Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Od kilku dni w naszym rejonie uaktywnili się oszuści. Przestępcy dzwonią do seniorów i podają się za członka rodziny. Proszą o pieniądze na kaucję. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

W dniu dzisiejszym do kilkunastu mieszkańców regionu zadzwonili oszuści. To kolejny dzień gdy oszuści próbują naciągnąć mieszkańców, zwłaszcza seniorów. Przestępcy dzwonią do osób starczych, zazwyczaj na telefony stacjonarne, podając się za członka rodziny. Informują, że pilnie potrzebują dużej sumy pieniędzy, gdyż spowodowali wypadek. Żeby uwiarygodnić swoją prośbę przekazują telefon fałszywym „policjantom”.

Apelujemy do Państwa o ostrożność! Nadal przyjmujemy liczne zgłoszenia o oszustach, którzy podszywając się pod krewnych usiłują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, które mogą spowodować utratę znacznych kwot pieniędzy, a często nawet dorobku całego życia. Jeśli mamy wątpliwości z kim rozmawiamy - bądź zostaliśmy postawieni w kłopotliwej sytuacji - zasięgnijmy porady zaufanej osoby. Pamiętajmy, że oszust będzie starał się nas "zagadać". Jeżeli zauważymy, że ktoś chce nas oszukać, natychmiast informujmy policjantów. W ten sposób możemy uchronić siebie i inne osoby przed oszustami, którzy nie mają żadnych skrupułów, by podstępem odebrać nam pieniądze. Apelujemy także do członków rodzin osób starszych, dzieci, wnuczków, a także sąsiadów. Oni również mogą ustrzec swoich najbliższych przed przestępcami. Reagujmy na obce osoby, które dzwonią do drzwi naszych starszych sąsiadów i prowadzą z nimi rozmowy. Opowiedzmy, jak działają oszuści, aby mieć pewność, że mama, babcia czy też starsza sąsiadka będą wiedziały, jak zareagować, kiedy zadzwoni do nich „daleki krewny” lub dawno niewidziany „wnuczek” .

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55 , 112 lub w dowolnym komisariacie.