• Kryminalni z bielskiej komendy wytropili sprawców brutalnego wymuszenia

  Śledczy z bielskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców wymuszenia rozbójniczego w wieku 31 i 36 lat, którzy przy użyciu kija bejsbolowego i kastetów okradli 30-letniego mężczyznę. Łupem agresorów padło tysiąc złotych w gotówce i złoty łańcuszek wart kolejne 3 tysiące złotych. Sprawcy decyzją bielskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo rozbójnicze grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

 • Przedszkole jest miejscem, w którym młody człowiek może mieć szansę na rozwój, odkrycie nowych zainteresowań, zawarcie nowych przyjaźni czy po prostu na spędzenie miłego czasu w gronie rówieśników.

  Może jednak zostać stłamszone i wyrobione na "grzecznego przedszkolaka", który ma słuchać nauczycielki i posłusznie wykonywać zadania. To, w jaki sposób dziecko jest pojmowane w różnych placówkach, jest zależne od podejścia - modelu organizacji danego przedszkola.

  Sposoby organizacji przedszkola

  Możemy wyróżnić model dyrektywny, w którym dzieci są sterowane poprzez opracowane wcześniej programy wychowania przedszkolnego, regulamin dnia dziecka, formalny podział dzieci na grupy a nauczyciel jest kierownikiem, który wydaje polecenia. Dziecko w tym modelu nie ma zagwarantowanej własnej przestrzeni, ponieważ jego zadaniem jest ciągła praca wedle życzeń nauczyciela, pod którego kontrolą się znajduje. Dodatkowo, nauczyciel w tym modelu posiada bezwzględny autorytet i jest nieomylny. Przedszkola w tym modelu są nazywane "fabrykami" produkującymi przyszłych uczniów.

  Zupełna odwrotność panuje w przedszkolach, których organizacja opiera się na modelu permisywnym.

  Panuje w nich duża swoboda w wyborze aktywności, a dzieci są partnerami nauczyciela, który może chętnie zainspirować ich do zdobywania świata. W takich przedszkolach zapewniona jest intymność i prywatność dla każdego dziecka, jeśli tego potrzebuje. Dzieci mają szansę na dobry i intensywny rozwój.

  Formy nauki w przedszkolu

  Dzieci uczą się w różny sposób, niektóre lubią robić wszystko "na własną rękę", inne wolą pracować w grupie, zaś kolejne potrzebują pomocy ze strony nauczyciela. Przedszkole powinno być miejscem, które uszanuje preferencje dziecka i pozwoli mu na aktywne zdobywanie wiedzy w sposób, jaki lubią. Dzieci chętnie uczą się na przykład poprzez zabawę. Jest to dla nich podstawowa forma aktywności, wykorzystywana dla przyjemności, radości i wytchnienia. Dzięki zabawie dzieci mogą uczyć się pracy w grupie, rozwiązywać problemy czy rozwijać kreatywność. Zabawy mogą mieć formy swobodne lub kierowane np. przez nauczyciela. Nauka poprzez zabawę, zwłaszcza na etapie przedszkolnym jest bardzo ważna i może spowodować, że dzieci będą podchodziły do nauki chętniej. Nauczyciele powinni stwarzać uczniom warunki do tego typu aktywności i pełnić funkcję mediatora.

  Różne przedszkola - różne modele wychowawcze

  Placówki alternatywne

  W większości tradycyjnych placówek przedszkolnych każdy dzień wygląda prawie tak samo.

  Codziennie jest śniadanie, omówienie tematu w kole, praca w książkach, obiad, podwórko, zabawa swobodna i rozejście się dzieci do domów. Brakuje przestrzeni, w której dziecko może wybrać interesujący go temat do nauki, gdzie dziecko może eksperymentować, bawić się, doświadczać.

  Maria Montessori uważała, że każde dziecko ma w sobie własny plan rozwojowy a dewiacje rozwojowe są wywoływane przez dorosłych,którzy nieświadomie lub poprzez zaniedbania stwarzają bariery rozwojowe dziecku. W jednym z przedszkoli Montessori były różne pokoje, a grupa wiekowa była mieszana.

  Mogliśmy tam znaleźć pokój nauki, kreatywny, sensoryczny czy pokój "życia codziennego", w którym dzieci miały możliwość nauczenia się zwykłych, codziennych czynności.

  Dzieci miały pełną swobodę doboru formy aktywności, dzięki czemu mogły rozwijać się w sferze, w której aktualnie chciały.

  Kolejnym przykładem placówki alternatywnej są np. leśne przedszkola, w których dzieci spędzają większość swojego dnia na świeżym powietrzu, korzystając z tego co daje im natura.

  Pobyt na świeżym powietrzu może skutecznie uodpornić maluchy, a mnogość aktywności, które mogą wykonywać na podwórku pozwala im na wykorzystanie ich potencjału w pełni.

  Matematyka na liściach? Pisanie na piasku, taplanie się w błocie - to wszystko może dziwić lub przerażać tradycjonalistów, ale dzieci uwielbiają zabawy na dworze i jest to dla nich coś naturalnego.

  Refleksja

  Najważniejsze powinno być dobro dziecka, aby mogło w jak najkorzystniejszy sposób rozwinąć swój potencjał. Przedszkole jest jedynym miejscem, w którym dzieci mają pozostawione jeszcze resztki swobody, nim trafią do usystematyzowanej placówki szkolnej (inaczej by było w przypadku, jeśli dziecko wybrałoby edukację alternatywną również na etapie szkolnym). Powinniśmy pozwolić dzieciom na swobodną naukę i jedynie wspierać i inspirować ich w odkrywaniu świata. Nie pozwólmy zabić dzieciom ich naturalnej ciekawości.

  Więcej informacji:

  Jeżeli poszukujesz więcej informacji, wejdź na stronę http://npjs.warszawa.pl/ - dowiedz się więcej

  e7d07d461c0c2b057f7934ce459bbb4360c888e9.jpg
  W związku z zapowiadanymi niesprzyjającymi prognozami pogody, planowane na 27 kwietnia oficjalnie otwarcie trasy SahAira w ramach kompleksu górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails zostaje przesunięte.
 • Dzielnicowy z wizytą w przedszkolu

  Asp. Bogumił Jasik z trzeciego komisariatu odwiedził pupili z Przedszkola Smyk w Bielsku-Białej. Policjant opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przypominał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieciaki zapoznały się także z policyjnym radiowozem oraz policyjnym sprzętem. Spotkania dzielnicowych z młodzieżą szkolną i przedszkolną są stałym elementem programu "Dzielnicowy bliżej nas".

 • Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali seryjnego złodzieja

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej wraz z ochroną sklepu zatrzymali na gorącym uczynku sklepowego złodzieja, który w jednym z bielskich marketów budowlanych kradł elektronarzędzia. 58-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego od dwóch tygodni kradł markowy sprzęt. Jego łupem padły artykuły wartości blisko 1.500 zł.

 • Pożyczki pod zastaw nieruchomości oparte są o zabezpieczenie nieruchomości, która jest własnością pożyczkobiorcy lub której jest współwłaścicielem. Jednym słowem opiera się na hipotece nieruchomości, domu czy mieszkania. Tego rodzaju pożyczki są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą, którzy potrzebują nagle większą sumę pieniędzy a z jakiegoś powodu nie chcą ubiegać się o klasyczny kredyt np. obrotowy czy inwestycyjny. Zresztą proces pozyskiwania kredytów bankowych na firmę jest niezwykle czasochłonny, wymaga mnóstwa dokumentów oraz zaświadczeń. Dlatego pożyczka pod zastaw nieruchomości to optymalny sposób na pozyskanie funduszy na wybrany cel.

  Pożyczki pod zastaw, wymagania

  Wysokość pożyczki jaką można w ten sposób otrzymać determinuje wartość nieruchomości. Zwykle i u większości pożyczkodawców pożyczka na tych warunkach nie przekracza 50% wyceny nieruchomości. Dla przedsiębiorcy najważniejszą zaletą tego rodzaju pożyczki jest możliwość wydania jej na dowolny cel. Przedsiębiorca ani przez chwilę nie musi tłumaczyć się ani z powodów starań o pożyczkę ani podawać celu wydatkowania pieniędzy. Warunki, jakie musi spełnić pożyczkobiorca nie są wygórowane i siłą rzeczy kumulują się wokół nieruchomości. Może je wypełnić praktycznie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą.

  Pożyczkobiorca musi:

  • prowadzić działalność gospodarczą
  • być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości
  • posiadać i dostarczyć dokumentacji potwierdzającej własność danej nieruchomości

  Pożyczki pod zastaw nieruchomości

  Ponieważ najważniejszym zabezpieczeniem pożyczki jest nieruchomość, również ona musi spełniać kilka warunków. Przedsiębiorca w tym obszarze posiada dużo dowolności i w znacznym zakresie może decydować o przedmiocie zastawu. Ważną informacją dla pożyczkobiorcy jest fakt, że nieruchomość będąca zastawem pożyczki nie musi do niego należeć. Wystarczy, że jej właściciel wyrazi formalną zgodę na wykorzystanie jej jako zabezpieczenie pożyczki. Zastawem dla pożyczki może też być nieruchomość zadłużona. W takiej sytuacji ewentualni prywatni wierzyciele pożyczkobiorcy nie mogą już jej zająć czy przeprowadzić egzekucji długu. Pożyczkę pod zastaw nieruchomości można również otrzymać, gdy jest ona obciążona kredytem hipotecznym. Nie zmienia to pozycji klienta, który cały czas spłaca kredyt hipoteczny i wywiązuje się z rat.

  Wybór obiektu pod zastaw

  Nie tylko mieszkanie może być zastawem pod pożyczkę. Pożyczkodawcy w tej kwestii mocno rozszerzyli katalog zabezpieczeń. Przedsiębiorca otrzymuje więcej możliwości wyboru i lepszą pozycję startową. Zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw nieruchomości może być:

  • dom lub mieszkanie
  • hotel lub pensjonat, przedmiot działalności, własność
  • działka rolna lub budowlana, również działka niezabudowana
  • lokal użytkowy
  • obiekt przemysłowy

  Również w tym przypadku kredytobiorca nie musi być właścicielem zabezpieczenia. Wystarczy, że uzyska taką zgodę od właściciela lub jest współwłaścicielem nieruchomości. Informacje dodatkowe Informacje dodatkowe o pożyczkach pod zastaw nieruchomości znajdziesz na stronie https://pozyczpodzastaw.pl/ - sprawdź więcej

  Pożyczki pod zastaw nieruchomości - co warto wiedzieć?

  Gdzie znaleźć serwis Forda w Warszawie?

  Znalezienie odpowiedniego warsztatu, któremu można, bez większych dylematów, powierzyć swój samochód, często może okazać się problematyczne. Większość osób ma swoich, lokalnych mechaników, jednak często słyszy się negatywne opinie na temat jakości ich usług. Serwis Forda w Warszawie, znajduje się w kilku lokalizacjach, ale warto przemyśleć dokładnie, z którego z nich skorzystać. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że najbardziej zalecane jest korzystanie z autoryzowanych warsztatów.

  Jakość usług u lokalnych mechaników

  Decydując się na zakup auta, trzeba liczyć się również z dodatkowymi kosztami, które wynikną w czasie jego bieżącej eksploatacji. Należy w nie wliczyć przede wszystkim koszty paliwa, ubezpieczenia, koszty napraw, oraz części zamiennych, a bardziej biegli w finansach, kalkulują również amortyzację i stratę wartości pojazdu.

  Wiele osób pyta o dobry, nieautoryzowany serwis Forda w Warszawie. Ciężko taki wskazać, gdyż tego typu serwisy, siłą rzeczy nie posiadają żadnych certyfikatów jakości. Można się jedynie zastanowić, na co zwrócić uwagę wybierając nieautoryzowany serwis Forda, oraz z jakimi konsekwencjami należy się liczyć, gdyby coś w czasie naprawy poszło nie tak, jak to założyliśmy.

  Przede wszystkim, nigdy nie ma gwarancji, że pracownicy takiego serwisu mają odpowiednie kompetencje w ramach naprawy Fordów. Jak wiadomo, każdy samochód jest nieco inaczej skonstruowany, dlatego też, najlepsi mechanicy specjalizują się w określonych markach pojazdów. Przykładowo, wybierają sobie specjalizację z danego koncernu, tak jak mechanicy od samochodów japońskich, brytyjskich, niemieckich, czy w końcu amerykańskich. Jest to klucz do osiągnięcia perfekcji. To może zapewnić tylko autoryzowany Serwis Forda. Jeśli jednak ktoś się uprze, aby wstawić samochód do lokalnego, małego warsztatu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy zatrudnieni tam mechanicy, posiadają minimum kilka lat doświadczenia. Nigdy nie należy dopuszczać do tego, aby poważnych napraw podejmowali się praktykanci, czyli de facto amatorzy.

  Kolejną kwestią jest zadbanie o to, by do naprawy wykorzystane były odpowiednie części zamienne. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy w miejsce uszkodzonych, oryginalnych części, zostaną wstawione tandetne zamienniki. Zwykle są one nikłej jakości i po kilku miesiącach znowu ulegają uszkodzeniu.

  Serwisy Forda w Warszawie, mają różne opinie, jednak najlepszą renomą cieszą się oficjalne serwisy Ford, które działają w ramach programu serwis Motorcraft.

  Serwis Forda

  Serwisowanie auta w autoryzowanych warsztatach, daje gwarancję tego, że naprawy samochodu dokonywać będą mechanicy, którzy mają na co dzień styczność z danym modelem. Jest to gwarantem dobrze przeprowadzonej naprawy. Poza tym, autoryzowane serwisy, aby nie popsuć swojej opinii, muszą ponadprzeciętnie dbać o swoja markę, więc na każdą naprawę przysługuje odpowiednia gwarancja.

  Jakość części w ramach serwisu Motorcraft

  Serwisy Forda w Warszawie, działające w ramach serwisu Motorcraft, mają bardzo ciekawą propozycję dla właścicieli aut używanych. W ramach tego programu, serwisy oferują wysokiej jakości usługi, w stosunkowo konkurencyjnych cenach. Często, ceny w ramach tego programu, mogą się równać nawet z cenami w mniejszych warsztatach, więc jest to ciekawa opcja dla osób dbających o zasobność portfela. Warto wspomnieć, że w ramach tego programu, używane są tylko oryginalne części zamienne.

  Serwis Forda w Warszawie

  Adres serwisu Forda w Warszawie można łatwo znaleźć w internecie. Jest ich kilka, ale warto korzystać z tych autoryzowanych, które działają w ramach programu Motorcraft, gdyż daje to pełną gwarancję satysfakcjonującego przebiegu naprawy.

  dbb697aad4bf3babc5d32da3d4fc08d92a59c690.jpg
  Od dzisiaj, 23 kwietnia 2019 r. (wtorek) rozpoczyna się nabór projektów ogólnomiejskich i osiedlowych do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, który potrwa do 23 maja 2019 r. (czwartek) włącznie.
 • Wspieramy policyjnego bohatera i innych dotkniętych nowotworem krwi

  Już 10 – 11 maja w 73 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, już po raz 14. Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta. W tym roku, swoją akcję dedykują w całości policjantowi z Pruszcza Gdańskiego, Rafałowi Waśko choremu na ostrą białaczkę szpikową.

 • Dzielnicowy z Wilkowic odzyskał skradziony samochód

  Mł.asp. Marcin Krawiec z Komisariatu Policji w Szczyrku podczas obchodu rejonu służbowego odzyskał skradzionego w Częstochowie, wartego 63 tyś. zł osobowego Citroena. Uwagę mundurowego zwrócił pojazd, który stał nietypowo zaparkowany w rejonie Szpitala Kolejowego w Wilkowicach. Po sprawdzeniu okazało się, że został on skradziony w Częstochowie.

 • Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. W czasie wolnym od służby zauważył kierującego, którego sposób jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. 25-latek nie tylko jechał bez uprawnień, ale i miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Oprócz tego był poszukiwany przez jasienicką policję.

 • Podsumowanie wielkanocnego weekendu na bielskich drogach

  Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie trzydniowych działań na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba oraz 29-ciu kolizji drogowych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 14 kierowców na podwójnym gazie.

 • Jak znaleźć dobry i tani hotel w Zegrzu i innych podwarszawskich miejscowościach?

  Kiedy stawiamy na budżetowe podróże, podstawą jest umiejętność odnalezienia taniego hotelu. Jak się okazuje, wcale nie musi być to takie trudne. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami, aby móc spędzić wolny czas w odpowiednich warunkach, jednocześnie nie płacąc za usługę horrendalnych kwot.

  Bez względu na to, czy poszukiwany jest przez nas skromny pensjonat czy pięciogwiazdkowy hotel Zegrze, Legionowo, czy też Serock, są w stanie zaoferować nam wiele obiektów, które spełnią nasze oczekiwania. Warto jednak wiedzieć, jak takie miejsce odnaleźć, aby wybrany przez nas hotel pod Warszawą nie wiązał się z przykrymi wspomnieniami.

  Dzięki wyszukiwarce znajdziesz obiekt pod stolicą

  Dla osób, które szczególnie nie mają zbyt wiele czasu, poleca się skorzystanie ze specjalnych wyszukiwarek, które skupiają interesujące hotele w Legionowie, ale i w całej Polsce. Wystarczy jedynie zaznaczyć co konkretnie nas interesuje, a wyniki przyporządkowują nam odpowiednie oferty pod względem ceny i standardów. Będziemy mogli też przeczytać opinie na temat usług poszczególnych obiektów. Będzie to szczególnie istotne, kiedy zależy nam na rzetelnych informacjach.

  Wyszukujmy i rezerwujmy hotele pod Warszawą przez pośredników

  Dlaczego by nie rozważyć specjalnych systemów rezerwacyjnych? Dzięki nim, będziemy mieli okazje skorzystać z wyjątkowych promocji, porównać wiele ofert oraz unikniemy konieczności wielu ustaleń i kontaktów z hotelem.

  Podwarszawskie hotele na forach

  Wszelkie aktywności na forach branżowych oraz dostępne tam informacje o tanich noclegach, mogą być bardzo cenne. Co prawda, wymaga to poświęcenia pewnej ilości czasu, natomiast zrekompensują nam to świetne znaleziska budżetowych i za razem komfortowych rozwiązań. Ponadto, jeśli interesuje nas chociażby hotel w Legionowie, możemy zadać konkretne pytanie internautom, a oni udzielą nam niezbędnych rad i opinii na temat obiektów noclegowych, które znajdują się w tej okolicy. Znajdziemy wówczas dokładnie to, czego szukamy.

  Sprawdźmy co polecają blogerzy

  Blogerzy są niezwykle cennym źródłem wiedzy, a szczególnie kiedy o faktycznym standardzie hotelu mogli przekonać się osobiście. Często przedstawiają więcej niż jedną opcje noclegu i sporo rekomendacji. Zazwyczaj wszystkie polecenia są rzetelne i z zachowaniem dobrego gustu. Blogerzy doskonale wiedzą, jak ważna jest dla nich reputacja, dlatego jeśli już coś rekomendują, to są to miejsca godne polecenia i dobrze sprawdzone. Kiedy w kręgu naszych zainteresować są podwarszawskie hotele, zorientujmy się czy blogerzy, których wpisy lubimy czytać, polecają chociażby jakiś hotel w Serocku.

  Zapytajmy naszych znajomych

  Bez względu na to, z jakich usług chcemy skorzystać, zawsze o opinie prosimy fachowców lub osoby, którym ufamy. Podobnie należy postępować w wypadku poszukiwania odpowiedniego hotelu. Zapytajmy zatem naszych znajomych, którzy często podróżują, ponieważ z pewnością na ich doświadczeniu można polegać. Wystarczy kilkuminutowa rozmowa, a z pewnością uda się uzyskać cenne informacje o zajazdach pod stolicą, a w dalszej perspektywie mile spędzić czas i zaoszczędzić trochę pieniędzy na inne przyjemności.

  Poprośmy o opinię „lokalsów”

  Kto inny, jak nie mieszkańcy konkretnej miejscowości, będą mieli najlepsze informacje na temat dostępnych tam hoteli? Dzięki nim, dowiemy się, które miejsca są godne naszej uwagi, a których lepiej unikać szerokim łukiem, ponieważ słyną z usług niskiej jakości. Do kontaktu z takimi osobami, także posłuży nam Internet i chociażby fora internetowe oraz grupy na portalach społecznościowych.

 • Rozpoczęły się działania Policji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”

  Przed nami kolejny długi weekend związany ze Świętami Wielkanocnymi. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Długi weekend to czas wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach. Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu. Wesołych i Radosnych Świąt.

 • Poszukujemy sprawcy rozboju. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny, który w dniu 1 marca 2019 roku, ok. godz. 2.05 nad ranem, w Bielsku-Białej przy Placu Ratuszowym wspólnie z inną osobą dokonał rozboju. Sprawcy po użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy - uderzeń pięściami i kopaniu po ciele i głowie pokrzywdzonego - zrabowali portfel wraz z zawartością. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu.

 • Każdy rodzic, wychowuje potencjalnie młodego sportowca. Jednego, lub wielu, niezależnie od tego, czy jest to chłopak, czy też dziewczyna. Odpowiedzialny rodzic wie, jak ważna jest identyfikacja z pozostałymi członkami zespołu. Każdy miłośnik sportu przeżywał okres mniejszej, lub większej identyfikacji z swoimi idolami lub zespołami sportowymi. Przy okazji mistrzostw, albo zawodów, przybierał barwy swojego zespołu. Każdy marzył, aby mieć koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem. Własne imię, własny wymarzony numer- a to wszystko w barwach własnego klubu, lub drużyny. Kto o tym nie marzył, nie może nazwać się prawdziwym kibicem i fanem sportu. Każdy- mały, czy duży- chciał mieć możliwość ubrania takiego stroju, który stanowił swoistego rodzaju uniform. Także dla całej społeczności, skupionej wokół danej drużyny, posiadanie w miarę jednolitych i pozwalających na jednoznaczną identyfikację barw, jest ważne. Pozwala na utożsamianie się z daną społecznością, propagowanie swojego przywiązania i ułatwia okazywanie wsparcia zawodniczkom i zawodnikom danego zespołu. Wszyscy pamiętamy naszych rodaków, ubranych przy okazji Małyszomani, czy awansu drużyny piłkarskiej do Euro. Wystrojone w biało- czerwone barwy samochody, umalowani kibice. Umalowane twarze i czapki na głowach. Na meczach siatkarskich, trybuny mieniły się barwami bieli i czerwieni, lub nosiły kolory barw klubowych.

  Koszulki piłkarskie z nadrukiem

  Koszulki sportowe z nadrukiem na zamówienie to dobry sposób na wyposażenie nawet amatorskiej drużyny w odpowiedni sprzęt. Wyposażona w koszulki piłkarskie z nadrukiem ekipa, może poczuć się jak profesjonalna drużyna, a nie jest to na chwilę obecną skomplikowana operacja logistyczna. Korzystając z Internetu i / lub telefonu, można w łatwy i szybki sposób wyposażyć się w coś takiego, a nawet zacząć oferować takie atrybuty kibicom. Można skorzystać z licznych gotowych wzorów, zaś w przypadku drużyny bardzo amatorskiej, można pokusić się o mały plagiat i skopiować barwy znanej drużyny. Jeśli chcemy podejść do tematu troszkę poważniej, możemy postarać się o skonstruowanie szaty graficznej, zgodnej z miejscem pochodzenia drużyny (miasto, wieś, powiat, gmina, czy barwy zakładu, szkoły, uczelni). Uzbrojeni i wystrojeni w takie barwy zawodnicy i zawodniczki, na pewno z większym zapałem staną do walki o jak najlepsze wyniki sportowe, a po meczu, będzie można łatwiej zidentyfikować się nawzajem, w gronie wspierających tą samą drużynę.

  Koszulki sportowe – na co zwrócić uwagę

  Przy wyborze koszulek, należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich koszulka będzie wykonana. Przede wszystkim, musi ona spełniać wymogi stawiane przed ubraniami sportowymi, czyli być lekka, przewiewna i dobrze odprowadzać ciepło, oraz wodę. Musi być to ubiór, który nie utrudnia ruchów i ułatwia utrzymanie suchego ciała. Prosty T-shirt z nadrukiem nie wchodzi raczej w rachubę. Koszulki piłkarskie z nadrukiem, wykonywane są ze sportowych tkanin, które są lżejsze od bawełny i dużo lepiej odprowadzają ciepło, oraz pot. Dodatkowo, sposób szycia i łączenia poszczególnych części ubioru, jest inny. Uwzględnia warunki, w jakich będzie używana: duże przeciążenia, narażenie na ścieranie, brud i częste pranie. Jeżeli chcemy zapewnić sobie trwałość takiego ubioru, to powinniśmy zdecydować się na sprawdzone rozwiązanie. Na szczęście w dzisiejszych czasach, koszulki sportowe z nadrukiem, nie kosztują majątku. Każdy może zamówić dla siebie koszulki, wykonane w takiej samej technologii i z takiego samego materiału, jakie posiadają zawodowi sportowcy. W zależności od uprawianej dyscypliny i naszych gabarytów. Niezależnie od tego, czy gramy na bramce, w obronie, czy w ataku. Każdy, niezależnie od noszonego rozmiaru ubrania kibic, może znaleźć pasujący rozmiar.

  Koszulki dla zespołu

  Właściciele, zarządcy, oraz administratorzy budynków, borykają się z wieloma problemami dotyczącymi dostosowania ich obiektów do wymogów prawa. Przede wszystkim, są to przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Stawiają one szereg warunków, które musi spełnić budynek, aby zostać dopuszczonym do użytku publicznego. Jednym z nich, jest zapewnie odpowiedni dróg ewakuacyjnych. Do ich wyznaczenia, oraz prawidłowego zagospodarowania, należy użyć specjalistycznych akcesoriów, takich jak dźwignie antypaniczne.

  Wyjścia ewakuacyjne

  Przepisy prawa dokładnie regulują wymagania, stawiane właścicielom lokali użytkowych. Są one bardzo restrykcyjne, zwłaszcza, jeśli chodzi o budynki, w których gromadzi się duża ilość ludzi. Najbardziej surowe przepisy, dotyczą imprez masowych, takich jak koncerty, mecze, czy festiwale. Jednak właściciele restauracji, sklepów, czy też galerii handlowych, również muszą liczyć się z tym, że nie ominie ich konieczność zaadaptowania lokalu, zgodnie z wymogami prawa.

  Podstawowymi działaniami w tej kwestii, jest dostosowanie się do przepisów BHP, oraz ochrony przeciwpożarowej. Wynika z nich, między innymi, obowiązek wyznaczenia dróg i wyjść ewakuacyjnych. Nie wystarczy jednak odpowiednio oznaczyć wyjść, gdyż trzeba jeszcze tak skonstruować drzwi, aby faktycznie stanowiły one drogę szybkiej ewakuacji.

  Do tego celu stosuje się specjalne dźwignie antypaniczne. Są to specjalistyczne produkty, służące poprawie bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest umożliwienie intuicyjnego i łatwego otworzenia drzwi, nawet w sytuacji silnego wstrząsu, spowodowanego atakiem paniki.

  Przepisy dotyczące dźwigni antypanicznych

  Założeniem dźwigni antypanicznych jest to, aby nawet dziecko, przykładając do tego stosunkowo niewielkie nakłady siły, mogło sprawnie otworzyć drzwi. W przypadku standardowych zamków i klamek, byłoby to niemożliwe, więc wymyślono specjalne dźwignie antypaniczne. Ich konstrukcja jest regulowana normą DIN EN 1125.

  Dźwignie antypaniczne

  Mówi ona o tym, że drzwi powinny być tak skonstruowane, aby można je było otworzyć pochwytem poprzecznym, lub naciskając na poziomą listwę. Listwy muszą być bardzo duże, gdyż mają być łatwe do otworzenia, nawet dla osoby, która jest skrajnie zdezorientowana. Norma mówi o tym, że listwa otwierająca, musi pokrywać, co najmniej 60% powierzchni drzwi. Kolejnym wymogiem jest to, że otworzenie drzwi musi być możliwe lekkim ich popchnięciem. Sama listwa, musi mieć taką budowę, aby do otworzenia drzwi wystarczało naciśnięcie jej w dowolnym miejscu, na całej długości drzwi.

  Jaką dźwignię antypaniczną wybrać

  Na rynku jest kilka firm, które oferują osprzęt do drzwi. Dźwignie antypaniczne Dorma, są jednymi z bardziej popularnych, gdyż jest to renomowana, szwajcarska firma, która gwarantuje odpowiednią trwałość i jakość wykonania.

  Jeśli chodzi o ceny dźwigni antypanicznych, to są one różne. Uzależnione są od tego, do jakich zamków pasują, jakiej są długości i w jakim standardzie zostały wykonane. Decydując się na określony model, trzeba precyzyjnie dobrać go do konkretnego modelu drzwi, oraz do posiadanych zamków. Przede wszystkim, należy kierować się zgodnością ze wszystkim normami, aby ewentualne kontrole, nie mogły zakwestionować sposobu organizacji dróg ewakuacyjnych.

  Dostosowanie obiektu do wymogów BHP

  Dobranie odpowiednich zamków, drzwi, oraz dźwigni antypanicznych, najlepiej zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się kompleksowym doradztwem z zakresu BHP. Doświadczeni fachowcy, będą potrafili określić, które produkty są optymalne dla danego obiektu. W przypadku samego montażu, to jest to na tyle skomplikowana konstrukcja, że najlepiej zdać się na fachowców, którzy codziennie zajmują się montażem drzwi. Zwłaszcza, że potencjalne problemy z działaniem wyjścia ewakuacyjnego, mogą wiązać się z wysokimi grzywnami, w przypadku kontroli.

  W ogrodzie najczęściej wysiewamy trawy z nasion. Dzisiaj możemy jednak skorzystać z alternatywnego rozwiązania – sztucznych traw ogrodowych. Dlaczego warto je wybrać?

  Piękny trawnik wymaga wytężonej pielęgnacji – nawożenie, podlewanie, wertykulacja i regularne koszenie mogą zająć nam sporo czasu. Naturalne trawy do ogrodu mogą wyglądać wtedy naprawdę ładnie i cieszyć oko, tworząc gęste, soczyście zielone kobierce.

  Jeżeli jednak nie mamy czasu na to, aby zadbać o trawnik, możemy zdecydować się na alternatywne rozwiązanie – sztuczny trawnik do ogrodu.

  W sprzedaży znajdziemy dzisiaj wiele ciekawych wariantów sztucznych traw, na przykład można zobaczyć je na stronie firmy Multi Grass, która zajmuje się ich produkcją.

  Dlaczego syntetyczna – sztuczna trawa ogrodowa to dobry wybór? Zachęcamy do sprawdzenia jej największych zalet w naszym artykule!

  1. Sztuczne trawy do ogrodu – nie wymaga pielęgnacji

  Jedną z najważniejszych zalet sztucznej trawy jest jej łatwe utrzymanie. Sztuczna trawa do ogrodu nie będzie wymagała od nas wytężonych prac pielęgnacyjnych, które mogą zajmować nam sporo czasu.

  Zatem takie trawy na pewno przypadną do gustu tym osobom, które chcą cieszyć się z pięknego trawnika w ogrodzie bez wysiłku.

  Aby usunąć zanieczyszczenia ze sztucznej trawy, wystarczy zmyć ją wodą z węża ogrodowego. Także dobrze sprawdzi się odkurzacz ogrodowy lub odkurzacz domowy, który wciągnie drobiny brudu.

  2. Sztuczne trawy do ogrodu – wieloletnia trwałość

  Dostępne w sprzedaży trawy sztuczne cechują się wyjątkową trwałością. Są odporne na szereg czynników zewnętrznych, w tym między innymi na niskie i wysokie temperatury, na wilgoć, a także na promieniowanie UV.

  To trawy do ogrodu wieloletnie – raz rozłożone mogą pięknie prezentować się na lata. Są odporne na intensywne użytkowanie, dlatego można korzystać z nich nawet w tych miejscach, w których przebywamy często, na przykład na tarasie, w miejscach, w których uprawiamy sporty.

  Sztuczne trawy do ogrodu – dlaczego warto z nich skorzystać?

  Aby przedłużyć ich trwałość, warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Dodatkowo, trawę można zwinąć na zimę i rozłożyć ją ponownie wiosną – w ten sposób możemy wydłużyć jej wytrzymałość i uniknąć zabrudzenia przez smog.

  3. Sztuczne trawy do ogrodu – estetyczny efekt

  Wiele osób uważa, że sztuczna trawa tak naprawdę nie wygląda naturalnie. Jednak aktualnie w sprzedaży znajdziemy wiele świetnych traw syntetycznych, które do złudzenia przypominają te naturalne!

  Takie trawy do ogrodu ozdobne wysokiej klasy, które zaliczane są do segmentu premium, wykonane są z materiałów doskonale imitujących naturalne trawy. Stosuje się wtedy różne odcienie włókien oraz ich zróżnicowane długości i grubości, by kobierzec wyglądał efektownie.

  Niestety, za najpiękniejsze trawy do ogrodu musimy zapłacić dość dużo. Cena za sztuczne trawy jakości premium wynosi nawet powyżej 100 złotych za metr kwadratowy.

  Jeśli chcemy dowiedzieć się, ile dokładnie może nas kosztować sztuczna trawa do ogrodu cena dostępna jest na stronach sklepów i producentów.

  4. Sztuczne trawy do ogrodu – bezpieczne dla dzieci

  Warto także wskazać, że sztuczna trawa doskonale nadaje się do ogrodu, w którym bawią się dzieci. Można korzystać z niej od razu – nasiona trawy do ogrodu nie są potrzebne do wysiewu, nie trzeba czkać na wzejście trawy i pielęgnować jej, a potem reperować, gdy zostanie uszkodzona.

  Wysokiej jakości trawy sztuczne są miękkie i przyjemne w dotyku – nie kłują w stopy, dlatego można korzystać z nich także boso.