• Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy wsparciu Starostwa Bielskiego i Gminy Jasienica.

 • Wiosną giną rowery! Pamiętaj o oznakowaniu jednośladu

  Wiosną rośnie liczba kradzieży rowerów. Najwięcej jednośladów ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone. Dlatego apelujemy do Państwa o ich właściwe i staranne zabezpieczenie.

 • Potrącił rowerzystkę i uciekł. Szukamy sprawcy

  Do wypadku doszło w minioną sobotę (23 marca) około 15.00 w Ligocie na ul. Bielskiej. 26-letnia rowerzystka na skutek potrącenia przez kierującego samochodem ciężarowym odniosła obrażenia. Sprawca nie zatrzymał się, by udzielić rannej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Świadków tego wypadku, a w szczególności osoby, które mogą pomóc policjantom w ustaleniu sprawcy prosimy o kontakt z bielską policją - nr alarmowe 997 lub 112.

 • Uczniowie z Zawiercia z wizytą w bielskiej komendzie

  Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Pupile wzięli udział w prelekcji poświęconej odpowiedzialności karnej nieletnich oraz zapoznali się z pracą bielskich stróżów prawa i zwiedzili budynek komendy.

 • Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej oraz prokurator ustalają szczegółowe okoliczności w jakich doszło do śmierci 16-letniej bielszczanki, a jej 16-letni brat w ciężkim stanie trafił do szpitala. Wstępne ustalenia wskazują, że młodzi ludzie zatruli się tlenkiem węgla. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok 16-latki.

 • Zaproszenie na debatę. „Bezpieczeństwo w każdym wieku. Zadania dla współczesnego policjanta”

  Debata odbędzie się w dniu 28.03.2019 roku o godz. 12.00 w Bielsku-Białej w Centrum Organizacji Pozarządowych przy Placu Opatrzności Bożej 18. Będzie dotyczyć bezpieczeństwa osób w wieku senioralnym i osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie jest planowane w ramach odbywającego się w tym dniu „Dnia Otwartego dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami” organizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

 • 757fa15df154280633944853bbcc09c1cf9242d5.jpg
  21 marca, podczas pierwszego spotkania, oficjalnie rozpoczęła funkcjonowanie Zjednoczona Bielska Inicjatywa Rowerowa. ZBIR będzie forum konsultacyjnym i opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Bielska-Białej w zakresie polityki rowerowej.
  0ef84b8d28368c16b89a077a3bd96b42f2ad66d8.jpg
  Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej wraz z Fundacją Młodego Kina w Warszawie po raz piąty organizują konkurs „Filmujemy Bielsko-Białą!” Konkurs ma charakter otwarty, jest przeznaczony dla filmowców amatorów...
  grafika
  W poszczególnych Radach Osiedli trwają zebrania sprawozdawcze. W Osiedlu Biała Północ, zaplanowane na 26 marca 2019 roku, zebranie sprawozdawcze zostało przełożone na 9 kwietnia 2019 roku na godz. 17.00.
 • Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji"

  Trwają przygotowania do Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” organizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP przy wsparciu Biura Historii i Tradycji Policji KGP oraz Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Miło nam poinformować, że zaproszenie do grona ekspertów przyjął znany i lubiany aktor Waldemar Obłoza.

 • Kierowco, noga z gazu - „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policjanci prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju.

 • Nowoczesność nawiązująca do tradycji – prezentacja nowego umundurowania wyjściowego Policji

  Rok 2019 jest szczególny w historii formacji. Z okazji Jubileuszu 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zaplanowanych zostało wiele przedsięwzięć. Jednym z nich jest wprowadzenie nowego umundurowania wyjściowego Policji, którego prezentacja odbyła się dzisiaj (22 marca br.) w Biurze Historii i Tradycji Policji KGP.

 • Do aresztu za przemoc domową

  Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 36-letni mężczyzna, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoją partnerką. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu I w Bielsku-Białej. Jest już po zarzutach. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Nieuczciwi magazynierzy kradli towar z przesyłek kurierskich

  Dwaj magazynierzy wyjątkowo „sumiennie” wypełniali swoje obowiązki. Oprócz ewidencjonowania i przepakowywania towaru, sukcesywnie wynosili sprzęt elektroniczny i inne wartościowe rzeczy z jednej z firm przewozowych w Rybarzowicach. Ukradli nowoczesną elektronikę, specjalistyczny sprzęt, biżuterię i odzież o wartości ponad 50 tys. zł. Sprawcy zostali wczoraj zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego bielskiej komendy. Grozi im do 5 lat więzienia.

 • 16db7422bd0a5589e61b19cebd3e0cb728c9ef89.jpg
  20 marca w Przedszkolu nr 42 oddano do użytku nowe skrzydło budynku, które powstało w ramach realizacji unijnego projektu pod nazwą „Radosne przedszkolaki”.
 • „Na Drodze - Patrz i Słuchaj”

  „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – rusza akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych i kierujących pojazdami.

 • Policyjne działania w "dzień wagarowicza"

  Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest powszechnie uznawany za „dzień wagarowicza”, jednak należy pamiętać, że młodzi ludzie pozbawieni opieki i kontroli mogą stać się ofiarami przestępstw. Dlatego też policjanci właśnie dzisiaj szczególnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 • Policjanci odnaleźli zaginionego

  Dzisiaj nad ranem policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej odnaleźli 81-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Zaginiony wyszedł z domu 18 marca 2019 r. w godzinach popołudniowych. Mężczyzna został oddany pod opiekę rodziny. Wrócił już do domu.

 • 15-latek zatrzymany za kradzież

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i pracownicy ochrony zatrzymali 15-letniego bielszczanina. Sprawca skradł w drogerii markowe perfumy warte ponad pół tysiąca zł. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. O dalszym losie zatrzymanego rozstrzygnie wkrótce sąd dla nieletnich.

 • Wojewódzkie Mistrzostwa w Sportach Siłowych

  Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach realizując Kalendarz Imprez Sportowych zatwierdzony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach organizuje w dniu 05 kwietnia 2019 r. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. Serdecznie zapraszamy policjantów do udziału w mistrzostwach.

 • Zarzuty za kradzież prądu

  Do 5 lat za kratami grozi bielszczaninowi, który kradł energię elektryczną. Nielegalne łącza prowadzące do skrzynki z prądem ujawnił dzielnicowy z komisariatu III w Bielsku-Białej. Zatrzymany 18-latek usłyszy wkrótce zarzuty.