Przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej od godzin porannych trwała honorowa zbiórka krwi połączona z akcją promocyjną służby w Policji. Od 8.00 do 12.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oczekiwał na wszystkich chętnych krwiodawców. Zawsze ten ceny dar i podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla zdrowia innych. Mimo wietrznych warunków i zacinającego deszczu w zorganizowanej akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Dziś od godziny 8.00 do 12.00 kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili w tym czasie bielską komendę, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oczekiwał na parkingu przed wejściem głównym do budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wapiennej 45. Policjanci promowali również służbę, zachęcając uczestników do wstąpienia w ich szeregi.
Serdecznie dziękujemy zarówno policjantom, jak i krwiodawcom z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkim chętnym, którzy tego dnia odwiedzili komendę i  czynnie uczestniczyli w zbiórce. Na szczególną uwagę zasługuje również liczne uczestnictwo młodzieży m.in. ze Szkoły Kadetów – Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej oraz Zespołu Szkół w Bielsku-Białej im. Gen. Stanisława Sosabowskiego w Bielsku-Białej. Zorganizowana akcja pozwoliła na pozyskanie krwi, która może uratować czyjeś życie. Gorąco zachęcamy  do czynnego udziału w takich działaniach w przyszłości. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.
Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. W dzień poprzedzający oddanie krwi powinno się wypić znaczną ilość płynów, ok. 3-4 litry (nie licząc kawy) i nie powinno się spożywać alkoholu. Tego dnia należy również nie spożywać tłustych posiłków.
W dniu oddania powinno się zjeść śniadanie, nie oddajemy krwi na czczo. Lekkostrawny posiłek, bogaty w węglowodany. Już na około pół godziny przed nie powinno się palić papierosów. W dniu oddania krwi, przed donacją należy także wypić dużo płynów — około 1,5 litra.
Krew mogą oddać osoby:
• bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka),
• z ujemnym wywiadem epidemiologicznym