Policjanci z bielskiej drogówki ustalają okoliczności wypadku, w którym poważne obrażenia odniósł 59-letni motorowerzysta. Do zdarzenia doszło wczoraj (9 listopada 2018 r.) tuż przed 13.00 w Bielsku-Białej na ul. Piastowskiej.

Z ustaleń wynika, że 33-letni kierujący samochodem marki Nissan, nagle zjechał na prawo, a następnie podjął próbę zawrócenia. W czasie tego manewru nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu za nim (w tym samym kierunku), kierowcy motoroweru. Na skutek potrącenia kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Okoliczności, w jakich doszło do tego wypadku badają policjanci.

Apelujemy o ostrożną jazdę!


Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne, jesień to okres wymagający wytężonej uwagi kierowców. To czas, kiedy w sposób szczególny musimy zadbać o swoją widoczność i bezpieczeństwo. Widoczność na drodze ma ogromny wpływ na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne, deszcz, czy mgła. Wszystkie te zjawiska w znacznym stopniu ograniczają pole widzenia kierowcy, co ma ogromny wpływ na jego reakcje, zdecydowanie skracając przy tym możliwość podjęcia szybkiej i właściwej reakcji.


Spora część motorowerzystów i rowerzystów nadal porusza się pojazdami, które po zmroku lub w warunkach niedostatecznej widoczności są po prostu niewidoczne z uwagi na braki w wyposażeniu. Przypominamy, iż obowiązkowym wyposażeniem roweru jest m.in. światło barwy białej z przodu, natomiast czerwonej z tyłu. Nie trzeba przypominać, że podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością, kierujący jednośladem pozostaje bez większych szans - nie jest chroniony, rowerzyści sporadycznie posiadają kaski. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwie na drodze decyduje sprawne oświetlenie, a przede wszystkim wzajemny szacunek wyrażony znajomością i poszanowaniem przepisów ruchu drogowego.