Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

W dniach 28-30 czerwca 2019 r. na placu Ratuszowym odbędzie się 15. Festiwal Miast Partnerskich, połączony z polsko-amerykańskim festiwalem muzycznym Memphis In Poland, imprezą Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej i Jarmarkiem Rzemieślniczym.

 

Na scenie wystąpią zespoły z Czech, Słowacji oraz z Bielska-Białej, ale najbardziej niezwykłe koncerty wykonają muzycy z grupy Memphis MIX z USA. Zespół wykona tradycyjną mieszankę rock'n rolla, blues'a i soulu, dźwięków charakterystycznych dla amerykańskiego Południa.

 

Muzycy z Memphis wystąpią w ramach imprezy towarzyszącej Memphis in Poland – festiwalu promującego kulturę miasta, w którym rozpoczęła się kariera Elvisa Presleya czy Arethy Franklin. To cykl koncertów, wystaw i wydarzeń kulturalnych przybliżających jedno z najbardziej muzycznych miast na świecie.

 

W ramach festiwalu odbędzie się również happening muzyczno-malarski, wykonany przez lidera zespołu Memphis Mix, Marcina Arendta, wraz ze studentami Akademii Techniczno-Humanistycznej i ich profesorem Ernestem Zawadą. Amerykańscy goście zaprezentują także ofertę sztuki kulinarnej, przygotowaną przez uznanego w USA szefa kuchni z Memphis – Edwarda Nowakowskiego.

 

Ważnym wydarzeniem będzie też wystawa „The Freedom Award”  - Nagroda Wolności - która honoruje osoby szczególnie zasłużone dla przestrzegania i wspierania praw obywatelskich. Ustanowiona w 1991 roku, stała się symbolem walki o prawa obywatelskie na całym świecie. Jedynym Polakiem wśród grona uhonorowanych Nagrodą Wolności jest były prezydent Polski, Lech Wałęsa.

 

Oprócz koncertów, na placu Ratuszowym odbędzie się również Jarmark Rzemieślniczy. Przez trzy dni będzie można poznać polskie tradycje rzemieślnicze i browarnicze oraz skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Czynne będą specjalne strefy: dla dzieci, kobiet, kinowa, gastronomiczna, z piwami z dziesięciu różnych browarów rzemieślniczych, kawą i słodyczami.

 

Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszyć będzie impreza promująca Ustkę pod nazwą Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej.

 

Przez dwa dni czynne będą stoiska promocyjne Beskidzkiego Centrum Informacji z Frydka-Mistka, na którym zaprezentowane zostaną najpiękniejsze tereny czeskich Beskidów, węgierskiego miasta Nyiregyhaza, które przedstawi swój region oraz mobilny punkt informacji LOT BESKIDY.

 

W piątek i sobotę, w godzinach popołudniowych warsztaty i zajęcia sportowe dla dzieci pt. Dziecko w każdym z nas zorganizują animatorzy z Zespołu Placówek dla Dzieci  i Młodzieży PARASOL.

 

W ostatni weekend czerwca zapraszamy mieszkańców i turystów na plac Ratuszowy na Festiwal Miast Partnerskich w całkiem nowej odsłonie. 

 

UWAGA ! Zmiana organizacji ruchu!


W związku z organizacją w dniach 28 – 30 czerwca 2019 r. imprez:
15. Festiwal Miast Partnerskich  - POZNAJMY SIĘ
Memphis In Poland
Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej
Jarmark Rzemieślniczy
Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym:
- w środę, 26 czerwca 2019 r., od godz. 16.00 – częściowe wyłączenie z ruchu placu Ratuszowego na potrzeby budowy estrady (przed budynkiem nr 5)
- w dniach od czwartku 27 czerwca 2019 r., od godz. 19.00 do poniedziałku, 1 lipca 2019 r., do godz. 6.00 wystąpi całkowite wyłączenie z ruchu placu Ratuszowego, parkingu z tyłu i z boku Ratusza od strony    ul. ks. Stanisława Stojałowskiego.
- w poniedziałek, 1 lipca 2019 r., od godz. 6.00 do 20.00 – częściowe wyłączenie z ruchu placu Ratuszowego na potrzeby demontażu estrady (przed budynkiem nr 5)


Za w/w utrudnienia przepraszamy – organizatorzy Gmina Bielsko-Biała.

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.