Bezpieczeństwo uczestników ruchu na naszych drogach, a w szczególności dzieci pozostawia wciąż wiele do życzenia. Jedną z przyczyn, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, jest brak odpowiedniej widoczności osoby pieszej po zmroku.

         

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej zorganizowała  w dniach 14 i 15 listopada  2018 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących cykliczną imprezę pod hasłem „Bądź i Ty Bezpieczny”.

 

Do udziału w niej zaproszono blisko 1500 uczniów z klas I szkół podstawowych, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli. Podstawowym celem spotkań była realizacja różnych form edukacji w zakresie promowania szerokiej gamy elementów odblaskowych. W trakcie spotkań zaprezentowano film z serii Sznupek radzi pt. „Jak być bezpiecznym?”, odbyła się inscenizacja teatralna „Bezpieczna droga do szkoły” oraz pogadanki dotyczące wypadków drogowych oraz szkodliwego działania alkoholu.

 

Każde ze spotkań zakończył pokaz odzieży z elementami odblaskowymi przygotowany przez Bielskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego oraz uczniów Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Młodym uczestnikom imprezy zostały wręczone elementy odblaskowe i książeczki edukacyjne „Bądź bezpieczny na drodze”.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.