eb48cf3e72391823bad58a5bb2d8fec9f05f3cfe.png
12 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w 9. Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii. Odbędzie się on w Parku im. Juliusza Słowackiego gdzie jak co roku przygotowano mnóstwo atrakcji.
906325738eb91a49c3930bfe47e24300c6d775e5.jpg
W Urzędzie Miejskim podsumowano konkurs plastyczny „Malowany dzień środowiska”, który odbył się w ramach obchodzonego 5 czerwca Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
afe57574f6c53675809f1d763767fbe1ac6223c5.jpg
10 czerwca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się IX sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
 • Elżbieta Witek nowym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

  Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Elżbietę Witek na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Nowa szefowa MSWiA zastąpiła na stanowisku Joachima Brudzińskiego, który otrzymał mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 • Lekcje wychowawcze z czechowickimi dzielnicowymi

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach na ostatniej prostej roku szkolnego spotykają się z uczniami szkół i prowadzą dla nich prelekcje poświęcone uzależnieniom, cyberprzemocy oraz konsekwencjom nieprzestrzegania prawa. Poruszane przez nich tematy są niezwykle istotne w przededniu letnich wakacji. Współpraca z pedagogami szkolnymi i wychowawcami klas jest elementem programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 • Szukamy sprawcy przywłaszczenia portfela. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach poszukują mężczyzny, który jest podejrzany o przywłaszczenie portfela w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Niepodległości 47. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • Bielscy policjanci zabezpieczają Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej 2019

  W Bielsku-Białej trwa młodzieżowy Mundial. Policjanci zabezpieczali wczoraj pierwszy mecz fazy pucharowej. W 1/8 finału starły się reprezentacje Argentyny i Mali. Mecz zakończył się dopiero po serii rzutów karnych. Podczas zabezpieczenia nie doszło do wydarzeń nadzwyczajnych, a mecz zakończył się zwycięstwem sportowego ducha i zasad fair-play. W najbliższą sobotę zostanie rozegrane ostatnie spotkanie, którego gospodarzem jest Bielsko-Biała.

 • Szukamy sprawcy kradzieży. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach poszukują mężczyzny, który jest podejrzany o kradzież w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Braterskiej. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • Uwaga na oszustów!

  W Bielsku-Białej grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który miał wypadek komunikacyjny i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy żeby wykupić się od odpowiedzialności. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

 • 91317452627716655cf4edbe1851fe350e7a2dfa.jpg
  7 czerwca Stara Fabryka w Bielsku-Białej rozkręci maszynę przemysłowych historii i rozpocznie urodziny święta Szlaku Zabytków Techniki. Przestrzeń oddziału Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej od dziesięcioleci pozostaje nieodzowną częścią...
  0e7f3a181e61af0d72a280ec4ceaef883d45c083.jpg
  Stowarzyszenie „Region Beskidy” zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie mikroprojektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG...
  Drukuj
  PDF

  Więcej…31 maja 2019r. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach odwiedzili dzieci z przedszkola Córek Bożej Miłości w Wilkowicach.

  W trakcie spotkania przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, zobaczyły także wnętrze strażackiego samochodu, w którym mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy.

  Spotkanie było również dobrą okazją do przypomnienia dzieciom numerów alarmowych oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi w czasie zgłaszania zdarzenia. Na koniec każde z dzieci ćwiczyło na mini torze strażackim.

 • Posterunek Policji w Wilkowicach już wkrótce otworzy się dla mieszkańców

  W Posterunku Policji w Wilkowicach będzie służyło siedmiu policjantów - dwóch dzielnicowych, czteroosobowa drużyna patrolowa i czuwający nad funkcjonowaniem jednostki kierownik posterunku. Wilkowiccy stróże prawa będą do dyspozycji mieszkańców przez siedem dni w tygodniu. Trwają prace wykończeniowe, aby niebawem oddać posterunek do dyspozycji Wilkowiczan.

 • Łańcuch bezpieczeństwa na bielskich drogach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej przeprowadzili wspólna akcję. Na bielskich ulicach propagowali trzeźwość za kierownicą. Uczniowie utworzyli łańcuch na chodnikach, po obu stronach ulicy Piastowskiej, a mundurowi z drogówki przeprowadzali kontrole trzeźwości kierujących.

 • Dzień Dziecka

  W sobotę 1 czerwca br. w imprezie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka wzięli również udział funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bielsku-Białej.

  61037561ad5c53d257b54d9ffeabbc015cfc7536.jpg
  W dniach od 15 do 19 maja bieżącego roku Bielski Chór Kameralny działający od dwudziestu sześciu lat pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury reprezentował Polskę na 6th Vietnam International Choir Competition w Hoi An (Wietnam).
  fb49d3be5b91b3c9d59b180e2d4c90633299c692.jpg
  Zapraszamy mieszkańców Bielska-Białej do udziału w konkursie na „Najpiękniejsze Miasto 76. Tour de Pologne UCI World Tour”. Tegoroczna edycja będzie okazją do wspólnego przeżywania kolarskich emocji, a także zaangażowania...
  e3e4401a95a816f2c66870a946c057bd350ed021.jpg
  1 czerwca, stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”, w związku z 30. rocznicą wyborów czerwcowych 1989 roku zorganizowało w Urzędzie Miejskim spotkanie uczestników tamtych wydarzeń...
 • Policjanci i aktorzy połączyli swoje siły z okazji Dnia Dziecka

  Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, przy współpracy z Teatrem Lalek Banialuka oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przygotowali wspólne przedsięwzięcie dla dzieci z domów dziecka i podopiecznych rodzin zastępczych. Policjanci zaprezentowali dzieciom sprzęt policyjny, przybliżyli im swój zawód oraz przeprowadzili prelekcję, której tematem było bezpieczeństwo najmłodszych. Ogromną atrakcją dla dzieci było przedstawienie spektaklu "Pchła Szachrajka" oraz zwiedzanie teatru.

 • Minister Joachim Brudziński podsumował półtora roku na stanowisku szefa MSWiA

  - Półtora roku, które było mi dane spędzić na stanowisku szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, było dla Polaków czasem bezpiecznym – powiedział minister Joachim Brudziński podczas podsumowania swojej pracy w resorcie.