W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili okręgowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy wsparciu Starosty Bielskiego i Wójta Gminy Jasienica.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa dzieci w wielu 10-12 lat, II grupa – kategoria open. W etapie okręgowym udział wzięli zwycięzcy rozgrywek powiatowych z miasta Bielsko-Biała, powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Uczniowie rozpoczęli swoje zmagania od rozwiązania testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W kolejnych konkurencjach uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z przejazdem po skomplikowanym torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego. 

W ostatnim zadaniu każda z drużyn musiała się wykazać praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwycięzcami w grupie I okazali się uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mazańcowicach, zaś w grupie II uczniowie z Kończyc Wielkich. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować nasz okręg w finale wojewódzkim, który odbędzie się 18 maja 2019 r w Czeladzi.

 

 

Klasyfikacja – grupa I

1 miejsce – SP w Mazańcowicach

2 miejsce - SP nr 13 w Wiśle Małej

3 miejsce - SP w Kończycach Wielkich

4 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej

5 miejsce – SP nr w Żywcu

Klasyfikacja – grupa II

1 miejsce – SP w Kończycach Wielkich

2 miejsce - SP Mazańcowicach

3 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej

4 miejsce – SP nr 13 w Wiśle Małej

Zwycięskie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ewy Brachy, prezes Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, przedstawicieli władz oświatowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.