Nawet do 5 lat więzienia grozi 20-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policyjnym pościgiem, sprawca łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych jego uczestników. Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali uciekiniera, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, przed północą, w Czechowicach-Dziedzicach. Umundurowani policjanci w oznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Alfa Romeo. Mężczyzna nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który podjął brawurową ucieczkę i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali 20-latka w rejonie parkingu sklepu spożywczego na ulicy Krakowskiej. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

To nie jedyny amator jazdy na podwójnym gazie, który w ubiegły weekend wpadł w ręce stróżów prawa. Mundurowi z bielskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości, a policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej pełniący służbę na terenie Szczyrku zatrzymali z kolei nietrzeźwego kierującego skuterem.