Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Stacja kontroli pojazdów Rad-Net zapraszają wszystkich do skorzystania z możliwości odpowiedniego przygotowania pojazdu do okresu jesienno-zimowego. W dniach od 9 do 12 października br. w Bielsku-Białej na ulicy Cieszyńskiej 336 w SKP Rad-Net będzie można dokonać bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu. 9 października o godz. 10:30 zapraszamy na briefing prasowy, który odbędzie się na terenie tej stacji.

Inspiracją do prowadzonych działań jest trwający okres jesienno-zimowy. To w tym czasie stan techniczny naszych pojazdów ma bardzo duży wpływ na powstawanie zdarzeń drogowych. Prawidłowo działające hamulce, sprawne zawieszenie, właściwe ogumienie mają wpływ na długość hamowania naszego pojazdu. Sprawny technicznie pojazd ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych. W trakcie działań będzie można także dokonać sprawdzenia ustawienia świateł, które są równie istotne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z pogarszającą się widocznością w okresie jesienno-zimowym. Na prawidłowe działanie świateł wpływ mają, poza ich ogólnym stanem technicznym, takie czynniki, jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Odpowiedni wyregulowane reflektory dają nam dużo większe szanse na właściwą reakcję, która może ostatecznie zdecydować czy dojdzie do potrącenia, czy też będziemy mogli mu zapobiec. To nie kwestia zaniedbania technicznego, które może się skończyć upomnieniem ze strony policjanta czy diagnosty, ale w wielu momentach jest sprawą życia i śmierci. Inauguracja działań odbędzie się 9 października br., w tym dniu policjanci będą prowadzić również ogólnopolskie działania „SMOG”, których celem jest ograniczenie emisji spalin i innych zanieczyszczeń do środowiska. Policjanci wspólnie z diagnostą za pomocą analizatora spalin będą sprawdzać, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki.

W dniu 9 października 2019 roku o godz. 10:30 zapraszamy na briefing prasowy, który odbędzie się na terenie stacji kontroli pojazdów Rad-Net w Bielsku-Białej ul. Cieszyńska 336.