Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Praktycznie każdy z nas słyszał o osobie, która pożyczając pieniądze doprowadziła swój domowy budżet do ruiny finansowej. Jak pokazują statystyki, taka sytuacja spotyka coraz więcej osób, chociaż w różnego rodzaju mediach stale ostrzega się przed nadmiernym zadłużaniem się. Dlaczego więc ludzie ignorują te ostrzeżenia i pożyczają więcej, niż mogą oddać?

 

Z pewnością bardzo duży wpływ na nasze nadmierne zadłużenie ma wielka dostępność do kredytów i pożyczek. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy chcieliśmy pożyczyć pieniądze, musieliśmy udać się do banku by złożyć wniosek o kredyt, później musieliśmy poddać się skomplikowanym procedurom związanym z rozpatrzeniem wniosku i gdy bank uznał że może nam zaufać, dostawaliśmy do naszej dyspozycji wnioskowaną kwotę. A dzisiaj? Pieniądze możemy pożyczyć bez wychodzenia z domu. Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie pożyczki, o które możemy wnioskować online. Banki ponadto oferują nam wiele różnego rodzaju produktów kredytowych i zachęcają do skorzystania z nich poprzez bardzo intensywną reklamę w mediach. Karty kredytowe, specjalne promocje na kredyty samochodowe – przykładów można tu podawać bardzo wiele. A nie możemy zapomnieć, że swoimi pożyczkami „kuszą” nas także SKOK-i, czy firmy pożyczkowe. Zwłaszcza te drugie szybko zdobywają nowych klientów, również dzięki wielkiej akcji marketingowej. I często takowej reklamie ulegamy. Samochód na raty, karta kredytowa do portfela, pożyczka gotówkowa na wakacje – pieniądze pożyczamy na wszystko. I chociaż na początku jest pięknie, bo stać nas na wiele rzeczy, to jednak przychodzi moment, w którym zaczynamy mieć problemy z terminową spłatą naszych długów. Po prostu nasze dochody są zbyt niskie, by oddawać na czas pożyczone pieniądze. Zwykle osoba która ma takie problemy, pożycza pieniądze kolejny raz, by spłacić bieżące raty, zapominając, że następnego miesiąca będzie kolejna rata do oddania. I w taki oto sposób wpadamy w spiralę zadłużenia, z której niezmiernie ciężko jest wyjść.

 

Co więc robić, by nie zadłużyć się ponad nasze możliwości? Przede wszystkim starajmy się unikać pożyczek i kredytów. Oczywiście są to produkty z których można korzystać, ale należy to robić „z głową”. Pożyczajmy pieniądze tylko i wyłącznie wtedy, gdy naprawdę je potrzebujemy i zawsze poprzedźmy to dokładną analizą naszych możliwości finansowych. Tylko wtedy nasze finanse będą bezpieczne i nie będziemy mieli nigdy kredytowych kłopotów.

 

Więcej informacji o rozsądnym pożyczaniu przeczytasz na:

  1. http://www.soskredyt.pl

  2. http://www.e-bs.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.