Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili ponad 40 wykroczeń, które popełnili kierujący oraz piesi.

W trakcie ośmiogodzinnej akcji stróże prawa odnotowali 41 wykroczeń popełnionych przez kierujących w rejonach przejść dla pieszych oraz kilka przypadków nieprzestrzegania przepisów przez pieszych. Największą ilość wykroczeń popełnili kierujący, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość w rejonie przejść dla pieszych oraz pozostawiali swoje pojazdy nieprawidłowo zaparkowane utrudniając pieszym poruszanie się. Natomiast wśród pieszych wykroczenia polegały głównie na przekraczaniu jezdni w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

W prowadzonych działaniach policjantów drogówki wspomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.