Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej odwiedzili podopiecznych z Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej. Mundurowi zorganizowali ciekawą prelekcję o bezpieczeństwie i pracy policjanta oraz podzielili się słodkościami, które zebrali podczas akcji zbiórki krwi dla swojego chorego kolegi. Podopiecznym placówki z ulicy Pocztowej życzymy smacznego i aby na ich buziach zawsze gościł wielki uśmiech.

Przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Oddając honorowo krew, policjanci ratują życie i zwiększają świadomość potrzeby regularnego oddawania krwi nie tylko w środowisku policyjnym, ale też pośród swoich bliskich i znajomych. Na początki czerwca mundurowi i pracownicy cywilni wapienickiej jednostki prewencji zorganizowali akcję „Razem dla Grzesia” a słodycze, jakie otrzymali w ramach posiłku regeneracyjnego, przekazali w tym tygodniu podopiecznym z Domu Dziecka w Bielsku-Białej.

Policjanci rozmawiali z wychowankami placówki na interesujące dzieciaki tematy oraz odpowiadali na wiele ciekawych pytań o służbę. Podczas takich spotkań policjanci nie tylko opowiadają o swojej pracy i prezentują policyjne wyposażenie, ale uczą też dzieci bezpiecznych zachowań. Dzięki regularnym spotkaniom dzieci przekonują się, że policjant to człowiek, któremu można ufać i do kogo zawsze można się zwrócić o pomoc.