W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej odbył się Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, który przeprowadzili policjanci z bielskiej drogówki. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

W turnieju rywalizowało ze sobą 6 drużyn. Pierwszy etap konkursu składał się z testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym była jazda sprawnościowo-szybkościowa samochodem osobowym na torze przeszkód oraz znajomość obsługi technicznej samochodu. W trakcie wszystkich konkurencji sędziowie oceniali umiejętności radzenia sobie z pojazdami, jak również poziom wiedzy teoretycznej uczestników.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 w Bielsku-Białej. Na II miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogrodniczych. Uczestnicy turnieju otrzymali puchary i nagrody z rąk Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podinsp. Ewy Brachy, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Aliny Puszyńskiej oraz Dyrektora bielskiego WORD-u Rafała Sadowskiego.

Zwycięzcy wezmą udział w Okręgowym Turnieju Motoryzacyjnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!