. Są oni w trudnej pozycji na rynku, nie maja odpowiedniego zabezpieczenia, ale bardzo często mają głowy pełne pomysłów. Właśnie takie działalności chce wspierać Unia Europejska, która widzi w nich bardzo duży potencjał. Pożyczka JEREMIE, ułatwia realizację wszystkich planów i daje szansę, na bardzo dobry początek na trudnym i wymagającym rynku.

  Zalety pożyczki Jeremie

  JEREMIE pożyczka, ma bardzo wiele atutów, a główny z nich to oprocentowanie. Odbiega ono od tradycyjnych produktów bankowych i chroni przed zadłużeniem. Wspomniane oprocentowanie nie przekracza 2 procent, a wnioskodawca może zyskać nawet do 2 milionów złotych. Oczywiście, konieczne jest przeznaczenie tej gotówki na konkretny cel, ściśle związany z rozwojem firmy. Nie jest to pomoc dla osób, które nie posiadają płynności finansowej i pragną uzyskać środki na bieżące opłaty. Wszystko musi być dokładnie opisane i sformalizowane, ponieważ jest to wyjątkowe i bardzo korzystne wsparcie.

  Strach przed nieznanym

  Nie ulega wątpliwości, że ludzie obawiają się tego, co nieznane. Nie zawsze wierzą w przedstawiane im obietnice. Jednakże, kredyt JEREMIE, jest realnym wsparciem, które nie jest trudno otrzymać. Konieczne jest oczywiście zabezpieczenie, które jest zmienne w zależności od zaciąganych kwot. Może to być weksel, hipoteka lub podżyrowanie. Dla niezdecydowanych, najlepszym wyjściem jest poznanie tego, jakie kredyt JEREMIE ma opinie i dlaczego warto się o niego starać.

  Ryzyko, które procentuje

  Dobry przedsiębiorca nie powinien bać się zaryzykować. Inwestowanie w swoje pomysły jest zawsze trafnym ruchem. Jednakże, trzeba wybrać dobry kierunek i dokładnie się do tego przygotować. Branie pożyczki, nawet korzystnej, na pochopnie obmyślany plan, nie zawsze jest dobrym ruchem. Warto przeanalizować swoje możliwości i dostosować się do zmian zachodzących na rynku. Należy myśleć do przodu, innowacyjnie i przyszłościowo. Osoby, które skorzystały z JEREMIE pożyczki, mogą śmiało powiedzieć, że był to dobry krok, ale wszystko było dopracowane w każdym calu. To właśnie zaangażowanie, precyzja i szerokie myślenie, pozwala osiągnąć sukces, a pożyczka JEREMIE jest jedynie dodatkiem.

  JEREMIE - idealne wsparcie na innowacyjne pomysły

  Zostań Strażnikiem Miejskim

  Komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej ogłasza nabór na wolne stanowiska urzędnicze: Aplikant (strażnik).

  510569d156927210dcbb74b770b033cef0574287.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 11:00 dnia 28.05.2019 do godz. 21:00 dnia 28.05.2019 burz z gradem (stopień 2).
  592910e94a1539e7397ce1f284f47a2967d24614.jpg
  W związku z opadami deszczu, które niestety mogą się przeciągnąć do godzin wieczornych wszystkim kibicom wybierającym się na dzisiejsze spotkanie Portugalia – Argentyna przypominamy, że w związku z polityką bezpieczeństwa FIFA na stadion...
 • Policjant z Bielska- Białej Wicemistrzem Świata w wyciskaniu sztangi

  We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Bielski garnizon reprezentował st. sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, który zdobył 2 lokatę. Walkę o 1 miejsce przegrał różnicą niespełna 0.1 kg!

 • 00fe8520167728ba35b8a94e6790b0834c688284.jpg
  Festiwal Muzyki Crossover to muzyczne święto dla osób poszukujących nowych, niekonwencjonalnych brzmień. Pełne fuzji zróżnicowanych gatunków i rozmaitych stylistyk, gdzie język muzyczny łączy się z tańcem, kabaretem, recytacją...
  8222643d4ad85983090561cf2cfee8cfe59e7b5b.jpg
  1 czerwca br. od godziny 11.00 do godziny 16.00 Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci do Parku im. Juliusza Słowackiego na festyn rodzinny - „Dzień Dziecka jest super!”. Organizatorzy przygotowali dla milusińskich moc atrakcji...
  a857f4674c27fff42fe0142078ef840926368d00.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 12:00 dnia 27.05.2019 do godz. 21:00 dnia 27.05.2019 burz z gradem (stopień 1).
  f7aae921661ac2c5e523c8e6a1e3cc38ee2b3b57.jpg
  Śląskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej zaprasza na spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców - Konkurs z Działania 3.5.3 Internacjonalizacja MŚP Regionalny Program Operacyjny...
  grafika
  28 maja 2019 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 19.
 • Za przemyt i uprawę marihuany trafił do aresztu

  Policjanci z Kobiernic i referatu narkotykowego bielskiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 23, 24 i 26 lat z powiatu bielskiego, zamieszanych w przemyt marihuany do Polski. Policjanci zabezpieczyli krzewy marihuany oraz gotowy narkotyk. Organizator procederu – najmłodszy z całej trójki - został aresztowany przez bielski sąd.

 • Policyjne zabezpieczenie trzeciego meczu piłkarskich mistrzostw świata w Bielsku-Białej

  Policjanci zabezpieczali dzisiaj już trzeci mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej rozegrany w ramach FIFA U-20 World Cup Poland 2019 r. Na stadionie przy ul. Żywieckiej zmierzyły się drużyny z USA i Nigerii. Nad bezpieczeństwem wokół stadionu i w mieście czuwali stróże prawa z Bielska-Białej, oddziału prewencji z Wapienicy i jednostek śląskiego garnizonu delegowani do Bielska-Białej. Mecz przebiegł spokojnie, nie doszło do wydarzeń nadzwyczajnych.

 • Policjant z Bielska- Białej Vice-mistrzem Świata w wyciskaniu sztangi. Walkę o 1 miejsce przegrał różnicą 0.1 kg!

  W dniach 24-26 maja 2019 r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Bielski garnizon reprezentował st.sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

 • Jak zdobyć zaufanie u Klienta w biznesie?

  W dzisiejszych czasach już może te gesty ciała nie są najbardziej pożądane. Jednak poprzez szereg wymagań, gdzie w biznesie, aby uzyskać klienta, partnera to musimy zdobyć zaufanie. Zaufanie jakie kierujemy do klienta, współpracownika to nasz gesty zachowanie. Najbardziej pożądana tu może być kultura zawodu, jaką uzyskamy ucząc się danego zawodu. Więcej ciekawostek można odnaleźć na http://arenalegionowo.pl/.

  Przykładem zaufania są na przykład rękawy, jakie sugerują nam, czy ktoś ma normalnie odkryte dłonie, czy też poprzez nieuczciwość usiłuje te dłonie schować w rękawach. Jak również nasz promienny uśmiech na którym nie widać ani 1 % próchnicy. Promienny uśmiech to jeden z gestów mowy ciała. Poprzez to, że mamy szczery gest, zachowujemy się normalnie, nie próbujemy niczego zataić to nie mamy żadnych dziwnych zachowań, nie mamy smutnej miny, i jesteśmy nadzwyczaj uczciwi. A nawet bardzo często, gdy widzimy kogoś z nieciekawym szczerbatym uśmiechem to nie mamy zbytniego mniemania o nim. Nasza kultura jest ważna, czyste i schludne ustrojenie, nie musi to być ubiór jakiś wystrzałowy. Ubiór może być skromny, jednak ważne, aby on był czysty, nic nie może być poplamione i powinniśmy wyglądać zadbanie. Zawsze przed rozmową z nowym partnerem dla firmy warto nawet oprócz czystego ubioru, je wyprasować. Wyprasowane i czyste ubranie ma odpowiedni efekt, który pozwoli przedstawić nas w jak najlepszym świetle. Gdy kręcimy biznes to musimy dbać o każdy szczegół, który staje się naszą wizytówką, gdy nie prezentujemy się nie nagannie, to i nie chcą z nami nowi partnerzy dyskutować. Czujemy się z różnymi błędami w naszym ubrani mało swobodnie. Swoboda, jaką jest brak stresu, i dobre wrażenie na kliencie powoduje, że mamy ten kontrakt w garści. Ważny jest cały szyk, biznesmen musi być szykowny, zadbany, i poprzez nieziemsko silną wodę kolońską wpływa na nowe sposoby w firmie, nowe partnerki biznesowe oraz załatwi w ten sposób szereg działań. Zazwyczaj w urzędach musi mieć wpływ dobry na kobiety, gdzie to poprzez nawet delikatny flirt przebrniemy przez biurokrację swobodnie.

  Psychologowie biznesu zbadali wiele czynników wpływających na dobre stosunki partnerskie. Miła atmosfera, dobre samopoczucie, relaks oraz delikatny uśmiech podczas spotkania powoduje, że transakcja dojdzie do skutku.

  Biznesmenem nie stajemy się z dnia na dzień. Startując z niskim kapitałem również może nam się udać i powoli do celu. Nie zawsze jest tak kolorowo, jednak poprzez zapał twórczy możemy osiągnąć nasz wymarzony biznes. Biznes to nic innego jak pomysł na niego, odpowiedni biznesplan, i kapitał zakładowy firmy. Już z niskim kapitałem możemy wystartować, i działać na rynku. Najważniejsze są umowy kupna sprzedaży, oraz zbyt produktów jakie oferujemy.

  Jeśli nie mamy klienta a produkty nie schodzą jak świeże bułeczki to coś musimy zadziałać, na social media, gdzie to z łatwością w sposób niedrogi za reklamujemy nasz produkt. Nawet siła znajomych powoduje, że będą na wspierać w biznesie. Nawet warto zaryzykować jedynie niskim kapitałem, i nie zadłużać całego interesu, gdzie towar będzie zalegał na półkach, a zbytu nie będzie, w dodatku najtańsze rzeczy będą jedynie miały zbyt. Aby dobrze rozkręcić interesu należy najpierw przyzwyczaić ludzi do swojej firmy i mieć dobrą opinię, mnóstwo znajomych, którzy będą z chęcią wspierali nasz biznes.

  Reasumując, biznes to szereg różnych działań, oprócz sztuki zachowania podczas zawierania kontraktów z nowymi partnerami musimy jeszcze działać prężnie na rynku. Jak również biznesmenem się nierodzimy, i aby się nim stać zaczynamy od niskiego kapitału. Nie zawsze popadnięcie w wysokie koszta powoduje, że wybijemy się na rynku.

  14e66de5b9218a20b1dbdb5d9ddf4ac8aa25d3c3.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 12:00 dnia 26.05.2019 do godz. 20:00 dnia 26.05.2019 burz z gradem (stopień 1).