Drukuj
PDF

Wczoraj w nocy doszło do poważnego wypadku samochodowego w Bielsku-Białej. Około godz. 1.25 w al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej samochód osobowy marki BMW uderzył w betonowy słup latarni i dachował. Wskutek zdarzenia z auta wypadł mężczyzna, a pasażerkę trzeba było wycinać specjalistycznym sprzętem z pojazdu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, policja udzielała pomocy mężczyźnie, który wypadł z uszkodzonego pojazdu. Wewnątrz pojazdu znajdowała się kobieta. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do rannej kobiety. Następnie po odgięciu niezbędnych elementów konstrukcyjnych samochodu, pasażerka została przełożona na deskę ortopedyczną i ewakuowana na zewnątrz, po czym zabrana do karetki. Z uwagi na obrażenia koordynator medyczny działań ratunkowych zadecydował o zabraniu rannych do szpitala.

 • Nietrzeźwy kierowca potrącił kobietę

  Policjanci z bielskiej drogówki ustalają okoliczności dzisiejszego potrącenia pieszej. Do zdarzenia doszło tuż przed 7.00 w Bielsku-Białej na ul. Piastowskiej. Kierujący fordem potrącił 38-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych . Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie blisko promil alkoholu.

 • Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. Grozi mu do 12 więzienia

  Policjanci z wydziału kryminalnego i komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój. Napastnik zaatakował bielszczanina. Pobił go i skradł mu telefon komórkowy oraz dowód osobisty. Śledczy odzyskali zrabowane mienie. Sprawca jest już po zarzutach. Bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi mu do 12 lat za kratami.

 • Nietrzeźwy kierował skuterem śnieżnym

  Aż 3 promile alkoholu miał w organizmie młody mężczyzna, który kierował skuterem śnieżnym. Sprawca na widok policyjnego radiowozu odrzucił kanister z paliwem i zaczął uciekać. Policjanci z komisariatu w Szczyrku zatrzymali 25-latka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat za kratami.

 • Nietrzeźwy i bez prawa jazdy uciekał przed policjantami

  Nawet do 5 lat więzienia grozi 19-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policyjnym pościgiem, sprawca łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Nastolatek tłumaczył się przed policjantami, że zdawało mu się, że zdoła uciec, bo najwyraźniej naoglądał się zbyt wiele filmów sensacyjnych.

 • „Stok nie jest dla bałwanów” - konkurs fotograficzno-plastyczny

  Jednym z elementów akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" jest konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 marca 2019 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub pracy fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 marca 2019 r.

 • Policjanci z Kobiernic zatrzymali sprawcę kradzieży. Pomógł im emerytowany stróż prawa

  Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali w pościgu sprawcę kradzieży. Łupem rabusia padła saszetka, a wraz z nią pieniądze i dokumenty. W zatrzymaniu złodzieja pomógł im emerytowany policjant z Brzeszcz. Za kradzież zatrzymanemu 36-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

 • Bez chwili wahania weszli w ogień, aby ratować ludzkie życie

  Szybkość, odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu. W sytuacjach trudnych i kryzysowych, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób, te właśnie cechy są decydujące. Takimi cechami wykazali się dzisiaj sierż. sztab. Radosław Dendys i st. post. Mateusz Barabasz – policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach, którzy uratowali z pożaru kobietę i mężczyznę. Bez chwili wahania weszli do środka palącego się domu i wyprowadzili poszkodowanych, a następnie ugasili pożar.

 • Policyjni narciarze pomogli małej Marysi i otrzymali wyjątkowe podziękowania

  Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe wyrazy wdzięczności od rodziny z Warszawy dla policyjnego patrolu narciarskiego. Mała Marysia i jej rodzice w swoim liście dziękują policjantom za wsparcie, gdy dziewczynka przewróciła się na stoku i złamała obojczyk. Mundurowi udzielili jej pomocy, wezwali służby ratunkowe i do przyjazdu ratownika wspierali cierpiące dziecko. Wdzięczna 8-latka kilka dni później przygotowała dla policjantów piękną laurkę.

 • Dwie osoby poważnie ranne w wypadku na al. Armii Krajowej

  Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około 1.25 w Bielsku-Białej na al. Armii Krajowej. 28-letni kierujący samochodem marki BMW utracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w betonowy słup energetyczny, a następnie przewrócił się na dach. Kierowca siłą uderzenia został wyrzucony z samochodu, a zakleszczoną w aucie pasażerkę musieli ratować strażacy używając specjalistycznego sprzętu.

 • Wypłaciła pieniądze z banku i przekazała oszustom

  Mężczyzna, który skontaktował się telefonicznie z 77-letnią bielszczanką podawał się za funkcjonariusza z bielskiej komendy przy ul. Wapiennej zajmującego się rozpracowaniem grupy oszustów, którzy kradną oszczędności z rachunków bankowych. Przekonał kobietę, że musi pomóc śledczym. Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami naciągacza. Wypłaciła z banku ponad 20 tys. zł i przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie. Dlatego apelujemy o ostrożność!

 • Niebezpieczny tlenek węgla

  17-letni bielszczanin trafił wczoraj do szpitala w Sosnowcu na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej. Apelujemy o ostrożność przy korzystaniu z gazowych instalacji grzewczych!

 • Fałszywy policjant wyłudził od 81-letniego bielszczanina 20 tys. zł

  Fałszywy policjant wyłudził wczoraj 20 tys. zł od 81-letniego mężczyzny. To już niestety drugie takie oszustwo, do którego doszło w ostatnich dniach w Bielsku-Białej. Dokładnie w Dzień Babci, 21 stycznia sprawca oszukał w podobny sposób 77-letnią kobietę. Seniorka wypłaciła z banku 20 tys. zł i przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie. Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę i ostrożność!

 • Policjanci zatrzymali notorycznego złodzieja. Trafił już do aresztu

  Jako źródło utrzymania podał - kradzieże. Policjanci z komisariatów I i III w Bielsku-Białej zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o liczne kradzieże sklepowe. Sprawca skradł mienie o łącznej wartości blisko 10 tys. zł. Jest już po zarzutach. Bielski sąd – na wniosek śledczych – podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Sprawcy przemocy domowej spędzą w areszcie najbliższe miesiące

  Aż trzech sprawców przemocy domowej zatrzymali w ostatnim czasie policjanci z komisariatu w Jasienicy. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Bielski sąd – na wniosek śledczych – podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat więzienia.

 • Akcja „Widoczni = bezpieczni” na bielskich drogach

  Wczoraj wieczorem policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy, przedstawiciele Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dziennikarze Radia Bielsko i portali Bielskie Drogi oraz bielsko.biala.pl prowadzili działania pod hasłem „Widoczni – bezpieczni”. Tradycyjnie już, celem tej corocznej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim podniesienie świadomości pieszych, jak ważne są odblaski podczas poruszania się drogami po zmierzchu.

 • Wraz ze zmianami ustrojowymi i otwarciem się rynku w latach dziewięćdziesiątych, w Polsce pojawiły się odwodnienia szczelinowe. Tak samo jak też i w przypadku innych przeróżnych materiałów oraz rozwiązań technologicznych, czy też technicznych, które napływały w tamtym czasie do naszego kraju. Zanim zaczęto stosować odwodnienia szczelinowe, wykorzystywano odwodniania, które składały się z wylewanych koryt, zaopatrzonych w ramki oraz żeliwne bądź stalowe kraty.

  Jeżeli chodzi o systemy odwodnień szczelinowych podzielić je można według konkretnych kategorii:

  • miejsce zastosowania
  • rodzaj materiału
  • sposób wbudowania oraz konstrukcja

  Klasyfikacja ze względu na miejsce zastosowania

  Odwodnienia szczelinowe, liniowe parkingów i garaży

  Odwodnienia szczelinowe, podzielić można na dwie grupy. Na systemy, które instalowane są w zewnętrznych obiektach, gdzie ich zadaniem jest odprowadzanie wody opadowej oraz systemy, które powinny odprowadzać wodę i wszelkie inne ciecze wewnątrz budynków, gdzie opady nie występują. Korytka, które wykorzystywane są na dachach i tarasach, to już innego rodzaju systemy.

  Jeżeli chodzi o obiekty zewnętrzne, należy wymienić przede wszystkich wszelkie parkingi, drogi, zjazdy, place magazynowe, stacje paliw, place manewrowe, obiekty sportowe, wjazdy czy też aleje spacerowe. Najczęściej są to po prostu powierzchnie drogowe. Charakteryzują się one tym, że wymagają one odprowadzania bardzo dużych ilości wody. Warto wspomnieć, że tego typu odwodnienia muszą być niezwykle odporne na duże obciążenia. Stąd też ich wymiary oraz konstrukcje, znacznie różnią się od systemów, które wykorzystywane są wewnątrz budynków. Natomiast budynki, w których stosuje się odwodnienia szczelinowe to chociażby hale produkcyjne, garaże wielokondygnacyjne, magazyny oraz przeróżne obiekty użyteczności publicznej.

  Klasyfikacja ze względu na rozdaj materiału:

  Korpusy korytek ściekowych wykonane mogą być z różnych materiałów. Są to m.in.: beton, beton żywiczny, beton cementowo-polimerowy, beton wzmocniony włóknem szklanym cyrkonowym, polichlorek winylu PVC, stal nierdzewna oraz polietylen. Te systemy najczęściej posiadają ruszty wykonane ze stali, żelaza bądź też niekiedy z tworzyw sztucznych. Odnaleźć można też takie odwodnienia szczelinowe, które zamiast rusztu posiadają szczelinę stworzoną ze stali nierdzewnej.

  Klasyfikacja ze względu na sposób wbudowania i konstrukcję

  Wyniku tego, że posiadają bardzo cienkie ścianki o grubości nieprzekraczającej pół centymetra – korytka typu „M”, poza fundamentowej ławy, wymagają jeszcze obetonowania bocznego. To jakiej klasy będzie obetonowanie i jakie musi mieć wymiary, sporo zależy od poziomu obciążeń odwodnień. Wymienić można korytka zrobione z betonu oraz betonu wzmocnionego włóknem szklanym, korytka stalowe, z betonu żywicznego, stalowe jak i z tworzyw sztucznych. Można jeszcze pod to podpiąć odwodniania posiadające ruszt oraz odwodnienia szczelinowe i monolityczne, charakteryzujące się jednobryłową budową rusztu i korpusu.

  Bardzo solidna budowa oraz wmontowane zbrojenia zapewniają, że korytka typu „I”, nie potrzebują, żadnych dodatkowych zabezpieczeń ani też bocznego obetonowania. W tych korytkach dno oraz ściany wykonane są z żelbetu. Grubość tego dna oraz ścian może sięgać nawet piętnastu centymetrów. Tak też, do tego typu zaliczyć można odwodnienia posiadające żeliwny ruszt oraz te szczelinowo – monolityczne.

  Panująca moda na baseny termalne wciąż nie ustaje, a nawet stopniowo wzrasta. Są to powszechnie znane miejsca, które niczym magnes przyciągają zatrważające liczby turystów. Kuszą przede wszystkim tym, że można tam zadbać o swoje zdrowie, a jednocześnie spędzić miło czas. Pozostaje jednak pytanie, jakie miejsce wybrać? Termy na Słowacji, czy nasze polskie termalne baseny?

  Termy Szaflary

  Chcąc skorzystać z kąpielisk termalnych w Polsce, świetnym rozwiązaniem może się okazać wyjazd do miejscowości Szaflary. Jest to wieś, znajdująca się bardzo blisko Zakopanego i Nowego Targu. Na miejscu, czekają na gości aż cztery baseny termalne. Woda w nich jest schłodzona do około 34 stopni Celsjusza. Kąpiele w tych wodach są bardzo korzystne dla naszego zdrowia, gdyż woda obecna w basenach jest zmineralizowana. Tego typu termalne kąpieliska mogą być doskonałym miejscem dla wszystkich osób, które borykają się z problemami mięśniowymi i chorobami stawów. To samo tyczy się wszystkich z problemami dermatologicznymi.

  Tak naprawdę to pobyt w Szaflarach polecany jest każdemu, bez względu na stan zdrowia. Z pewnością jest idealnym sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. Dzięki niezliczonej liczbie atrakcji i udogodnień, każdy jest w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie i należycie się zrelaksować.

  Słowackie termy

  Nie bez powodu Słowacja jest coraz częściej wybieranym krajem do spędzenia urlopów, wakacji i ogólnie wolnego czasu. Jest multum atrakcji i miejsc gdzie podczas pobytu tutaj, warto się wybrać. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza Słowackie termy http://www.termyuniejow.pl/pl/termy-slowacja.

  Termy na Słowacji to multum bardzo znanych i renomowanych ośrodków jak m.in. ten w miejscowości - Pieszczany. Faktem historycznym jest, że z tamtejszych źródeł bardzo często korzystali nawet starożytni Rzymianie. Wiadomo także, że historia uzdrowiska w tej miejscowości sięga aż przeszło dwustu lat wstecz.

  Równie bogatą historią, mającą swoje początku około XVII wieku pochwalić się może kolejny popularny ośrodek na Słowacji, a dokładnie Bardiejowskie Kąpiele. Ze względu na swe położenie, bardzo blisko granicy. Może cieszyć się ogromną popularnością ze strony polskich turystów. To miejsce najczęściej rekomenduje się przede wszystkim, osobom borykającym się z problemami układu oddechowego i trawieniem.

  Kolejny kurort, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników kąpieli termalnych, to Tuczańskie Cieplice. W tej miejscowości, wodę w leczniczych celach stosowano już w XV wieku. Warty odnotowania jest fakt, że najczęściej to miejsce odwiedzają turyści, którzy zmagają się z nerwicą oraz chorobami układu moczowego i trawiennego. Leczniczych właściwości powinni także doświadczyć Ci, którzy na co dzień zmagają się z problemami ginekologicznymi oraz narządami ruchu.

  Na wszystkich odwiedzających Szklane Cieplice czekają źródła geotermalne, których jest aż dwanaście. Uzdrawiające właściwości tutejszych wód, świetnie radzą sobie z nerwicą oraz ze schorzeniami narządów ruchu.

  Beszeniowa – jest to miejscowość znajdująca się w okolicach rejonu Liptowskiego Mikulasza. Właśnie tam swoje miejsce ma jeden z najpopularniejszych ośrodków z wodami termalnymi na Słowacji. Kraj ten jest bardzo dumny również z parku Tatralandia. Ostatnimi czasy stał się tam prawdziwym turystycznym hitem. Widać to szczególnie po liczbie turystów, także tych napływających z naszego kraju.

  słowackie termy i polskie baseny termalne

  W Warszawie zarówno rynek pierwotny, jak i rynek wtórny oferują mieszkania na sprzedaż w cenach wykraczających daleko poza możliwości budżetowe większości rodzin. Oznacza to, że dla wielu z nas zakup własnego mieszkania wiąże się z koniecznością pozyskania środków finansowych z zewnątrz. Najczęstszą formą kredytowania inwestycji mieszkaniowych są kredyty hipoteczne. Ale życie z przysłowiową hipoteką nie jest przyjemne, często wiąże się z koniecznością rezygnacji z różnych mniejszych i większych przyjemności w życiu, takich jak zagraniczne wycieczki czy wakacje nad Bałtykiem. Dlatego szukając mieszkania często staramy się znaleźć „coś”, co nie obciąży naszego rodzinnego budżetu na dziesięciolecia. W przypadku młodych rodzin rozwiązaniem takim może być mieszkanie dofinansowywane z programu rządowego. Jednak dofinansowaniem rządowym nie są objęte wszystkie mieszkania. Ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy nowa inwestycja zostanie objęta dofinansowaniem jest cena mieszkania. Mieszkania na sprzedaż uznane za zbyt drogie nie są dofinansowywane. W praktyce okazuje się, że gros mieszkań oferowanych przez rynek pierwotny w Warszawie nie kwalifikuje się do pomocy finansowej ze względu na zbyt wysoką cenę za metr kwadratowy. Nie oznacza to jednak, że jako młoda rodzinna poszukująca swojego pierwszego M musimy zrezygnować z luksusu mieszkania w Warszawie. Na dobrą sprawę nie musimy nawet rezygnować z luksusu, jaki oferują nowe mieszkania na sprzedaż powstające w nowoczesnych budynkach. Warunkiem jest lokalizacja.

  Mieszkania na sprzedaż – rynek pierwotny z dopłatą rządową

  Oferowane przez rynek pierwotny w dzielnicy Białołęka mieszkania na sprzedażto bogaty wybór lokali mieszkalnych o różnych metrażach, wśród których z łatwością możemy znaleźć nowe mieszkania Białołęka w cenach kwalifikujących nabywców do skorzystania z odpłat rządowych dla Młodych Rodzin oraz innych form wsparcia przewidzianych przez programy rządowe na lata kolejne. Nowe inwestycje mieszkaniowe, które wypuściły na rynek pierwotny mieszkania na sprzedaż w cenach kwalifikujących nabywców do uzyskania dofinansowania to m.in. Ogrody Wiślane powstające na terenie dzielnicy Białołęka.

  Ogrody Wiślane to nowoczesna inwestycja, w ramach której na terenie osiedla mieszkalnego Tarchomin w Białołęce powstaje kompleks ośmiu trzypiętrowych budynków, które zaprojektowano i wykonuje się w zgodzie z najnowocześniejszymi trendami architektonicznymi oraz innowacyjnym technologiami. Powstające na terenie Białołęka budynki doskonale komponują się z otoczeniem, dając przyszłym mieszkańcom możliwość cieszenia się okalającymi inwestycję rozległymi terenami zielonymi, gdzie nie brakuje alejek spacerowych umożliwiających aktywny wypoczynek oraz rekreację całej rodzinie.

  Co wyróżnia Ogrody Wiślane na rynku pierwotnym?

  Pisaliśmy już o rozsądnej cenie za metr kwadratowy, która kwalifikowała mieszkania do dopłat rządowych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Pisaliśmy także o nowoczesnych budynkach powstających w zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi i budowlanymi. Nie wspomnieliśmy natomiast o metrażu dostępnych mieszkań na sprzedaż, a jest on naprawdę zróżnicowany. W ofercie dewelopera dostępne były mieszkania o metrażu od 30 do 101 m2, co czyniło inwestycję interesującą dla zróżnicowanej grupy klientów – od singli poszukujących niewielkich mieszkań, przez rodziny z dziećmi, aż po nabywców zainteresowanych przestronnymi apartamentami z prywatnymi tarasami na dachach budynków.

  Białołęka oferuje mieszkania na sprzedaż w rozsądnych cenach

  aa8acc24ada29674bd91f23ee329fa9df63621a8.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 12:30 dnia 18.01.2019 do godz. 20:30 dnia 18.01.2019 oblodzenia (stopień 1).
  f8437e74014968e0a473ab13a9fe134711039e89.jpg
  Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że 21 stycznia rozpoczynają się zapisy dzieci na zajęcia w ramach organizowanej podczas ferii zimowych akcji „Zima w Mieście na Sportowo".