Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie z dyrektorami placówek pomocy społecznej.

890ebe6069d08ce50a99b37e3af5be8330c74c46.jpg
Trwają przygotowania do montażu dekoracji, które ozdobią ulice naszego miasta w okresie świąt i Nowego Roku. W Bielsku-Białej zamontowanych będzie ponad 600 elementów dekoracyjnych.
9018afce914ca8309f85b731ef0287f6d6da5100.jpg
Święta na Starówce – trzydniowe wydarzenie, organizowane przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX i Bielskim Centrum Kultur...
 • Dopalaczom mówimy STOP

  Policjanci z bielskiej komendy byli gośćmi spotkania rodziców i grona pedagogicznego bielskiego "KEN-a". Prelekcja zorganizowana dla rodziców i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej poświęcona była tematyce dopalaczy i przemocy rówieśniczej.

 • Bezpieczne „Andrzejki”

  W dniu 30 listopada tradycyjnie obchodzone są „Andrzejki”, będące dla wielu osób okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed adwentem. Policjanci apelują do kierowców o nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

 • Ruszyła infolinia dla mieszkańców w związku z COP 24

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach działa całodobowo Zintegrowane Stanowisko Dowodzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, utworzone w związku z organizacją szczytu klimatycznego COP24. Stanowisko zostało utworzone w celu skoordynowania działań wszystkich podmiotów i służb zabezpieczających wydarzenie, aby w przypadku potrzeby reakcji, zachować sprawny obieg informacji oraz szybkość i efektywność działań.

 • Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Trafił do aresztu za groźby i złamanie zakazu zbliżanie się do partnerki

  Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 50-letni bielszczanin, który jest podejrzany o groźby kierowane wobec byłej partnerki oraz złamanie zakazu zbliżania się do 40-latki. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej, po kolejnej domowej awanturze. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

 • Projekt ProteCHt2save rozwija się intensywnie. W powiecie bielskim 13 listopada gościł Milos Drdacky, ekspert projektu z czeskiego ITAM (Instytut Mechaniki Teoretycznej I Stosowanej Czeskiej Akademii Nauk).

  W miniony weekend w Sianowie (woj.zachodniopomorskie) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie. W rywalizacji brali udział także zawodnicy z powiatu bielskiego

  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków.

  Jubileusz 55–lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wilamowicach pokazał jak ważną rolę pełni w środowisku lokalnym ta organizacja.

  W minioną sobotę w Janowicach miały miejsce uroczystości związane z obchodami 70-lecia działalności Koła Łowieckiego "Bażant" z siedzibą w Bestwinie. Rozpoczęły się dziękczynną mszą św. odprawioną za wstawiennictwem św. Huberta, patrona myśliwych za wszystkich członków koła wraz z rodzinami.

  664a1d5aed5a6f41deae4bd5fa617a3a5e9d7307.jpg
  27 listopada br. Maria Zachara obchodziła 101. urodziny. Z tej okazji, w minioną środę, w imieniu samorządu naszego miasta życzenia jubilatce złożyli Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Danuta Brejdak, dyrektor Biura Rady Miejskiej. ...
  e4aa748aae77b6c8d6ba691039be532fa769b072.jpg
  29 listopada odbyła się II sesja VIII kadencji Rady Miejskiej Bielska-Białej. Podczas obrad ustalono skład stałych Komisji Rady Miejskiej. Dokonano także wyboru przewodniczących poszczególnych z nich.
 • Śmiertelne potrącenie. Apel o ostrożność na drogach

  Policjanci z bielskiej drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około 6.20 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Traugutta. Kierujący toyotą avensis, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 79-letnią kobietę. Pomimo prowadzonej reanimacji oraz wysiłków lekarzy i ratowników medycznych, kobiety nie udało się uratować. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność!