Przypominamy, że można przekazać 1% należnego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. W 2019 roku nastąpiły zmiany w rozliczeniu podatku dochodowego PIT. Od 15 lutego zostanie uruchomiona usługa e-PIT. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką instruktażową, jak krok po kroku przekazać swój 1% podatku .

 

Wykaz organizacji pożytku publicznego, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach za 2018 r. publikowany jest na stronie Narodowego Instytutu Wolności. W Bielsku-Białej działa ponad 100 organizacji pożytku publicznego, które można obdarować swoim 1% podatku. Organizacje te prowadzą niezwykle pożyteczną działalność na rzecz mieszkańców Naszego Miasta w wielu dziedzinach, m.in. pomocy społecznej, zdrowia, ekologii, sportu i turystyki, kultury oraz edukacji.

 


Zachęcamy do pozostawienia 1% podatku w Bielsku-Białej i przekazania go na rzecz bielskich OPP! Aktualny wykaz znajduje się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.