a0953647c4324e3e7afcca003df918b802311cf5.jpg
Kolejna zbiórka surowców wtórnych odbędzie się 22 września w godz. 10.00-15.00 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Straconki 1. Na uczestników czeka 3000 sadzonek drzew, 1000...
2a6c08a960d8b0637a867713fd433b63d4ee2339.jpg
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 20:00 dnia 17.09.2019 do godz. 09:00 dnia 18.09.2019 silnego wiatru (stopień 2).
 • Aresztowany za oszustwo internetowe

  Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 25-letniego obcokrajowca podejrzanego o dokonanie oszustwa za pośrednictwem internetowego serwisu społecznościowego. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy z bielską placówką Straży Granicznej, której funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu. Jak się okazało, mężczyzna nielegalnie przyjechał do Polski. Sąd na wniosek śledczych aresztował podejrzanego. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Podsumowanie policyjnych działań pn. "Telefony" na bielskich drogach

  Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod nazwą „Telefony”. W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 120 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

 • 5f28d55c67a78554d79c6f52542be0007080fe91.jpg
  Ruszyło głosowanie! Wszystkich mieszkańców Bielska-Białej gorąco zachęcamy do głosowania w terminie od 16 września do 1 października 2019 roku (włącznie), z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej strony z formularzem do głosowania.
  d4786410d521d564d7d8851db58c7c345b84dbc1.jpg
  Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 18.09.-27.09.2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
  dfe0231e831d0364dc58854adf5fea21f922f769.jpg
  W minioną sobotę w Bielsku-Białej odbyły się obchody jubileuszu stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego czterdziestolecia działalności Beskidzkiej Rady Olimpijskiej.
  ab9a62cb77dee5ccb51b50003f7815f64eb7d2c1.jpg
  Już po raz drugi w historii polskiego pszczelarstwa Bielsko-Biała gościć będzie pszczelarzy z całej Polski. Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkich chcących zobaczyć nowoczesny sprzęt pszczelarski, ule XXI wieku, oraz wspaniale prelekcje...
  e9b7d1a2d93b8402225083a2089e92314aabc67e.jpg
  Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na 47. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.
 • Policyjne działania pn. "Telefony"

  16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

  Policjanci z drugiego komisariatu w Bielsku-Białej zatrzymali 44-letniego bielszczanina podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 44-latki. Na wniosek śledczych z wydziału kryminalnego sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Wiele jest w Polsce firm, które nie mają ambicji podbicia całego świata, a jedynie pragną osiągnąć sukces w swoim regionie – jest to oczywiście działanie bardzo racjonalne, które można uskutecznić poprzez… działania w Internecie! Jedną z najskuteczniejszych metod promowania się w danym mieście czy województwie jest bowiem lokalne pozycjonowanie stron WWW, dzięki któremu zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie sukcesu! Sprawdźmy na czym polega ta metoda i czy rzeczywiście warto z niej skorzystać.

  Lokalne pozycjonowanie stron WWW – sposób na sukces w Twojej okolicy!

  Pozycjonowanie stron WWW jest w ostatnich latach niezwykle popularne, ponieważ umożliwia wypromowanie strony na wysokie pozycje w Google, a co za tym idzie – zwiększenie popularności, zarówno witryny, jak również oferty firmy. Jednak większość działań agencji SEO to działania globalne, np. na całą Polskę, która nie są korzystne dla tych firm, pragnących osiągnąć sukces na określonym terytorium – np. w danym mieście, regionie czy województwie. W takim wypadku niezbędne okazuje się lokalne pozycjonowanie strony, które nieco różni się od tego tradycyjnego.

  Na czym polega local SEO? Jest to pozycjonowanie, dzięki któremu Twoją witrynę odnajdą jedynie użytkownicy, poszukujący konkretnych produktów lub usług w danym regionie. Stąd też w większości przypadków frazy, na które pozycjonują się lokalni przedsiębiorcy, zawierają w sobie nazwę miejscowości, np. „usługi hydrauliczne Warszawa” albo nazwę regionu / województwa, jak „fryzjer Śląsk”. Co ciekawe, dzięki algorytmowi Gołąb, coraz częściej wystarczy wpisać samo wyrażenie „usługi hydrauliczne”, ponieważ Google doskonale rozpoznaje lokalizację użytkownika i pokazuje mu dostosowane do jego potrzeb wyniki.

  Prowadząc kampanię lokalnego pozycjonowania sklepu lub strony, masz szansę pojawić się w wynikach lokalnych, gdzie oprócz linku do Twojej witryny, użytkownik znajdzie również lokalizację Twojej firmy na mapie, a nawet dane kontaktowe! Dzięki temu będzie mógł błyskawicznie zapoznać się z ofertą albo skontaktować się z Tobą.

  Wysoka pozycja strony w Google lokalnym znacznie zwiększy Twoje szanse na osiągnięcie sukcesu – wynika to przede wszystkim z tego, że widoczność witryny stanie się większa, a co za tym idzie, odwiedzać ją będzie większa liczba osób. Jednak osiągnięcie sukcesu w local SEO jest uzależnione od właściwych działań specjalistów. O co należy zadbać, aby osiągnąć sukces lokalnie?

  Skuteczne pozycjonowanie lokalne – najważniejsze aspekty

  • Odpowiednie optymalizacja strony internetowej – zarówno pod kątem technicznym i merytorycznym, jak również pod względem słów kluczowych, szczególnie tych nakierowanych lokalnie („usługi hydrauliczne Warszawa”, „fryzjer Śląsk” itd.).
  • Stworzenie i zoptymalizowanie wizytówki w Google Moja Firma – jest to niezbędne do tego, by ukazać użytkownikowi dane oraz lokalizację firmy na mapie. Należy pamiętać, aby wszystkie dane dotyczący firmy były prawidłowe!
  • Linkowanie – wewnętrzne i zewnętrzne. Jest to standardowe działanie w pozycjonowaniu stron WWW, bez którego osiągnięcie wysokich pozycji w Google byłoby niemożliwe.
  • Zadbanie o opinie – pozytywne opinie oraz wzmianki NAP są tym, co napędza Twoje pozycje i oczywiście zwiększa szanse na sukces w Google. Zadbaj więc o wysokiej jakości usługi i produkty, aby klienci byli zadowoleni i chętnie wspominali o Tobie w Internecie.

  Sukces w local SEO zależy od agencji!

  Pamiętaj, że skuteczne pozycjonowanie strony będzie możliwe tylko wtedy, gdy postawisz na doświadczonych i zweryfikowanych specjalistów, którzy będą odpowiadali za pozycjonowanie sklepu czy strony Twojej firmy. Musisz zatem wybrać taką agencję, która nie tylko zaimponuje Ci doświadczeniem, ale przede wszystkim realizacjami, referencjami oraz opiniami innych użytkowników. W ten sposób Twoje szanse na sukces (czy to lokalne, czy to globalne) będą jak najbardziej możliwe!

  Na czym polega lokalne pozycjonowanie stron WWW?

  Archiwizacja dokumentów – na czym polega?

  Dokumenty firmowe to temat bardzo ważny. Każdy przedsiębiorca dba o to, aby były one w jak najlepszym porządku. Nigdy nie wiadomo, kiedy zgłosi się klient, którego sprawę się już prowadziło, nigdy nie wiadomo, kiedy urząd skarbowy czy inny poprosi nas o dany dokument. Ponadto, bardzo często przechowuje się dane wrażliwe klientów czy pacjentów – te dokumenty powinny być szczególnie chronione. Co zrobić wtedy, gdy w dokumentach jest bałagan? Kiedy przechowywanie ich stwarza coraz więcej trudności? W takich sytuacjach warto rozważyć usługę archiwizacji dokumentów.

  Ostatnio bardzo popularna usługa: archiwizacja dokumentów Warszawa podbija rynek. Jest to zjawisko bardzo pozytywne. Przechowywanie dokumentacji może być proste i bezpieczne, bez względu, czy są to faktury czy może archiwum medyczne. Digitalizacja dokumentów przynosi mnóstwo zalet. Ale zacznijmy od początku. Na czym w ogóle polega usługa przechowywania i archiwizowania dokumentów.

  Outsourcing kadr i płac

  Digitalizacją dokumentów bardzo często zajmują się firmy, które oferują outsourcing kadr i płac. Firmy takie kompleksowo zajmują się wszystkimi dokumentami formowymi. Co robią? Oferują możliwość przechowywania dokumentów, skanowania ich, porządkowania archiwów, niszczenie dokumentacji, skanowanie akt. Niektóre z firm świadczą także szereg usług niestandardowych. Kompleksowe zarządzanie dokumentami pozwala na znacznie lepszą organizację pracy i lepszy obieg dokumentów w firmie (obieg elektroniczny dokumentów).

  Obsługa kancelarii – jedna z głównych usług

  Jedną z najważniejszych usług firm zajmujących się outsourcingiem są działania zmierzające ku lepszemu i sprawniejszemu obiegowi dokumentów. Nowoczesne firmy oferują systemy elektronicznego obiegu dokumentów, w rożnych modelach, np. zewnętrznym, wewnętrznym czy mieszanym. Wyszukiwanie dokumentów, monitorowanie ich statusu i wiele innych korzyści czeka na wszystkich, którzy zdecydują się na profesjonalne zarządzanie dokumentami.

  Skanowanie i e-archiwum

  Obecnie wiele firm decyduje się na usługę skanowania dokumentów, co umożliwia ograniczenie wykorzystywania papieru oraz zabezpiecza oryginalne dokumenty przed zniszczeniem. Skanowanie może dotyczyć wszystkich dokumentów – zarówno starodruków, jak i zdjęć, faktur, ankiet, map i wielu, wielu innych.

  Rejestracja danych

  To niezwykle ważna usługa dla wielu firm. Pozwala ona zebrać dane wszystkich klientów, z którymi współpracowała firma, którzy podpisywali zgody, wypełniali ankiety, wystawiali faktury, podpisywali umowy, etc. Obsługa tego procesu polega na weryfikacji danych i ich walidacji, rejestracji danych z dokumentów, aktualizacji danych w systemie, a nawet prowadzenie działań takich jak zdalny kontakt z klientem.

  Archiwizacja dokumentów papierowych

  Brak miejsca w firmach na archiwizację dokumentów utrudnia funkcjonowanie firmy. Outsourcing pomaga wyeliminować ten problem. Przechowywanie dokumentów, archiwizowanie ich, udostępnianie oryginałów lub skandów, porządkowanie, ale też niszczenie, czy opracowanie normatywów archiwalnych – to tylko niektóre z usług firm zajmujących się e kadrami.

  Elektroniczny obieg dokumentów

  Ujednolicenie procesu obiegu dokumentów, poprzez analizę i wprowadzenie spójnego systemu. Wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów zapewnia komfort podczas szukaniu konkretnych dokumentów, przepływami zleceń, faktur czy reklamacji. Wszystkie dokumenty zostają zebrane w rejestrze dokumentów – specjalnym systemie, w którym oznaczone zostają zarówno pliki elektroniczne, jak i oryginały.

  Ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym powinno być przede wszystkim bezpieczne dla jego domowników. Bardzo często nie wiemy jakie ogrzewanie na gaz wybrać?. Nie mamy pojęcia jakie ogrzewanie do domu będzie zarówno efektywne jak i ekologiczne. Instalacja gazowa w domu powinna być wykonana w sposób staranny i dokładny tylko przez profesjonalnych fachowców. Bez względu na to, czy jest to ogrzewanie gazem płynnym, centralne ogrzewanie na gaz to zawsze należy korzystać z usług firmy, która cieszy się zaufaniem wśród klientów. Jeżeli chodzi o gazowe ogrzewanie domu to gaz płynny często wykorzystywany jest do ogrzewania domów jednorodzinnych. Gaz płynny ma również zastosowanie w innych obiektach przemysłowych. W miejscach do których nie dociera gaz ziemny doskonale sprawdzi się ogrzewanie na gaz ze zbiornika takiego jak  ogrzewanie propan-butan jak i gaz propan. Ogrzewanie gazem płynnym może być niezwykle pomocne przy podgrzewaniu wody, jak również podczas używania kuchenek gazowych podczas wycieczek turystycznych.

  Ogrzewanie domu jednorodzinnego - gaz płynny do ogrzewania

  Profesjonalni specjaliści - centralne ocieplanie na gaz 

  Aby centralne ocieplenie na gaz było skuteczne i bezpieczne należy skorzystać z firmy, która świadczy najwyższej jakości usługi. Również jakość gazu do ogrzewania domu powinna być najwyższej jakości.  Jeżeli nie wiemy jakie ogrzewanie w domu sprawdzi się najlepiej, to każda profesjonalna firma dysponuje wyszkolonymi fachowcami, którzy doradzą i odpowiedzą na wszystkie pytania klienta. Koszt ogrzewania domu gazem dostosowany jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Bez względu na to, czy jest to ogrzewanie gazem ziemnym, czy ogrzewanie domu gazem płynnym to  profesjonalna firma powinna spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Jak również oferować gaz dla domu, który posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Każda firma świadcząca usługi w zakresie ogrzewania gazowego powinna mieć odpowiednio przeszkolony personel, który wykonuje swoje usługi sposób staranny i dokładny. Koszty ogrzewania domu gazem powinny być dostosowane do potrzeb finansowych każdego właściciela domu jednorodzinnego. Każda profesjonalna firma dysponuje nowoczesnym i certyfikowanym sprzętem. Dzięki któremu ogrzewanie ziemne, ogrzewanie centralne gazowe zostanie przeprowadzone  tak, aby zachować wszystkie najwyższe normy bezpieczeństwa. Renomowana firma posiada stronę internetową na której wyszczególnione są usługi, jakie wykonuje między innymi z zakresu centralnego ogrzewania gazowego. Jak również orientacyjne ceny gazu do ogrzewania. Jeżeli zależy nam na wybraniu doświadczonej firmy, która wykona swoją pracę za rozsądną cenę. To w internecie należy wpisać: ogrzewanie gazowe cena, ogrzewanie gazowe instalacja, ogrzewanie gazowe koszty, ogrzewanie domu gazem koszty lub ogrzewanie gazowe koszt. Pamiętajmy jednak o tym, że nie można oszczędzać na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Dlatego nie warto szukać oszczędności podczas wykonywania prac budowlanych. Pieniądze można zaoszczędzić podczas urządzanie wnętrza domu. Odpowiednio wykonane ogrzewanie jak i izolacja fundamentów zagwarantują, że dom będzie ciepły i  chroniony przed wilgocią na wiele lat. Właściciel zaoszczędzi również na pracach remontowych. Każda profesjonalna firma dostosuje czas wykonywania usług do indywidualnych potrzeb klienta. W razie pilnych zleceń gwarantuję również krótki termin realizacji usług.

  bf329184e0cacc35780366bd3a46634ac0121c99.jpg
  Redakcja Magazynu Samorządowego przygotowała nadzwyczajne wydanie poświęcone wrześniowi 1939 roku w naszym mieście, przedstawiające te karty historii Bielska i Białej, które dotąd nie były powszechnie znane.
  4ecb0fd55d88854ebfac4611241f6a5d19708adc.jpg
  Publikujemy aktualną listę projektów BOBB na rok 2020, które zostały przewidziane do głosowania w dniach od 16 września do 1 października 2019 roku (włącznie).
 • Naczelnik bielskiej drogówki – we właściwym miejscu i czasie

  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kom. Krzysztof Stankiewicz znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Razem ze specjalistą wydziału asp. Dawidem Kocembą pełnił służbę na bielskich drogach, gdzie kontrolował poziom bezpieczeństwa oraz pracę pozostałych patroli ruchu drogowego. Jadąc bielską ulicą Wyzwolenia, policjanci namierzyli pirata drogowego na motocyklu, który nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczka 38-latka zakończyła się w Pszczynie po ponad 20 km pościgu.

 • Bezpieczna droga (w remoncie) dzieci do szkoły - aby taka była!

  Rozpoczął się rok szkolny. Tym samym w rejonach szkół wzmógł się nie tylko ruch pojazdów, ale także pieszych. Wśród nich są dzieci, które stawiają w ruchu drogowym swoje pierwsze samodzielne kroki – zadbajmy o ich bezpieczeństwo! Z uczniami Szkoły Podstawowej nr 32 spotkał się dzielnicowy z bielskiej dwójki asp. sztab. Marcin Adamczyk, który uczył dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zasady kodeksu drogowego przypominamy także rodzicom dowożącym dzieci do szkoły.

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo...” w drodze do szkoły

  Dzielnicowi z trzeciego komisariatu w Bielsku-Białej prowadzą spotkania z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odwiedzają szkoły, przedszkola. Stróże prawa uczą przepisów, bezpiecznych zachowań i nawyków. Przestrzegają najmłodszych także przed zagrożeniami związanymi z używaniem internetu i nawiązywaniem kontaktu z nieznajomymi. Policjanci opowiadają o swojej ciekawej, ale trudnej służbie.

 • Zawaliła się część kamienicy w Bielsku-Białej

  Policjanci z komisariatu II ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do zawalenia się części kamienicy w przy ul. Lompy Bielsku-Białej. Zawalona część budynku nie był zamieszkała. Nikt nie ucierpiał. Trwa usuwanie skutków tego zdarzenia.

 • bcfb9b701051bc159c35bbbea5bacdffe7435020.jpg
  11 września br. minęła 87. rocznica katastrofy samolotu RWD-6 pod Cierlickiem (Republika Czeska), w której zginęli zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Samolotów Turystycznych (Challange) w Berlinie – kpt. pilot Franciszek...