Przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej w dniu 19 września 20223 roku w godzinach od 8:00 do 12:00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oczekiwać będzie na wszystkich chętnych krwiodawców, tym samym po raz kolejny przyczynimy się do dzielenia cennym darem, który miejmy nadzieję, że przyczyni się do ratowania życia i poprawy stanu zdrowia osób, które pomocy w tej formie potrzebują .

Ostatnio przeprowadzona akcja krwiodawstwa pod patronatem Policyjnego Klubu HDK oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród chętnych chcących podzielić się krwią, tym samym przyczyniła się do pobrania łącznie ponad 10 litrów życiodajnej substancji, która trafiła do potrzebujących.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji krwiodawstwa. To prosta forma pomocy, a może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. 
Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być osobą zdrową w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. W dzień poprzedzający oddanie krwi powinno się wypić znaczną ilość płynów, ok. 3-4 litry (nie licząc kawy) i nie powinno się spożywać alkoholu. Tego dnia należy również nie spożywać tłustych posiłków.
W dniu oddania powinno się zjeść śniadanie, nie oddajemy krwi na czczo. Lekkostrawny posiłek, bogaty w węglowodany. Już na około pół godziny przed nie powinno się palić papierosów. W dniu oddania krwi, przed donacją należy także wypić dużo płynów — około 1,5 litra.
Krew mogą oddać osoby które:
• bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka),  
•  z ujemnym wywiadem epidemiologicznym