Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Osoby podróżujące w sobotę ulicami Bielska-Białej i Wilkowic mogli natknąć się na niecodzienny patrol. W dniu św. Krzysztofa, patrona wszystkich podróżnych, policjanci drogówki i przedstawiciele bielskiego Caritasu apelowali o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz ks. Tomasz Niedziela z Caritas diecezji Bielsko-Żywieckiej, zorganizowali wspólną akcję pn „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu”. Niecodzienny patrol na początek pojawił się na ulicy Górskiej w Bielsku-Białej. Ulica ta bowiem prowadzi do miejscowości turystycznych graniczących z naszym miastem, na której jest duży ruch rowerzystów i motocyklistów. Napotkani podróżni mogli liczyć na drobny upominek, który miał im przypominać o bezpieczeństwie podczas podróży. Kierujący samochodami otrzymywali zapachy samochodowe, obrazki i breloczki ze Św. Krzysztofem, odblaski, poradniki dotyczące bezpiecznej jazdy. Motocykliści dodatkowo szarfy odblaskowe. Natomiast rowerzyści książeczki „Kodeks dla Ciebie”, elementy obowiązkowego wyposażenia rowerów, w tym oświetlenie rowerowe, odblaski, dzwonki. Nie brakowało osób, które na widok patrolu same zatrzymywały swoje samochody i prosiły o specjalny obrazek. Następnie wspólny patrol udał się do Wilkowic na ulicę Wyzwolenia, gdzie dołączył do nich przewodniczący rady gminy Marcin Kwiatek. Policjanci drogówki i ksiądz apelowali o bezpieczeństwo za kierownicą, przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń, a nade wszystko o odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Postawmy więc na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wówczas każda podróż stanie się przyjemnym doświadczeniem i doskonałym sposobem na bezpieczne dotarcie do celu czego wszystkim kierowcom życzymy.

Dziękujemy przedstawicielom mediów za liczne przybycie i nagłośnienie prowadzonej akcji.

 

  • Kontrola motocyklistów
  • Odblaski dla pieszych
  • Z najmłodszymi o bezpieczeństwie
  • Bezpieczni w podróży
  • Wspólnie dla bezpieczeństwa
  • Bezpieczeństwo motocyklistów