Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Policjanci z bielskiego pododdziału prewencji zatrzymali w Rybarzowicach 29-letniego mężczyznę, który kierował volkswagenem, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia.

Wczoraj około 17.25 w Rybarzowicach, policjanci z pododdziału prewencji z Bielska-Białej zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka kierującego volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W czasie sprawdzeń okazało się, że w ogóle nie powinien znaleźć się „za kółkiem”, gdyż obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W ubiegły poniedziałek 18 lutego policjanci bielskiej drogówki zatrzymali do kontroli 32-letniego kierującego bmw, który, jak się okazało, prowadził pojazd, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

To nie jedyne przypadki jazdy na „podwójnym gazie” w ostatnim czasie. Od początku ferii policjanci bielskiej drogówki zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących oraz 4 pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy!

Prowadząc samochód pod wpływem alkoholu narażamy siebie na niebezpieczeństwo, a także stajemy się potencjalnym zagrożeniem dla innych, ponieważ działanie alkoholu upośledza zdolności psychofizyczne, w tym koordynację ruchową, czy odbieranie bodźców wzrokowych i słuchowych, wydłuża czas reakcji oraz zaburza zdolność racjonalnej oceny sytuacji drogowej.

Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Badanie można wykonać w większości komend i komisariatów Policji.


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.