• Uratowany przed zamarznięciem

  „Jestem w górach w środku lasu i nie przeżyję do rana” - takie słowa usłyszał dzisiaj w nocy dyspozytor telefonu alarmowego od mężczyzny, który zgubił się w Szczyrku. Na szczęście dla zaginionego policjanci z miejscowego komisariatu szybko dotarli z pomocą. Już po kilku minutach odnaleźli nietrzeźwego 38-latka, który zsunął się ze skarpy, wpadł do rowu i nie był w stanie wydostać się o własnych siłach.

 • Ogólnopolskie działania "Prędkość"

  Już jutro od godz. 6.00 do godz. 22.00 w niedzielę policjanci prowadzić będą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi będą surowo karać kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

 • „Na podwójnym gazie” pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 60-letniego bielszczanina, który kierował peugeotem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Stracił je dożywotnio za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • Bardzo wiele osób uprawiających sporty ekstremalne, tłumaczy swoją pasę do nich – dużą dawką adrenaliny i wyjątkowym poczuciem wolności. Nic więc dziwnego, że sporty te mają coraz większą rzeszę zwolenników. Należy jednak pamiętać, że wysokie ryzyko może nieść za sobą poważne konsekwencje. Wybierając się za granicę, gdzie będziemy aktywnie spędzać czas, warto mieć na uwadze zakup ubezpieczenia od sportów ekstremalnych.

  Jeżeli podczas wyjazdu turystycznego dojdzie do jakiegokolwiek wypadku w trakcie uprawiania sportu, firma ubezpieczeniowa może się powoływać na wyłączenia zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia i nie pokryje kosztów leczenia. Dlatego ubezpieczenie od sportów ekstremalnych https://colonnade.pl/aktualnosci/sporty-ekstremalne powinno być zawarte w polisie. Jeżeli coś w tej sprawie nie zostanie przez nas dopilnowane, ryzykujemy pokrycie kosztów leczenia z własnych pieniędzy.

  Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych – wszystko co warto wiedzieć

  Sporty ekstremalne – czyli jakie?

  Najpopularniejszą definicją sportów ekstremalnych, jaką posługują się firmy ubezpieczeniowe jest, że są to – dyscypliny sportowe, które wymagają odwagi, nieprzeciętnych umiejętności oraz działań w warunkach bardzo wysokiego ryzyka. Tego typu aktywności fizyczne, wymienione są w szczegółowych ofertach i warunkach polis ubezpieczeniowych. Przed dokonaniem zakupy, należy sprawdzić czy nasza dyscyplina widnieje na liście ubezpieczyciela. Warto też wiedzieć, że niektóre firmy mogą kategoryzować jedną dyscyplinę jako sport wysokiego ryzyka, a inne zaś jako dyscyplinę ekstremalną.

  Sporty ekstremalne to też takie, które polegają na wyprawach do miejsc gdzie panują ekstremalne warunku klimatyczne bądź przyrodnicze. Są to dżungle, busz, góry czy też tereny lodowcowe. Jeżeli chodzi o trekking górski, wiele zależy od pokonywanych wysokości – informacje te da się odnaleźć w ofertach firm ubezpieczeniowych.

  Ubezpieczenie NNW od sportów ekstremalnych

  Jeżeli uprawiamy sporty, istotne jest nie tylko zagwarantowanie sobie pokrycia wszelkich kosztów leczenia. Ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków jest równie ważne. Są na nie szczególnie narażone osoby, które uprawiają sporty obarczone bardzo wysokim ryzykiem. Według definicji, takimi są sporty ekstremalne. W wypadku poważniejszego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie NWW zagwarantuje wypłatę świadczeń finansowych. Ich wysokość będzie zależała od sumy ubezpieczenia, jaka została ustalona oraz od uszkodzenia ciała określonego w procentach.

  NWW jest w stanie zagwarantować także wypłatę SU NWW, jeżeli dojdzie do śmierci ubezpieczonej osoby. Zazwyczaj jest to sto procent wartości polisy. W takim wypadku, świadczenia otrzymuje rodzina.

  Koszty ubezpieczeń od sportów ekstremalnych

  Trzeba mieć na uwadze, że polisy, które w swojej ofercie uwzględniają wykonywanie ekstremalnych sportów, będą zdecydowanie droższe, niżeli wersje podstawowe. Natomiast jeżeli doszłoby do jakiegokolwiek wypadku, konsekwencje finansowe mogą być bardzo wysokie, stąd planując uprawianie sportów wyczynowych, stosowne ubezpieczenie jest konieczne.

  Przeglądając ceny polis ubezpieczeniowych od sportów ekstremalnych, należy mieć na uwadze, że najczęściej przedstawiają one koszty dotyczące jednej osoby. Dodatkowo, często jest to cena za jeden dzień, bądź też tydzień. Warto o tym pamiętać, jeżeli nie chcemy być zaskoczeni wysokimi kosztami po podliczeniu kosztów za dłuższy okres obejmowania ubezpieczenia.

  Trzeba być świadomym, że wybierając nieodpowiednią polisę, niejednokrotnie może się okazać, że tylko zmarnowaliśmy pieniądze. Nie jest żadną nowością, że firmy ubezpieczeniowe, świadome podwyższonego ryzyka swoich klientów, oferują ochronę za znacznie większe pieniądze. Dodatkowo cena, przekłada się bezpośrednio na jej wartość, stąd też jeżeli nie kupimy odpowiednio wysokiej polisy, firma może odmówić nam wypłaty. W takiej sytuacji, wysokie koszty leczenia – nawet za granicą, będziemy musieli pokryć samemu.

  50ec35e2efe0897ce9b238fde91c58827a341e11.jpg
  W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego – Premiera Polski w latach 1991-1992, Kawalera Orderu Orła Białego – Prezydent RP Andrzej Duda zarządził żałobę narodową 15 lutego 2019 r. oraz 16 lutego 2019 r. do godz. 19.00.
  grafika
  W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów wydawane są zaświadczenia potwierdzające przekształcenie. ...
 • "Dla Ciebie dojadę bezpiecznie"

  Każdego dnia, a szczególnie w Dzień Zakochanych, policjanci ruchu drogowego stawiają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Plakat skierowany do osób najbliższych kierowcy ma przypominać mu, że jest kochany, a w domu czekają na niego bliscy. Dlatego powinien jechać ostrożnie. Ma być właśnie tym impulsem, który sprawi, że kierowca użyje wyobraźni i opamięta się na drodze. Policjanci apelują o ostrożne, rozważne i trzeźwe poruszanie się po polskich drogach.

 • Pierwszy dzień w służbie i pierwsze zatrzymanie

  Mania, bo niej mowa, to policyjny pies patrolowo - tropiący, który wczoraj rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i już ma na swoim koncie zatrzymanie sprawcy przestępstwa. W pierwszym dniu służby, pełnionej wspólnie ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Jakubem Furczykiem, Mania wywęszyła chuligana, który uszkodził samochód. To dzięki jej doskonałemu węchowi i skutecznemu prowadzeniu przez przewodnika, 50-latek nie uniknie odpowiedzialności.

 • Poszukujemy kobiety, która udzielała pomocy nieprzytomnej 37-latce

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują kobiety, która w dniu 10 czerwca 2018 roku około godziny 6.30 w Bielsku-Białej na Drodze Krajowej nr 1 (na wysokości hali magazynowej firmy „ŁAKOĆ”), zatrzymała pojazd na poboczu i pomogła w udzielaniu pomocy nieprzytomnej 37-letniej pasażerce opla astry koloru srebrnego.

 • Zatrzymana za kradzieże

  Nawet do 5 lat więzienia grozi 21-letniej bielszczance, która jest podejrzana o kradzieże sklepowe. Jej łupem padły kosmetyki o wartości blisko 2 tysięcy zł. Sprawczynię ujęli pracownicy sklepu i przekazali w ręce czechowickich policjantów. Zatrzymana usłyszała już zarzuty.

 • Prowadzenie działalności gospodarczej, nawet tej jednoosobowej, wiąże się z koniecznością ponoszenia różnorodnych, również bardzo dużych kosztów. Dlatego też dla większości właścicieli firm, optymalizacja tych kosztów jest absolutnym priorytetem, a my zaprezentujemy Ci jeden z ciekawszych sposobów. Jest nim wirtualne biuro w Warszawie, a więc opcja skierowana do tych przedsiębiorców, którzy swoje biuro posiadają w domu, ale dla promocji swojej firmy zależy im na reprezentacyjnym, prestiżowym adresie.

  Wirtualne biuro, czyli właściwie co?

  Wirtualne biuro to usługa, dzięki której zyskasz wirtualny adres dla swojej firmy – ulokowany w centrum miasta i tym samym znany dla wielu osób, również spoza stolicy. Po co Ci taki adres? Jest on bardzo istotny z punktu widzenia marketingowego – wielu potencjalnych klientów Twojej firmy spojrzy na niego i wyrobi sobie pozytywną opinię o Twojej marce już na samym początku. Dużo lepiej mieć adres firmy w centrum Warszawy, niż na obrzeżach małej miejscowości – istnieje bowiem szansa na to, że promocja firmy może być skuteczniejsza.

  Wirtualne biuro w Warszawie da Ci szansę promowania swojej firmy za bardzo niewielką cenę (kilkadziesiąt złotych miesięcznie), a Ty będziesz mógł pracować w swoim miejscu – np. w domu. To rozwiązanie doskonałe zarówno dla freelancerów, jak również właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych. Warto przy tym dodać, że w cenie usługi zazwyczaj znajduje się obsługa korespondencji, w związku z czym wszelkie listy czy faktury, jakie będą przychodziły na Twój wirtualny adres, zostaną odebrane i przekazane Ci tak szybko, jak to tylko możliwe.

  Biuro wirtualne w Warszawie to również inne usługi!

  Myliłby się jednak ten, kto uważa, że biuro wirtualne to rozwiązanie wyłącznie dla osób, które chcą posiadać prestiżowy adres swojej firmy. Otóż okazuje się, że firmy tego typu, świadczą również szereg usług dodatkowych, dzięki którym możliwe jest skuteczniejsze realizowanie celów biznesowych.

  Możesz skorzystać np. z przestrzeni coworkingowych, a więc biura na godziny, które są doskonale wyposażone i pozwolą Ci pracować albo zaprosić klienta na rozmowę w sprawie oferty. To jeszcze bardziej podniesie prestiż Twojej firmy. Oczywiście do Twojej dyspozycji będą niezbędne przyrządy i urządzenia, a nawet… kuchnia, w której przygotujesz sobie obiad. Co więcej – wirtualne biuro w Warszawie zaoferuje Ci nawet salę konferencyjną, która również jest odpowiednio wyposażona i pozwoli Ci zorganizować spotkanie z większą liczbą osób, szkolenie czy rekrutację.

  Co jeszcze?

  To oczywiście nie wszystko – wirtualne biuro w Warszawie, oferując Ci rozmaite pakiety usług, umożliwia skorzystanie także z innych, niezwykle wartościowych usług, do których należą:

  • doradztwo prawne, dzięki któremu będziesz mieć możliwość skorzystania z porad prawnika – przez określoną liczbę godzin w miesiącu,
  • pomoc księgową, która pomoże Ci zapanować nad wszystkimi ważnymi dla firmy księgami, fakturami i dokumentami,
  • doradztwo finansowe i podatkowe, dzięki któremu zyskasz pełne wsparcie w zakresie prowadzonego przez siebie biznesu,
  • usługi informatyczne, dzięki którym nie będziesz mieć jakichkolwiek problemów ze sprzętem, na którym pracujesz,
  • usługi marketingowe, pozwalające na szybsze i skuteczniejsze promowanie własnej działalności.

  Oczywiście wybór pakietu, a co za tym idzie – usług, z których skorzystasz, należy do Ciebie. Możesz zdecydować się na wirtualny adres z obsługą korespondencji albo poszerzone usługi – łącznie z księgowością, doradztwem prawnym i np. salą konferencyjną. Wirtualne biuro w Warszawie daje w tym aspekcie niezwykle bogaty wybór możliwości, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy – dzięki temu zyskasz możliwość efektywnego realizowania swoich celów biznesowych.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – znajdź odpowiednie wirtualne biuro i zapoznaj się z jego ofertą bezpośrednio na stronie internetowej. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zadzwoń i dowiedz się, jak oferta biura może zostać skrojona pod kątem Twoich potrzeb.

  Wirtualne biuro – czym jest i czy przydaje się biznesmenom?

  Żywotność naszych smartfonów zależy od wielu czynników, jednym z nich jest sposób ich użytkowania. Telefony użytkowane w warunkach pracy fizycznej, w otoczeniu charakteryzującym się dużym zapyleniem lub w warunkach szczególnej podatności na upadki i uderzenia zachowują funkcjonalność relatywnie krócej niż urządzenia eksploatowane w warunkach pracy biznesowej, gdzie prawdopodobieństwo zarysowań lub pęknięć jest niewielkie. Żeby przedłużyć żywotność swojego telefonu możemy skorzystać z rozwiązań takich jak obudowa i szkło hartowane.

  Kupując szkło hartowane rzadko kiedy zwracamy uwagę na producenta. Zależy nam przede wszystkim na odpowiednim doborze rozmiaru szkła do wyświetlacza naszego telefonu. Większość szkieł hartowanych dostępnych obecnie na rynku to produkty uniwersalne, a jak to z produktami uniwersalnymi bywa… nie zawsze pasują idealnie. Dlatego czasami warto skorzystać z oferty produktów dedykowanych, takich jako szkło hartowane Xiaomi.

  Szkło hartowane marki Xiaomi - na co zwrócić uwagę wybierając zabezpieczenie dla telefonu?

  Na Polskim rynku nie trudno o zamienniki sprzedawane jako oryginalne szkło hartowane Xiaomi. Na ogół są one mniej odporne na uszkodzenia niż oryginalne szkło ochronne i/lub mniej czułe, co znacząco utrudnia korzystanie z funkcji dotykowych telefonu. W dobie, kiedy zdecydowaną większość aplikacji na smartfonie obsługujemy dotykowo zbyt mało czułe szkło może powodować nieprawidłowe działanie urządzenia, co z kolei może doprowadzić to tego, że szybko zrezygnujemy z zabezpieczenia pozostawiając wyświetlacz telefonu narażony na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Tymczasem oryginalne szkło hartowane Xiaomi oferuje trwałość i skuteczne zabezpieczenie, jednocześnie nie utrudniając pełnego korzystania ze wszystkich funkcji dotykowych telefonu.

  Szkło hartowane Xiaomi - przedłuż żywotność swojego smartfona

  Na co zwrócić uwagę szukając zabezpieczenia dla smartfona Xiaomi?

  Bardzo ważny aspekt to rodzaj zabezpieczenia. Wystarczy rozejrzeć się w sklepie z akcesoriami GSM, niekoniecznie internetowym, żeby zorientować się w tym jak szeroka i różnorodna jest oferta zabezpieczeń. W asortymencie większości producentów zabezpieczeń znajdziemy folie ochronne, szkła oraz szkła ochronne. Różnią się one pod względem odporności na uszkodzenia, w tym także upadki z niewielkich wysokości. Ale to nie wszystko. Zabezpieczenia telefonów różnią się od siebie także pod względem przylegania do wyświetlacza – najlepsze jest oczywiście szkło hartowane, które idealnie przylega do wyświetlacza, dzięki czemu między wyświetlaczem a warstwą zabezpieczenia nie tworzą się utrudniające korzystanie z funkcji dotykowych pęcherzyki powietrza.

  Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru zabezpieczenia do smartfonu jest przeznaczenie zabezpieczenia. Podobnie jak etui, folie ochronne i szkła hartowane są produkowane pod konkretne modele urządzeń mobilnych. Przed zakupem szkła hartowanego Xiaomi warto się upewnić, że szkło ochronne jest przeznaczone do naszego urządzenia mobilnego. W ten sposób będziemy mieli pewność, że ochrona będzie skuteczna i nie będzie wpływała negatywnie na użytkowanie smartfonu.

  Gdzie kupię szkło hartowane Xiaomi?

  Szkło hartowane przeznaczone do smartfonów Xiaomi znajdziemy w każdym dobrym sklepie z artykułami GSM. Jeśli jednak nie chcemy ryzykować, że odwiedzimy sklep na próżno najlepiej dedykowane szkło hartowane zamówić za pośrednictwem sprawdzonego sklepu internetowego z produktami marki Xiaomi. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze szkło będzie oryginalne i będzie funkcjonowało dokładnie w taki sposób, jaki od niego oczekujemy.

  Kolejni wandale ujęci.

  W dniu 13.02.2019r. około godz. 2.00 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie od mieszkańca Bielska-Białej dotyczące trzech mężczyzn, którzy za pomocą farby umieszczali napisy na elewacji budynku przy ul. Komorowickiej 7 w Bielsku-Białej.

 • Odpowie za nękanie byłej żony

  Zarzuty uporczywego nękania byłej żony i naruszenia jej nietykalności cielesnej usłyszał 37-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Sprawca tych przestępstw został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Szczyrku. Prokurator objął go już policyjnym dozorem. Zakazał mu też kontaktowania się z byłą żoną i zbliżania do niej. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Służby przygotowane do zabezpieczenia konferencji dotyczącej Bliskiego Wschodu

  W Warszawie w dniach 13 i 14 lutego br.odbędzie się konferencja w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Polska jest gospodarzem spotkania i wraz ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki jego współorganizatorem. W związku z tym Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień "ogólny" podwyższonej gotowości ALFA oraz drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) w zakresie cyberbezpieczeństwa na terenie miasta stołecznego Warszawy.

 • Kuba i Śruba wspólnie z policjantami rozdawali odblaski

  Wspólne patrole policjantów z drogówki, przedstawicieli Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz znanych z kreskówek maskotek Kuby i Śruby pojawiły się wczoraj w centrum Bielska-Białej. Patrole rozdawały pieszym odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze w okresie zimowym. Działania prowadzone były w ramach akcji „Bezpieczni = Widoczni”, które honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

 • Uciął sobie drzemkę w okradanym barze

  Beztroski włamywacz próbował okraść lokal przy bielskiej ul. Cyniarskiej. Wybił szybę w oknie, skradł z kasy 200 zł i... uciął sobie drzemkę. Z błogiego odpoczynku wybudził go właściciel i policjanci z bielskiej „jedynki”, którzy odzyskali skradzioną przez niego gotówkę. Zatrzymany jest już po zarzutach. Grozi mu teraz do 10 lat za kratami.

 • 19671971115ae20b82a24be1e4f2a54add478a92.jpg
  8 lutego, po ciężkiej chorobie zmarła Lucyna Bardel - prezes zarządu Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej.
  861fbe41fbeac3253e4ba1566b5301b41d5be19c.jpg
  Śląskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej zaprasza na spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców Konkurs z Działania 3.2 Innowacje w MŚP Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego...
 • Działania „Bezpieczny przejazd”

  Policjanci z bielskiej drogówki oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych – Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Celem tych działań jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Wczoraj mundurowi prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 • Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo

  W dniu 28 lutego 2019 r. w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo. Organizatorem mistrzostw jest Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane są do dnia 22 lutego 2019 r.