aa58ac6248601b417ef94ede335d25781eaf72d6.jpg
Dostępne jest już najnowsze wydanie specjalne Magazynu Samorządowego. Podsumowuje ono najważniejsze wydarzenia w pierwszym kwartale 2019 r.
36cbc1402edbeb68db885b14d5777e36ce70d508.jpg
Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na 46. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Rajd zaplanowano na 28 kwietnia br.
 • Policyjni wywiadowcy skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

  Policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali dwóch młodych mieszkańców powiatu bielskiego, w wieku 18 i 19 lat, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Policjanci zabezpieczyli ujawnione przy mężczyznach narkotyki. W Bielsku-Białej przy jednym z centrów handlowych mundurowi z wapienickiej prewencji zatrzymali 17-latka z Czechowic-Dziedzic, który miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 • Policjanci zwalczają przestępczy proceder nielegalnego przewożenia i składowania niebezpiecznych odpadów

  Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą kilkadziesiąt postępowań dotyczących nielegalnego składowania odpadów. Od początku 2018 roku zakończono 6 tzw. spraw odpadowych, w ramach których ponad 30 osobom postawiono zarzuty i skierowano akty oskarżenia. Niebezpieczne substancje, które przestępcy składują bez zachowania wymaganych warunków, to prawdziwe ekologiczne „bomby” - zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska naturalnego.

 • Za znęcanie nad rodziną musi opuścić mieszkanie

  Policjanci z I komisariatu w Bielsku-Białej zatrzymali 36-latka, który znęcał się nad żoną oraz dziećmi w wieku 4, 12 i 14 lat. Śledczy ustalili, że od roku stosował on przemoc domową wobec swojej rodziny. Domowy tyran usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodziną i narażenia żony na utratę życia. Za popełnione przestępstwo może trafić za kraty nawet na 5 lat. Dodatkowo prokurator zajmujący się sprawą nakazał mu opuścić wspólne mieszkanie i stawiać się regularnie na Policji.

 • Uwaga na oszustów!

  W Bielsku-Białej grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który miał wypadek komunikacyjny i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy żeby wykupić się od odpowiedzialności. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

 • Gdy nie możemy zapewnić seniorowi pełnej opieki we własnym zakresie, alternatywnym wyborem może być opieka z zamieszkaniem. Kiedy warto zdecydować się na taką właśnie ofertę?

  Seniorzy mają swoje szczególne wymagania związane z chorobami oraz brakiem pełnej sprawności. Wtedy, gdy zależy nam na zapewnieniu bliskiej osobie profesjonalnego wsparcia, doskonałym wyborem może być opieka osób starszych z zamieszkaniem.

  Na czym dokładnie polega opieka z zamieszkaniem? Czy to dobry wybór dla każdego seniora? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

  Opieka dla osób starszych z zamieszkaniem – co to jest?

  Pomoc dla osoby w podeszłym wieku może być świadczona na szereg różnych sposobów. Również może być to opieka nad osobą starszą z zamieszkaniem, czyli usługa polegająca na wprowadzeniu się do domu seniora opiekunki, która będzie przez całą dobę oferowała swoje wsparcie.

  Wtedy opiekunka osób starszych z zamieszkaniem może zastąpić bliską rodzinę seniora, która nie zawsze ma możliwość, aby zapewnić mu potrzebne wsparcie. Dodatkowo, to alternatywne rozwiązanie dla domu opieki – starsza osoba nie musi wtedy opuszczać swojego domu i przeprowadzać się do placówki.

  Kiedy warto wybrać opiekę dla osoby starszej z zamieszkaniem?

  Czy opieka seniora z zamieszkaniem jest potrzebna w każdym przypadku? Nie, ale istnieje szereg sytuacji, gdy jest ona rzeczywiście warta rozważenia.

  Przede wszystkim warto pomyśleć o niej wtedy, gdy senior nie może już samodzielnie zajmować się swoimi sprawami – ma trudności z poruszeniem się, pamięcią, codziennymi obowiązkami, na przykład związanymi z higieną czy zakupami. Samodzielne mieszkanie może być dla niego nie tylko kłopotliwe, ale również niebezpieczne!

  Zatem wtedy, gdy bliscy nie mają czasu, na przykład z powodu obowiązków zawodowych, własnych problemów rodzinnych, gdy mieszkają daleko od miejsca zamieszkania seniora albo po prostu są przemęczeni – właśnie wtedy usługa opieki z zamieszkaniem może być strzałem w dziesiątkę.

  Jakie usługi obejmuje opieka nad seniorem w jego domu?

  Opiekunka, która wprowadzi się do mieszkania seniora, może zająć się wtedy wszystkimi niezbędnymi sprawami, w tym między innymi:

  • higiena seniora
  • przygotowywanie i karmienie
  • podawanie leków
  • zakupy
  • pomoc domowa – sprzątanie, pranie i inne czynności
  • pomoc w ćwiczeniach
  • atrakcje – czytanie, spacery i inne
  • umawianie wizyt lekarskich i towarzystwo podczas wizyt

  Naturalnie, zakres tych właśnie usług może być dostosowany indywidualnie w zależności od kondycji seniora oraz jego indywidualnych wymagań.

  Opieka nad osobą starszą – jak wybrać dobrą ofertę?

  Gdy poszukiwana jest opiekunka do osób starszych z zamieszkaniem w Warszawie, do dyspozycji jest wiele ofert. Czym warto się kierować?

  Po wprowadzeniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „opieka seniora Warszawa z zamieszkaniem” można natychmiast zobaczyć, że możemy znaleźć dużo ogłoszeń prywatnych opiekunek, a także agencji świadczących tego typu usługi.

  Najlepiej wybierać renomowane agencje – to gwarancja, że opieka będzie na wysokim poziomie, ponieważ agencje zatrudniają tylko najlepsze opiekunki z dobrymi referencjami.

  Zatem wtedy, gdy potrzebna jest dobra opiekunka osób starszych z zamieszkaniem Warszawa albo w innym miejscu, warto postawić na pomoc fachową, kompleksową, zaufaną. To gwarancja, że bliska nam osoba będzie we właściwych rękach wtedy, gdy nie możemy jej towarzyszyć.

  Opieka dla osób starszych z zamieszkaniem

  Każdy właściciel większej nieruchomości boryka się z wieloma problemami. Czynsze, naprawy, zaleganie z płatnościami mieszkańców, sprzątanie. Zarówno deweloperzy, jak i wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby prywatne osiadające nieruchomości, nie mogą robić tego w pojedynkę. Dlatego, z pomocą przychodzą firmy zajmujące się administrowaniem wspólnotami mieszkaniowymi.

  Administrowanie a prawo

  Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że prawo w Polsce wymaga, aby każda wspólnota mieszkaniowa miała swój zarząd. Administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi Warszawa zapewnia możliwość skorzystania z usługi najlepszych fachowców. Umiejętne zarządzanie wspólnotą sprawia, że nią ma ona żadnych problemów, a jeżeli już jakieś problemy się pojawiają, zostają szybko i sprawnie rozwiązywane przez pracowników biura administracji wspólnotą.

  Administrowanie a zarządzanie nieruchomością – różnice

  Bardzo często działania takie jak administrowanie i zarządzanie nieruchomościami traktowane są jako te same działania, a nazewnictwa używa się wymiennie. Administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi w Warszawie to jednak nie to samo co zarządzanie. Przyjrzyjmy się zatem tym dwóm określeniom.

  Zarządzanie nieruchomościami

  Zarządzanie nieruchomościami obejmuje bardzo szeroki zakres czynności. Osoba zarządzająca opiekuje się całym majątkiem właściciela nieruchomości. Czym zatem zajmuje się ktoś, kto zarządza nieruchomością? Analizuje stan nieruchomości, planuje inwestycje, a także realizuje je.

  Kto może zarządzać nieruchomością? Tym działaniem mogą zająć się osoby, które zostały wybrane, będące właścicielami lokali we wspólnocie. W tym przypadku wymaga się, aby osoby te miały odpowiednie uprawnienia. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby posiadającej specjalną licencję zarządcy nieruchomości.

  Administrowanie nieruchomością

  Administrowanie nieruchomością w Warszawie, czy w jakimkolwiek innym mieście, to inaczej wykonywanie czynności, które związane są z obsługą konkretnej nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowej. Zadaniem administratora jest przede wszystkim utrzymanie nieruchomości w jak najlepszym stanie i kondycji. Administrator nieruchomości zajmuje się załatwianiem wszystkich bieżących spraw: ściąga czynsze, dba o porządek i czystość, zajmuje się usuwaniem awarii.

  Administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi w Warszawie to m.in.:

  • Kontrolowanie, czy w budynkach jest czysto,
  • Organizowanie zebrań Wspólnoty Mieszkaniowej,
  • Prowadzenie spisu wszystkich lokatorów, zarówno tych, którzy są właścicielami, jak i najemców,
  • Kontrolowanie wszelkiego rodzaju umów dostawców mediów podłączonych do budynku,
  • Prowadzenie nadzoru nad wszelkimi pracami budowlanymi, naprawczymi, konserwatorskimi.
  • Kontrolowanie stanu technicznego całego budynku.

  Administrowanie nieruchomościami a dodatkowe czynności

  Dobra firma zajmująca się administrowaniem wspólnotami mieszkaniowymi w Warszawie, zajmuje się również gospodarką ekonomiczno-finansową. Do takich działań należy prowadzenie pozaksięgowej ewidencji kosztów, prowadzenie dokumentacji księgowej, przechowywanie tejże dokumentacji, a także przygotowanie wszelkich rocznych projektów planów gospodarczych. Administrator wspólnotami mieszkaniowymi zajmuje się także zaliczkami na pokrycie kosztów, windykacją należności, a także pomocą w otrzymaniu dotacji dla nieruchomości. W przypadku jakichkolwiek spraw sądowych, administrator przygotowuje wszystkie potrzebne dokumenty.

  Jak widać, administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi w Warszawie, ale nie tylko nie jest proste. Bardzo często administrator musi borykać się z wieloma problemami tworzonymi przez niezdyscyplinowanych mieszkańców. Administrator powinien mieć odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie. Najlepiej wybierać doświadczone firmy, obecne na rynku od wielu lat.

  Administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi – co oferują firmy?

  d2d6c833aafe8b6e687d2d37bc3d60aafc63a89b.jpg
  Już po raz jedenasty Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach projektu „Enterprise Europe Network” ma zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie Innowator Śląska!
  18b61a49cf234c884ce7413a3f85167791c59d2e.jpg
  Tegoroczny festiwal muzyki sakralnej zainaugurowany zostanie 23 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim.
 • Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili okręgowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy wsparciu Starosty Bielskiego i Wójta Gminy Jasienica.

 • Trzech włamywaczy w rękach bielskiej Policji

  Najpierw ulicami Buczkowic, Mesznej i Bystrej – a później po kolana w błocie i korytem rzeki trwał policyjny pościg za trzema sprawcami kradzieży z włamaniem, którzy uciekali z powiatu żywieckiego. Trzech mieszkańców powiatu bielskiego w wieku 27, 28 i 29 zatrzymali policjanci ze szczyrkowskiego komisariatu i bielskiej drogówki oraz trzeciego komisariatu.

 • Podopieczni domu dziecka złożyli świąteczne życzenia bielskim Policjantom

  Wychowankowie z Domu Dziecka przy ul. Pocztowej 24 w Bielsku-Białej złożyli wczoraj na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego w Bielsku-Białej, mł.insp. Grzegorza Jakubca świąteczne życzenia dla policjantów i pracowników cywilnych pracujących w komendzie miejskiej.

 • Mundurowi z bielskiej prewencji na „Dniu otwartym WSFiP”

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej byli gośćmi dnia otwartego zorganizowanego w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej przy ul. Tańskiego 5. Mundurowi prezentowali policyjny sprzęt, umiejętności swoje oraz psów służbowych i zachęcali młodzież do wstępowania w szeregi Policji.

 • Otwarcie wystawy "Zgładzona Formacja.Policja Województwa Śląskiego 1922 - 1939"

  Dzisiaj, w samo południe, w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach, została otwarta wystawa „Zgładzona Formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922-1939”. Poświęcona historii śląskich policjantów, ma przybliżyć tragiczne losy przeszło 1000 funkcjonariuszy, ich służby, walki i dokonanej na nich zbrodni. W dzisiejszym otwarciu wystawy udział wzięli m.in. dr Andrzej Sznajder, dyrektor katowickiego oddziału IPN i przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 • pomoc chirurga stomatologicznego w Katowicach

  Dzięki nowoczesnym zabiegom chirurgii stomatologicznej oraz szczękowo-twarzowej można uzyskać wyjątkowe efekty. Kiedy konieczna jest wizyta w gabinecie chirurga stomatologicznego?

  Stomatologia to bardzo szeroka dziedzina medycyny. W jej ramach znajduje się również chirurgia stomatologiczna. Zajmuje się ona leczeniem operacyjnym jamy ustnej, w tym zębów, a także przyległych okolic.

  Gdy potrzebny jest dobry chirurg stomatolog Katowice jest jednym z wielu miast na mapie Polski, w którym można skorzystać z takich usług.

  Czym dokładnie zajmuje się chirurg stomatolog? Jakie zabiegi przeprowadza najczęściej? Jak znaleźć najlepszego specjalistę w tej dziedzinie?

  Chirurg stomatolog Katowice – kiedy warto się do niego udać?

  Chirurg stomatolog jest specjalistą w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, który zajmuje się prowadzeniem zabiegów chirurgicznych w obrębie twarzoczaszki, najczęściej dotyczących zębów.

  W ramach chirurgii stomatologicznej w Katowicach prowadzone są różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu poprawę zdrowia pacjenta, a także są zabiegami przygotowującymi do innego typu zabiegów, na przykład do założenia implantów zębowych.

  Wybrane zabiegi prowadzone przez chirurga stomatologicznego Katowice:

  • ekstrakcje – zabiegi usuwania zębów z zębodołu metodą chirurgiczną, w znieczuleniu, pomoc chirurga jest często wskazana przy usuwaniu zębów zatrzymanych albo „ósemek”
  • leczenie suchego zębodołu – powikłanie pojawiające się po ekstrakcji zęba, miejsce po ekstrakcji narażone jest na zakażenia bakteryjne
  • resekcja wierzchołka korzenia zęba – zabieg usunięcia wierzchołka korzenia zębowego i wypełnienia kanału korzeniowego odpowiednim materiałem
  • hemisekcja – zabieg stosowany w przypadku leczenia zniszczonych, uszkodzonych zębów trzonowych
  • implantologia – zabiegi implantologiczne mają na celu wszczepienie w kość implantu, na którym osadza się koronę protetyczną uzupełniającą brak
  • regeneracja tkanek kostnych – zabieg przeprowadzany przez przeszczep tkanki pochodzącej z ciała pacjenta albo z użyciem biozgodnych materiałów, które mają zastąpić kość pacjenta
  • periodontologia – zabiegi chirurgii periodontologicznej, czyli związanej z przyzębiem oraz błoną śluzową jamy ustnej, na przykład przy leczeniu paradontozy
  • leczenie wad zgryzu – pozwala na uzyskanie estetycznych rysów twarzy u pacjenta – chirurgia gnatyczna
  • leczenie nowotworów – nowotworów łagodnych i wybranych postaci nowotworów złośliwych jamy ustnej i warg
  • leczenie urazów i uszkodzeń zęba, na przykład w wyniku doznanych przez pacjenta wypadków
  • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych
  • usuwanie włókniaków, mukoceli, nadziąślaków, brodawczaków, torbieli i innych zmian
  • podcinanie wędzidełek warg i języka

  Jak znaleźć dobrego chirurga stomatologa w Katowicach?

  Dzisiaj usług stomatologicznych najczęściej szukamy za pośrednictwem internetu. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów takich jak „chirurgia stomatologiczna katowice”, możemy natychmiast zapoznać się z różnymi ofertami w danym mieście.

  Aby uzyskać obsługę na najwyższym poziomie, warto postawić na gabinet, który posiada liczne rekomendacje od pacjentów, stosuje nowoczesne narzędzia oraz technologie i wysokiej klasy materiały. Możemy mieć wtedy pewność, że obsługa będzie na najwyższym poziomie.

  Jeżeli potrzebny jest chirurg stomatolog Katowice NFZ refunduje tylko część zabiegów, dlatego większość pacjentów korzysta z usług prywatnie.

  Zatem wtedy, gdy pojawiają się problemy z zębami i konieczna jest operacja albo jest ona wymagana z innych wskazań, na przykład w związku z zabiegiem wszczepienia implantu zębowego, dobry chirurg stomatolog w Katowicach lub w innym interesującym nas mieście będzie niezbędny.

  Łazienka powinna zapewniać nam jasne światło o każdej przez dnia. Aby uzyskać optymalny efekt, warto postawić na odpowiednio dopasowane lampy, które będą zarówno funkcjonalne, jak również będą przyciągały wzrok swoim wzornictwem.

  Jeśli chcemy zakupić odpowiednie oświetlenie Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie czeka na nas wiele ciekawych modeli do wyboru. Wśród nich znajdziemy również różne lampy przeznaczone do łazienki.

  Dobór właściwego oświetlenia łazienkowego w Warszawie może nastręczać dużo trudności. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

  Oświetlenie w Warszawie – lampy do łazienki – różne źródła światła

  W łazience możemy zastosować różnego rodzaju oświetlenie – sklep z lampami w Warszawie albo w innym mieście może zaoferować nam modele, które sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak również w większych łazienkach.

  Podstawowe źródło światła w łazience to lampa sufitowa. Może mieć formę plafonu podwieszanego pod sufitem, regulowanych reflektorów albo wpuszczanych oczek, które wymagają wykonania konstrukcji sufitu podwieszanego. W łazienkach dobrze prezentują się również taśmy LED – tworzą efektowne oświetlenie liniowe.

  Takie podstawowe oświetlenie pozwala na uzyskanie jasnej przestrzeni w całym pomieszczeniu. Warto jednak dodać do niego także inne artykuły oświetleniowe, które sprawdzą się przy prowadzeniu codziennych czynności higienicznych przy lustrze.

  lampy do łazienki - oświetlenie Warszawa

  W tej roli najczęściej możemy zobaczyć kinkiety, czyli lampy ścienne, ale możemy też zdecydować się na inne rodzaje lamp.

  Dobry sklep z oświetleniem Warszawa czy w innym mieście może zaoferować nam nowoczesne lustra podświetlane. Najczęściej są one wyposażone w diody LED, które równomiernie oświetlają taflę lustra.

  Dodatkowo, w łazience możemy umieścić także inne lampy, które stworzą w tej przestrzeni przytulny klimat, na przykład lampy w formie girland świetlnych albo lampiony wyposażone w diody LED. Idealnie sprawdzą się podczas relaksującej kąpieli w wannie.

  Nowoczesne oświetlenie LED – najlepsze oświetlenie w Warszawie do łazienki

  Dzisiaj do łazienek najczęściej wybierane jest oświetlenie LED Warszawa ma dużo sklepów, w których można kupić je od ręki.

  W sprzedaży znajdziemy żarówki LED, które można zastosować zamiast zwykłych żarówek halogenowych albo świetlówek kompaktowych. Są energooszczędne, trwałe, nie nagrzewają się do wysokich temperatur, a także od razu dają pełną jasność.

  Do wyboru mamy również lampy z wbudowanymi diodami LED, które mogą przybrać różne formy, na przykład fikuśnych kinkietów, eleganckich plafonów dających efekt rozgwieżdżonego nieba czy wspomnianych już podświetlanych luster.

  Oświetlenie LED, które oferuje także każdy dobry sklep z lampami Warszawa, może mieć różne barwy światła, co powoduje, że możemy uzyskać także inne efekty we wnętrzu. Do wyboru mamy oświetlenie w barwach:

  • ciepłej – pozwala na uzyskanie przytulnego efektu, relaksuje, ma pomarańczowy odcień
  • neutralnej – najbardziej rekomendowane do łazienek, imituje naturalne światło słoneczne
  • zimnej – dobrze współgra z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz, ma lekko niebieskawy odcień

  Warszawa – oświetlenie łazienkowe – zwróć uwagę na normy

  Wybierając odpowiednie lampy do łazienki, pamiętajmy także o tym, aby zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Dobry sklep z oświetleniem może zaoferować nam specjalne oświetlenie ze szczelnymi obudowami spełniającymi odpowiednie normy IP, na przykład IP 44. Dzięki temu lampy są odporne na wilgoć w pomieszczeniu oraz zachlapanie.

  Gdy chcemy zakupić takie lampy Warszawa ma różne sklepy, w których możemy je dostać. Znajdziemy je w popularnych marketach i sklepach specjalizujących się w sprzedaży oświetlenia. Zamówienie można złożyć także on-line.

  Szukasz dobrego noclegu nad morzem? W takim przypadku warto sprawdzić ofertę apartamentów! Dzisiaj tego rodzaju noclegi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są chętnie wybierane przez turystów!

  Pensjonaty, wille, domki letniskowe czy pola namiotowe – to tylko parę propozycji noclegowych dostępnych w nadmorskich miejscowościach.

  Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się również apartamenty nad morzem wynajem apartamentu będzie kapitalnym wyborem dla każdego podróżującego!

  Do dyspozycji mamy obecnie wiele ofert tego rodzaju. Dlaczego warto zdecydować się na nocowanie w apartamencie nad morzem?

  Wynajmij apartament nad morzem i wypoczywaj!

  Dzisiaj wynajem apartamentów nad morzem to atrakcyjna alternatywa dla innych ofert noclegowych dostępnych w tej lokalizacji.

  Apartament to mieszkanie, które wynajmujemy na określony czas. Możemy korzystać z niego tak, jak ze zwykłego mieszkania. Do dyspozycji mamy wtedy salon, jedną lub kilka sypialni, łazienkę, kuchni albo aneks kuchenny. Wobec tego apartamenty na wynajem dają nam dużą swobodę oraz prywatność w porównaniu z innymi miejscami noclegowymi.

  Do dyspozycji mamy również ekskluzywne apartamenty nad morzem wynajem takich właśnie lokali jest nieco droższy, ale zapewniają one maksymalny komfort wypoczynku. To przestronne, elegancko urządzone przestrzenie, często z widokiem na morze.

  Dodatkowo, za apartamenty Sarbinowo oraz w innych popularnych miejscowościach nad Bałtykiem wcale nie musimy płacić bardzo dużo! Ceny noclegów są porównywalne z cenami w hotelach, pensjonatach czy też w domkach letniskowych. Najczęściej musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od 50 do 150 złotych za jedną dobę za jednego gościa.

  Apartamenty nad morzem – wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

  Apartamenty wynajmowane są zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo. W mieszkaniu możemy przebywać jedną noc, gdy chcemy wybrać się nad morze na krótki czas, ale również możemy wynająć go na kilka tygodni, gdy chcemy wypoczywać dłużej.

  komfortowe i tanie apartamenty nad morzem - wynajem

  W przypadku wynajmu długoterminowego apartamenty nad morzem często kosztują mniej – można wtedy uzyskać dodatkowe rabaty od właściciela lub zarządcy.

  Pamiętajmy o tym, że w przypadku wynajmu apartamentów także musimy liczyć się z większymi kosztami w przypadku rezerwacji w tak zwanym „sezonie wysokim”, czyli w czasie letnich wakacji, a także podczas długich weekendów. Gdy chcemy wypoczywać taniej, warto zaplanować swój wyjazd w mniej obleganym okresie, na przykład na przełomie maja i czerwca, we wrześniu.

  Apartamenty nad morzem – wynajmij już teraz!

  Jeśli chcemy zdecydować się na wynajęcie apartamentu, na przykład na apartamenty nad morzem z widokiem na morze wynajem warto załatwić wcześniej. Wtedy możemy mieć pewność, że obiekt będzie danego dnia przygotowany na nasze przybycie.

  Wynajem apartamentu jest naprawdę bardzo łatwy – można zrobić to zarówno telefonicznie, jak również przez internet.

  Dzisiaj wielu turystów sprawdza dostępne noclegi w Sarbinowie przez internet. W sieci możemy błyskawicznie zapoznać się z atrakcyjnymi ofertami w danej lokalizacji, a także porównać ze sobą koszty, standard, a także inne ważne dla nas parametry.

  Co więcej, on-line możemy znaleźć również różnego rodzaju opinie na temat obiektów noclegowych. Dzięki temu możemy bez problemu wybrać taki, który będzie mógł spełnić nasze wymagania. Ryzyko, że zarezerwujemy ofertę, która nie spełni naszych oczekiwań, jest wtedy o wiele mniejsze.

  Życzymy udanego wypoczynku nad polskim morzem!

  95a1a4fc550d99a1f1613c5f11ebe49055f9e503.jpg
  16 kwietnia 2019 roku (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się VII sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
  grafika
  Przed Wami pierwszy egzamin w życiu. Głęboko wierzę, że okaże się dla Was pomyślny. To ważny test. Od jego wyników w dużej mierze zależy czy będziecie mogli kontynuować swoją edukację w wymarzonych przez siebie szkołach średnich.
  grafika
  Przypominamy, że do 19 kwietnia 2019 r. trwa w Bielsku-Białej kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn. Obowiązek stawienia się do kwalifikacji dotyczy w szczególności wszystkich mężczyzn urodzonych w 2000 r., którzy są zameldowani na terenie...