• Pseudokibic zatrzymany za nawoływanie do popełnienia przestępstwa i znieważenie policjantów

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, którzy brali udział we wczorajszym zabezpieczeniu meczu podwyższonego ryzyka na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, zatrzymali 38-latka z Tychów. Mężczyzna podczas przejazdu koleją na mecz nawoływał innych pasażerów, aby wspólnie zaatakować mundurowych znajdujących się w przedziale, a gdy stróże prawa zainterweniowali wobec niego, znieważył ich. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

 • Lecisz do Sheffield samolotem? Chcesz szybko dojechać do wynajmowanego apartamentu? Dla Ciebie jest sheffield taxi. W Sheffield jest kilka firm realizujących przewozy, ale Conrad Travel stał się liderem rynku i nie bez podstaw. Z tą firmą warto wybrać się na różne trasy, krótkie i długie, aby osiągnąć sukces oraz pełne zadowolenie.

  Conrad Travel to doskonała jakość podróżowania

  Firma Conrad Travel zapewnia zawsze to, co najlepsze oraz doceniane przez klientów. Airport minibus Sheffield stało się najlepszą ofertą dla każdego. Firma jest dobrze oceniana z uwagi na uprzejmość kierowców, punktualność, wygodne pojazdy, dbałość o klienta, miejsce na bagaże (zawsze rodzaj pojazdu jest dostosowany do potrzeb klientów).

  Wszystko szybko, na czas, bezpiecznie, dla każdego klienta spragnionego najwyższej klasy usług. Jakość jest istotna, a klienci o taką jakość zabiegają od wielu lat. Warto współpracować z firmą Conrad Travel, ponieważ ta współpraca zawsze jest odpowiedniej jakości. Kierowcy są starannie wybrani, mają uprawnienia, doświadczenie oraz doskonale znają miasto.

  Pojazdy przechodzą regularne sprawdziany techniczne, są czyste oraz dobrze zatankowane do pełna. Jakość w dobrej cenie stała się tym, co najważniejsze. Dla każdego firma oferuje to, co na pewno sprawdzi się i będzie korzystne – bezpieczny transport czystym, zatankowanym do pełna samochodem prowadzonym przez profesjonalnego, eleganckiego oraz uśmiechniętego kierowcę.

  Są to najlepszej klasy transfery z airport transfers sheffield, czyli wysoki komfort przejazdów małymi autami, autami średniej wielkości oraz busami mieszczącymi maksymalnie 16 osób. Airport transfers Sheffield tylko czekają na klientów.

  Nie musisz korzystać z komunikacji publicznej w Sheffield

  Świetna firma transportowa

  Sheffield taxi zapewnia doskonały komfort w dobrej cenie. Conrad Travel przede wszystkim organizuje kursy samochodów z lotniska i na lotnisko. Jest jednak otwarta i gotowa zapewnić także przewozy w innych kierunkach. Solidność, rzetelność oraz uczciwość to oferta firmy Conrad Travel. Klienci zamawiają usługi mejlowo, telefonicznie lub dzięki Messengerowi, a płacić mogą na kilka sposobów: gotówką, przelewem (zamówienia z wyprzedzeniem) lub kartą kredytową. – zawsze płatność odbywa się tak, jak klientowi jest najwygodniej.

  Conrad Travel nie nalicza żadnych dodatkowych opłat za oczekiwanie taksówkarza na spóźniony samolot – stosuje uczciwe i przejrzyste zasady, nie ma ukrytych opłat. Licencjonowana firma oraz licencjonowani kierowcy pracowali oraz pracują na wizerunek tej firmy. Doskonała jakość w dobrej cenie na pewno stała się ważna. Klienci mogą liczyć na tę firmę i korzystać z jej usług.

  Dzisiaj dla każdego klienta znajdzie się usługa dobra i najwyższej klasy. Niejedna osoba o tym wie i dlatego powraca wielokrotnie do korzystania z usług Conrad Travel. Klienci mogą jeździć po Sheffield lub poza miasto, na imprezy, stypy, mecze, koncerty, spotkania służbowe – spektrum usług jest bardzo szerokie, a firma chętnie realizuje potrzeby konsumentów. Stosuje znaną zasadę, mówiącą że klient to nasz pan i dzięki takiemu postrzeganiu własnej pracy wspaniale dzięki temu sobie radzi na rynku usług transportowych.

  Dla klientów są różnorodne rozwiązania, warto do nich sięgać i korzystać z nich przez długi czas – firma premiuje stałych klientów, oferując im pewne bonusy. Dla klientów ważna jest usługa świadczona uczciwie, czytelnie, zgodnie z zasadami. Firma Conrad Travel zawsze tak działa, dzięki czemu zjednała sobie i nadal zjednuje setki klientów na całym świecie. Na pewno warto o tym pamiętać, ponieważ praca tej firmy jest doceniana przez klientów krajowych oraz zagranicznych. Działanie dobrej jakości, solidna praca, wiele zadań do zrealizowania. To wszystko ma firma Conrad Travel. Niejedna osoba o tym pamięta i spokojnie zamawia transfery na terenie miasta Sheffield w Conrad Travel. Airport taxi Sheffield znane są w całym mieście, ta marka doskonale się sprawdza i dostarcza klientów tam, gdzie potrzebują się przemieścić.

 • Czy wiesz, że...

  Czy można zostać policjantem przy braku zdanej matury, ale z posiadanym wykształceniem średnim?

 • Sytuacja wielu frankowiczów obrazuje, jak ogromne było ryzyko kursowe, gdy na początku XXI wieku banki promowały i zachęcały do podejmowania kredytu w CHF. Na szczęście, w ostatnich latach pojawiły się coraz skuteczniejsze formy pomocy frankowiczom. Jak pokazują ostatnie wyroki sądu, kredyt we Frankach może zostać unieważniony i przekształcony w kredyt w PLN z umorzeniem powstałego długu. Na czym dokładnie polega prawna pomoc frankowiczom?

  W jaki sposób skutecznie unieważnić kredyt we frankach?

  Pomoc dla frankowiczów poparta argumentami

  Wystarczy dokładnie przeanalizować sytuację z pierwszej dekady XXI wieku, aby dojść do wniosku, że banki ponoszą sporą winę za obecny stan frankowiczów. Kredyt we frankach był przedstawiany w samych superlatywach, przy jednoczesnym zmarginalizowaniu ryzyka. W przecież notowania CHF w latach 90. wcale nie były tak korzystne i mogły świadczyć o tym, że ryzyko kursowe jest jednak bardzo duże. Klienci, którzy usłyszeli, że praktycznie nie ma żadnego zagrożenia, ochoczo zdecydowali się na podjęcie zobowiązania w walucie obcej.

  W roku 2011 nastąpiło to, czego najbardziej lękali się frankowicze. Narodowy Bank Szwajcarski pozwolił na umocnienie kursu swojej waluty, co przełożyło się na bardzo niekorzystny stosunek kursów PLN oraz CHF. Obecnie, możemy spotkać się z przypadkami, w których kredytobiorca po kilku lub kilkunastu latach spłaty musi zapłacić więcej, niż w momencie podpisywania umowy. Pomoc frankowiczom jest zatem niezwykle potrzebna, a stawką jest ochrona praw konsumentów w przyszłości. Banki nie powinny patrzeć wyłącznie na swoje interesy.

  Czy umorzenie kredytu we frankach jest możliwe?

  W ostatnich latach pojawiły się przychylne wyroki sądów w sprawie frankowiczów. To pozwoliło uwierzyć kredytobiorcom, że możliwe jest umorzenie, czy też unieważnienie kredytu w CHF. W praktyce, kancelaria prawna Warszawa dąży do „odwalutowania” zobowiązania. Chodzi o to, aby unieważnić dług, który powstał na skutek ryzyka kursowego. Po ponownym przewalutowaniu kredytu na złotówki może się okazać, że różnice kursowe doprowadziły do sporej nadwyżki, a w rezultacie, klient może ubiegać się o ugodę z bankiem i umorzenie dalszej spłaty

  Czy ustawa frankowa powstanie?

  Rządzący od lat debatują nad wprowadzeniem ustawy, która ureguluje kwestie związane z pomocą frankowiczom. Mimo upływu lat, wciąż nie doczekaliśmy się konkretnych ruchów. Trzeba jednak przyznać, że w z punktu widzenia rządzących, sprawa jest wyjątkowo trudna. Pomoc frankowiczom mogłaby bowiem odbyć się kosztem innych kredytobiorców. W związku z tym, ustawa frankowa raczej nie wejdzie w życie w najbliższym czasie. Dużo zmienić może natomiast wyrok zasądzony przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  Na czym polega prawna pomoc frankowiczom?

  Najlepszym rozwiązaniem dla frankowiczów na ten moment jest wystąpienie o pomoc prawną. Profesjonalna kancelaria Warszawa, z wieloletnim doświadczeniem w podobnych sprawach, pomoże nam złożyć odpowiedni pozew do sądu oraz dobierze linię postępowania, która ułatwi uzyskanie odpowiedniego kompromisu między bankiem a kredytobiorcą. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej wyroków, w których kredyt we frankach został przekształcony z jednoczesnym wyeliminowaniem długo powstałego na skutek ryzyka kursowego. A zatem, profesjonalna pomoc prawna może być skutecznym rozwiązaniem problemu z ciążącym kredytem CHF.

  Razem po zdrowie i bezpieczeństwo

  W dniu 19.09.2019r. funkcjonariusze Referatu Ochrony Środowiska i Profilaktyki uczestniczyli w VI Międzyprzedszkolnym Turnieju „Bezpieczny przedszkolak – razem po zdrowie i bezpieczeństwo”.

  0e8099c302cd51207cd6a8f426efd80607531ea9.jpg
  24 września 2019 roku (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XI sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
  4269334450746a88423d7e4810c42b49e0afe750.jpg
  Prezydent Miasta Bielska-Białej i Rada Seniorów Miasta Bielska-Białej zapraszają na „Dni Seniora w Bielsku-Białej”, które odbędą się od 30 września do 10 października 2019 r.
  b4cfdc8c553b55315edb37b83d11ddda4ccee889.jpg
  19 września br. na stadionie w Wapienicy rozpoczęła się kolejna bielska edycja „Czwartków lekkoatletycznych”. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie stanęło około 200 młodych zawodników.
  218435d1daf3e8232525de9cc44ebbc3789e64b6.jpg
  Od 20 września do 11 października 2019 r. trwa nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej.
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka z bielskimi policjantami

  Dzielnicowi z trzeciego komisariatu oraz policyjni profilaktycy z drogówki i wydziału prewencji wzięli udział w bielskim Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Policjanci razem z przedstawicielami innych służb przeprowadzili VI Turniej „Bezpieczny Przedszkolak” pod hasłem: „Razem po zdrowie i bezpieczeństwo”. Obchody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

 • a1ec3542c05954c1fbf1333d29882727fdf37535.jpg
  Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza 24 września 2019 r. w godz. 10.00-12.00 na bezpłatne szkolenie pn.: „Alternatywne źródła finansowania organizacji pozarządowych”.
 • Policyjne zabezpieczenie meczu podwyższonego ryzyka

  Policjanci z Bielska-Białej wspólnie z mundurowymi z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz strażnikami miejskimi zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i Miedź Legnica. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście.

 • Aresztowany za uszkodzenie ciała i groźby

  Policjanci z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 28-letniego obcokrajowca, mieszkańca Bielska-Białej, który zaatakował nożem swojego 21-letniego znajomego oraz groził mu i dwóm innym osobom pozbawieniem życia. Na wniosek prokuratora i policjantów bielski sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego nastolatka

  Dzielnicowi z trzeciego komisariatu odnaleźli zaginionego 16-latka z Bielska-Białej. Nastolatka przez kilka godzin poszukiwali bielscy policjanci, rodzina i przyjaciele. W poszukiwania zaangażowali się także użytkownicy mediów społecznościowych. Stróże prawa całego i zdrowego chłopaka przekazali pod opiekę rodzinie.

 • Czy wiesz, że...

  Czy policjant musi zawsze uprzedzić o zamiarze użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • e22d6c666caa4d8ea0a81a9666a4687401b187dc.jpg
  17 września br. na bielskim cmentarzu komunalnym pod pomnikiem „Miejsce Pamięci Zesłańcom Sybiru” odbyły się obchody upamiętniające 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.
  1bbd0037fabbf86c8d0063850c470f369a53163e.jpg
  W ramach prac nad Polityką Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2020-2030, Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zwraca się z prośbą o udzielenie odpowiedzi w anonimowym badaniu ankietowym.