Mundurowi z bielskiej komendy i dzielnicowi z komisariatów odwiedzają uczestników pikników rodzinnych organizowanych dla mieszkańców. Policjanci poznają się w ten sposób z lokalną społecznością. W swobodnej atmosferze przypominają dzieciom i rodzicom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Dla najmłodszych jest to też okazja do przyjrzenia się z bliska policyjnemu wyposażeniu i zajęcia miejsca za kierownicą radiowozu.

Policjanci, przygotowując dzieci i rodziców do zbliżających się wakacji, tłumaczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo; w domu, na zakupach czy spacerze z rodzicami oraz w kontaktach z obcymi osobami i w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem. Dzieci mogą zadawać pytania o znaki drogowe i sytuacje, z jakimi spotykają jako piesi uczestnicy ruchu drogowego. Dzieci z bliska przyglądają się pracy policjantów, mogą zapoznać się z policyjnym wyposażeniem i radiowozami.

Dla dzielnicowych i mieszkańców lokalnych społeczności jest to okazja do wzajemnego poznania się, wymiany uwag na temat bezpieczeństwa. Policjanci poznają problemy, z jakimi mieszkańcy najczęściej mają styczność oraz co ma największy wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa. Stróże prawa promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcają do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Podczas takich spotkań mundurowi uczą dzieci i młodzież także tego, że policjant jest osobą godną zaufania i zawsze można się do niego zwrócić o pomoc.

  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Ratowniczka medyczna prezentuje RKO dzieciom na specjalnym fantomie