W bielskiej komendzie odbyła się w piątek odprawa służbowa kadry kierowniczej, w czasie której szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk wraz ze swoimi zastępcami mł.insp. Krzysztofem Gałuszką oraz mł.insp. Grzegorzem Jakubcem, uroczyście pożegnali policjantów przechodzących w stan spoczynku.

Szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk wraz z zastępcami mł.insp. Krzysztofem Gałuszką oraz mł.insp. Grzegorzem Jakubcem, podziękowali odchodzącym ze służby kolegom za wzorową, sumienną i pełną zaangażowania służbę. Na zasłużoną emeryturę po blisko 30-letniej służbie przeszli; Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podinsp. Wiesław Mizia, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego komendy, asp.szt. Ireneusz Fabia oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach; asp.szt. Grzegorz Bebek. Oprócz ciepłych słów i zapewnienia o pamięci, policjanci usłyszeli również życzenia zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń, na które do tej pory często brakowało im czasu. Na pamiątkę długoletniej służby na rzecz bezpieczeństwa w bielskim garnizonie otrzymali przygotowane przez policjantów i pracowników cywilnych ozdobne ryngrafy.

Podczas odprawy służbowej komendant miejski wraz ze swoimi zastępcami podsumowali wyniki pracy w pierwszym miesiącu 2019 roku oraz wyznaczyli kierunki i cele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w rejonie. Insp. Krzysztof Herzyk podziękował za włożony przez wszystkich policjantów trud i zaangażowanie. Wyznaczył też cele, którymi są przede wszystkim bezwzględne ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń, poszukiwanie ukrywających się przestępców, eliminowanie z ulic miasta Bielska-Białej i powiatu narkotyków i wszelkich nowych substancji psychoaktywnych oraz odzyskiwanie mienia pochodzącego z przestępstw i odbieranie majątku osobom, którym nielegalnie się wzbogaciły na przestępczej działalności.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej, podkom. Krzysztof Stankiewicz. Wszyscy policjanci ruchu drogowego bielskiego garnizonu przyczynili się bowiem do największej w województwie śląskim poprawy bezpieczeństwa na drogach, przede wszystkim spadku liczby zabitych w wypadkach drogowych.