8 policyjnych drużyn stanęło do walki o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podczas Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Piłce Koszykowej, które odbywały się 21-22 września 2023 roku w Bielsku-Białej. Niepokonana okazała się drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Cieszynie, która w finałowym pojedynku pokonała mundurowych z komendy w Sosnowcu. Na III miejscu uplasowali się policjanci z Gliwic.

Organizatorem zawodów był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Do udziału zgłosiło się 8 drużyn, reprezentujących jednostki Policji garnizonu śląskiego. Zawody odbywały się w hali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Victoria” w Bielsku-Białej przy ul. Bratków 16. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: Prezydent Bielska-Białej oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.
Dzisiaj została rozegrana faza finałowa, do której awansowały drużyny, które wywalczyły pierwsze oraz drugie miejsce w każdej z grup. Po zaciętej walce, w meczu o pierwsze miejsce zwyciężyła drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Cieszynie, pokonując swoich przeciwników z komendy w Sosnowcu. Na III miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został mł. asp. Wojciech Ficek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw, puchary i dyplomy wręczyli zawodnikom: Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk, reprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej mł. insp. Paweł Komenda oraz, w imieniu Prezydenta Bielska-Białej - Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Jacek Broda.