Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

W wyniku silnego trzęsienia ziemi w środkowej Chorwacji, ponad 40 kilometrów od Zagrzebia zginęło 7 osób, a 28 jest rannych, z czego 6 jest w stanie ciężkim. Chorwackie służby ratownicze przeszukują ruiny zniszczonych miejscowości, aby odnaleźć wszystkie osoby, które pozostają przy życiu.

W związku z powyższym Biuro Oficera Łącznikowego Policji Chorwackiej przy Agencji Europol wystosowało apel z prośbą o pomoc do wszystkich zaprzyjaźnionych instytucji. Strona chorwacka prosi o dostawy generatorów prądu i hełmów ochronnych dla zespołów ratowniczych, które przeszukują ruiny domów w poszukiwaniu ocalałych ludzi.

W tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z Gabinetem Komendanta Głównego Policji Chorwackiej (Office of the General Police Director of Croatian Police), adres poczty elektronicznej:

 

                        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      cc.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz cc.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ponadto podczas nadzwyczajnej sesji rządu Republiki Chorwacji zdecydowano o utworzeniu specjalnego konta bankowego, na które spływać będzie pomoc finansowa na rzecz ofiar tragicznego trzęsienia ziemi od wszystkich zainteresowanych osób prywatnych i instytucji z zagranicy. Informacje na temat konta bankowego poniżej:

Croatian National Bank
Trg hrvatskih velikana 3
Zagreb 10000, Croatia

 

BIC (SWIFT) CODE: NBHRHR2XXXX

Numer konta bankowego IBAN:

HR 12 1001 0051 8630 0016 0

 

Adres odbiorcy:

Ministry of Finance, Republic of Croatia

Katanciceva 5,      

Zagreb 10000, Croatia

 

Tytułem: Earthquakes aid